Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Are / a avut cineva Blueresponse pe agregat?
    Si pe ce dimensiune 195 / 65 / 15 sau 195 / 60 / 15?
    Care ar fi mai indicat?

    Multumesc.

    Comment


    • @B997NDL.
      Asa o fi ca prea zici cu foc. Maine imi fac rca la euroins care nu sunt chinezi si imi iau anvelope Lassa ca nu sunt chinezesti.
      P.S. "tensei" scrisesem dar n-a aparut s cu diacritica.

      Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk
      Last edited by Fanez; 11 March 2016, 23:44.

      Comment


      • Originally posted by um2802 View Post
        Are / a avut cineva Blueresponse pe agregat?
        Si pe ce dimensiune 195 / 65 / 15 sau 195 / 60 / 15?
        Care ar fi mai indicat?

        Multumesc.
        Am eu, dar pe dimensiunea "standard":: 185/65/15.
        Dacă poți și ai ocazia sa le iei, nu ezita, merita pana la ultimul leu, indiferent de dimensiune.

        Comment


        • Am aflat ceva despre anvelopele Lassa asa ca le las.
          "Am avut Lassa atat pe camion, utilitara, autoturism, 4x4 ...personal mi s-au parut niste mizerii ... adica sunt pe aceeasi lungime de unda cu chinezismele ...Mai bine, strange cureaua o gaica (sau mai multe) ..si orienteaza-te spre ORICE altceva!

          Motive:
          -se tocesc repede
          -in 6 luni o sa ai pe ele crapaturi de zici ca cer pensionare pe caz de boala
          -ca si profil n-am vazut nimic interesant"

          Lassa Atracta recenzii online @ Testcauciucuri.com! Citiți recenzii ale altor consumatori ce folosesc acest profil!


          Un site interesant:

          Gamă variată de anvelope È™i cauciucuri de vară – comandă acum online, transport gratuit la două cauciucuri comandate È™i livrare rapidă de către cauciucuridirect.ro.
          Last edited by Fanez; 12 March 2016, 09:42. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Astia "anti-China" acum cred ca nu mai cumparati anvelope Pirelli ca au fost cumparati de chinezi. Asa-i?

            Comment


            • Originally posted by vitriol View Post
              Atunci bine.



              Pai stai bre putin asa ca nu compari ce trebuie. Matale ai luat masina cu Bridgestone-urile de fabrica. DOTXX08? Si aveau peste 50k facuti in timpul asta, nu?
              Nu spun ca ar fi fost mai bune decat PS4 sau ca n-ar fi fost. Habar n-am. Doar spun ca trebuie sa compari doua anvelope noi.
              Le-am schimbat o data, acum 2 ani cred. Aveau dot xx13. Acum au ramas doar astea pe spate. Fata nu-mi placea deloc pe ud.
              Si diferenta de pret se simte. Un bridgestone era 600 lei, un michelin ps4 800. Dar, diferentele sunt catastrofale.
              La o alta masina am avut premiumcontact si sportcontact. Brici si alea.

              @emmet: este o diferenta intre a aduce un protocol de lucru beton si o mana de lucru ieftina, dar care poate urmari acel protocol si o idee chinezeasca fara protocoalele de lucru ale astora mai avansati. Daca se face in China nu inseamna ca-i prost. Daca-i proiectat si produs in China, nu-i asa bun.
              Last edited by Cezar; 12 March 2016, 11:18. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Dupa Continental-Kormoran-Motrio, am revenit la Continental Eco Contact 3 - asa cum a venit initial echipata de fabrica. Foarte bune si ieftinute!
                Nu merg pe branduri mai scumpe pentru ca mi se pare risipa. Low-entry rules!

                Comment


                • Nu ma pot decide intre asta: http://www.cauciucuridirect.ro/produ...65/15/R-215974
                  si asta: http://www.cauciucuridirect.ro/produ...65/15/R-215973

                  Comment


                  • Premium contact.

                    Comment


                    • Spre asta inclin si eu dar as vrea mai multe pareri. Diferenta de pret e irelevanta.

                      Comment


                      • premiumcontact. au mai fost baieti cu ecocontact si s-au plans ca se uzeaza foarte repede.

                        Comment


                        • Adica sa iau premiumcontact ca eco se uzeaza repede. Bine, acum depinde si cum au mers cu ele. Eu nu dau prea des burnout. Mai plec cu scart cateodata dar nu foarte des.

                          Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

                          Comment


                          • si fiindca premiumcontact sunt mai bune

                            preluare vitriol.
                            Im ADAC Winterreifen Test werden die besten Reifen der verschiedenen Reifengrößen ermittelt. Welche Reifen haben sicheren Grip, welche sparen am meisten Sprit?
                            Last edited by B997NDL; 12 March 2016, 14:57.

                            Comment


                            • Astea de care zic eu nu prea sunt ca alea. Astea sunt 88T, alea sunt contipremium 88H.
                              Parca nenea Iancu avea sau a avut premiumcontact5 sau nu-mi amintesc eu bine acum?
                              Last edited by Fanez; 12 March 2016, 15:14.

                              Comment


                              • oricum, nu cred ca influenteaza prea mult indicele de viteza maxima.
                                T=190 H=210.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google