Anvelope Resapate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am resapate de iarna pe rotile fata , foarte multumit , foarte buna aderenta pe zapada.

    Comment


    • -am avut reesapate la 2 masini inainte de logan si nu am avut nici un fel de problema
      -la vechea dacie am avut SAVA reesapate de vara si am mers si iarna cu ele fara probleme

      sigpic

      Comment


      • Am avut doua reesapate pe un renault 21 si au mers excelent iar acum am doua de iarna pe logan care sunt la fel de bune(am mers cu ele si asta vara pentru ca nu folosesc prea mult masina).Toate patru au fost Pneus(Germania)cumparate de la Autosoft de pe Fundeni cand nu devenisera o firma pentru pretentiosi cum sunt acum.As vrea sa mai cumpar dar nu mai am de unde.Deunazi am fost la Praktiker dar batea vantul in raft.Daca mai stie cineva ceva va rog sa-mi spuneti si mie.La un mers normal,fara sportivitati(daca putem vorbi despre asa ceva in cazul Loganului,orice motor ar avea el)niste cauciucuri reesapate merita oricand fata de niste entry-leveluri gen tigar,nankang,general care costa aproape dublu.Sa nu uitam ca un cauciuc reesapat in Italia sau Germania are o baza mai buna decat marcile enumerate mai sus.Cine are bani poate sa-si ia orice marca,dar mi se pare o risipa sa dai peste 70-80EUR pe un cauciuc 185-195/60/15 pentru un Logan 1.4

        Comment


        • Lasa ca si tigar sunt bune la o gramada de masini am vazut skoda,mercedes,renault,w etc!

          Comment


          • Eu nu mi-as cumpara anvelope resapate.
            http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

            Comment


            • mi se pare o tampenie resapatele

              Comment


              • Originally posted by sergiu_psc View Post
                Eu nu mi-as cumpara anvelope resapate.
                dataliaza ,dc nu ti`ai cumpara ? trebuie sa ai un motiv...

                Comment


                • Eu nu as cumpara pentru ca sunt oarecum o loterie , prefer sa cumpar anvelope noi , chit ca nu am bani , si iau ceva ieftin(no name) , dar stiu ca e noua.Parerea mea...

                  Comment


                  • statistici

                    Statisticile arata ca in USA, peste 90% din anvelopele utilizate sunt reesapate sau reconditionate
                    In Europa de vest, peste 60%
                    In Romania cca. 20%
                    Oare de ce?
                    http://1766077.talkfusion.com/portal/

                    Comment


                    • pt ca unii mai "incuiati" au vazut destule cai de rulare desprinse de la anvelopele resapate pe marginile drumurilor. si unii au avut ghinionul s avada cum se dezlipeste una de pe o remorca in timp ce-o depaseau. mai bine lasa, sa tina la altii cat vor ei si sa fie sanatosi...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Originally posted by tcampianu View Post
                        Statisticile arata ca in USA, peste 90% din anvelopele utilizate sunt reesapate sau reconditionate
                        In Europa de vest, peste 60%
                        In Romania cca. 20%
                        Oare de ce?
                        Tare sunt curios cine a facut statistica asta mai ales pentru ca stiu prea bine mentalitatea americanilor cand e vorba de anvelope si jante si crede-ma ca aia sunt maniaci.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • pai noi nici bani de resapate nu avem , luam de alea uzate cu 50 lei bucata , si ne bucuram cand nimerim cate un toyo sau pirelli
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Am cumparat anul trecut la inceputul iernii exact la prima zapada niste cauciucuri resapate, la momentul respectiv nu mi-a spus vanzatorul ca sunt resapate abia ulterior mi-au zis niste baieti la echilibrat. Am mers cu ele toata iarna chiar si dupa ce s-a dus zapada , am fost foarte multumit , au un profil super nua m avut niciun fel de problema pe zapada, gheata.

                            Singurul dezavantaj ar fi ca desi se pot echilibra la viteze de peste 120 km/h se simte un mic tremurici ca si atunci cand nu ai echilibrat foarte bine rotile.

                            Anvelopele resapate care le folosesc sunt produse in spania si aveau un profil identic cu niste continental care costau dublu.

                            Acum ca sa compar cu niste anvelope noi slabute, am asa ceva de vara marca Nexen un profil in V foarte frumoase dar .... dupa ce le-am folosit doua veri , in cea de-a doua am avut o miscare pe la 50-60 in volan de genul stanga-dreapta usor.

                            M-am dus la echilibrat si surpriza... perfect echilibrate dar bat pe verticala. Efectiv se vede cum cauciucul face o miscare sus jos cand este pus pe roata aia de echilibrat(cel de la vulcanizare zice ca s-a rupt ceva din structura de rezistenta).

                            Concluzia:
                            In unele cazuri resapatele sunt mai bune decat cauciucurile noi si ieftine.

                            Anul asta am decis sa cumpar cauciucuri noi de firma dar nu pentru ca nu mi-am facut treaba cu resapatele ci pentru ca am inceput sa merg cu viteze 120-130 in mod constant si cred ca nu renteaza sa risc, daca as merge in jur de 100 nu cred ca as putea ave niciun fel de probleme cu resapatele.

                            Cred ca cei care vedeti benzi de rulare pe marginea drumului sunt de obicei de la camioane care circula cu greutate foarte mare si foarte mult timp, cred ca ceva mai mult decat ar fi norma cauciucului.

                            Nu va speriati de resapate daca nu sunteti vitezomani, iar cei care merg prin oras ... nu cred ca exista vre-o problema la vitezele din oras.

                            Comment


                            • Unde gasesc prin Bucuresti anvelope resapate (preferabil de iarna) si cam care ar fi preturile?
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • o sa gasetsi in multe locuri , in unele chiar nu ti se spune ca sunt resapate. Ca sa iti faci idee eu am platit 170 ron pe bucata la inceputul iernii anul trecut, iar in iarna asta o sa le vand cu 200 ron toate 4 unei persoane care vrea sa faca o economie. Evident ca un cauciuc nou ma va costa undeva la 300 ron dar asta-i viata, vrei viteza trebuie sa platesti.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google