Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bad_hrc View Post
    Eu am tot laureate 2009 cu abs (ca i-a obligat UE sa nu mai vanda masini fara) si a avut kormoran. Ori fac concesionarii manarii, ori dacia le-a echipat cu ce a avut in stoc la momentul respectiv.
    e de la concesionar, de la el citire
    ​​​​​​

    Comment


    • Compara DOTul anveliopei cu data de fabricatie a masinii. In uzina anvelopele nu prea stau degeaba.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • M-am despartit de kormorane acum 2 veri, direct la tomberon s-au dus, dar parca tin minte ca erau apropiate ca data de data fabricatiei masinii.

        Comment


        • Originally posted by bad_hrc View Post
          Ma gandesc ca poate alea nu se deformau in 25000km precum kormoranele
          N-am urmarit exact despre ce discutati, dar am patit-o si eu cu Montana-urile cu care a venit primu logan: taietura laterala, galma imensa,totul de-amboulea ca nu tineam minte sa fi lovit/calcat ceva. Ele erau foarte ok ca parte de rulare dar nu se mai putea merge cu ele.

          Comment


          • vorbeam de barum, cu care venise a mea, si am zis ca nici alea nu erau vreo afacere. le-am schimbat cu destula "carne" pe ele, si am lua energy saver.
            e cu totul altceva.

            Comment


            • Originally posted by andreyi View Post
              N-am urmarit exact despre ce discutati, dar am patit-o si eu cu Montana-urile cu care a venit primu logan: taietura laterala, galma imensa,totul de-amboulea ca nu tineam minte sa fi lovit/calcat ceva. Ele erau foarte ok ca parte de rulare dar nu se mai putea merge cu ele.
              Ca suprafata de rulare, montanele se uzeaza foarte greu, da' asta nu-i un criteriu. Io am mers primii 60k km cu alea venite din fabrica. Cand le-am dat afara dupa masina, aratau ca noi, bestiala suprafata aia de rulare
              Au in ele ca si compozitie plastic la greu sau ceva asemanator. Procentu' de cauciucu' din ele e ceva de genu' cum e carnea adevarata in crenvusti.
              Last edited by Kojak; 1 December 2013, 00:40.

              Comment


              • Montana, Barum, Kormoran-tin minim 60k ca suprafata de rulare. Si cate emotii poti trai in toti acesti km, de nepretuit!

                Comment


                • pentru restul exista Michelin. ca sa fie ca in reclama mastercard.

                  Comment


                  • salut baieti,aneti idee pot sa pun anveloe de iarna de 205/65 r15 fara sa am problem cu masina?

                    Comment


                    • Nici de iarna, nici de vara nu poti pune, fara riscul de a ramane fara talon.
                      Ca idee, anvelope mai late decat normal, nu se pun iarna.

                      Comment


                      • Originally posted by george_mrg View Post
                        salut baieti,aneti idee pot sa pun anveloe de iarna de 205/65 r15 fara sa am problem cu masina?
                        te fura mult la kilometraj si pierzi si din demaraj. e mare circumferinta.

                        Comment


                        • va multumesc,nu imi fac griji de politie k poate n uam eu ghinionul asta )) ma gandeam doar sa am problem cu directia etc
                          dar cred k o sa incerc sa vedem )

                          Comment


                          • vei avea probleme cu toate, nu numai cu directia, vei simti o dificultate si la franare pana te obisnuiesti cu rotile cele noi care sunt mai grele
                            vei simti o ingreunare si a directiei, posibil sa-ti pice mai repede capetele de bara, bieletele, caseta nu va avea nimic chiar de impinge mai greu
                            si cea mai grava problema e cu demarajul, dupa ce ca 1.4 75 de cai este de departe un lesinat sa-l mai si incarci e cam mult
                            stiu, vei zice ca n-ai nevoie de viteza, ca mergi incet, ca n-ai nevoie de putere
                            singurul plus pe care-l vei avea e ca la drum lung e ceva mai stabila masina, sper ca alea 205 nu le pui pe jantele stock cu 6j ci macar pe un 6.5 j, eu as opta pentru unele cu latime 7j
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • pai pe jante stoc vreau sa le pun,ca nu am altele.. ma cam sperii tu ma ibine le vand si imi iau unele de 185....

                              Comment


                              • faci ce vrei, dar nu este bine deloc ce vrei tu sa faci
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google