Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate ca sunt diferite.
    Am vazut acum :
    Originally posted by IancuMIC View Post
    Anul trecut masina a primit anvelope noi, ContiEco5.
    Deci nu retinusem bine

    Chiar daca nu depasesc 140 km/h cu Loganul decat extrem de rar, ma incanta sa fie 88H. Asta doar la "pisic".
    Last edited by Fanez; 12 March 2016, 15:51. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Și uite așa, de la gunoaiele alea de Lassa, ai ajuns la ceva premium. Vezi ca se poate....

      Comment


      • Bine ca am intrebat pe aici si am primit raspunsuri.

        Cum zicea cineva pe aici:

        Originally posted by vitriol View Post
        Si daca nu sunt bune, ce faci?

        Parerea mea este ca ar fi bine sa mai pui niste bani si sa iei niste anvelope carora li s-a dovedit calitatea de-a lungul timpului.
        Mai bine sa dai un ban si sa nu-l mai ai, dar sa fii multumit de rezultate, decat sa dai o parte din bani, sa-ti mai ramana, dar sa-ti para rau de ceilalti aruncati.
        Last edited by Fanez; 12 March 2016, 16:10. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Vezi ce bine e sa asculți pe cineva cu trese pe umăr!

          Comment


          • Buna seara! Va urmaresc discutia de cateva pagini si va multumesc pentru informatiile/opiniile puse pe tapet. Doresc sa achizitionez anvelope de vara cu o limita de buget de 350 ron/buc. Asadar am de ales intre Conti Premium Contact 5 si Dunlop Sport Blueresponse. Mai sunt si alti competitori? Voi ce ati alege? Va multumesc pentru timpul petrecut pe acest forum!

            Comment


            • Dunlop.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Dunlop Sport Blueresponse.

                Originally posted by vitriol View Post
                Si daca nu sunt bune, ce faci?
                Parerea mea este ca ar fi bine sa mai pui niste bani si sa iei niste anvelope carora li s-a dovedit calitatea de-a lungul timpului.
                Mai bine sa dai un ban si sa nu-l mai ai, dar sa fii multumit de rezultate, decat sa dai o parte din bani, sa-ti mai ramana, dar sa-ti para rau de ceilalti aruncati.
                Originally posted by Kojak View Post
                Și uite așa, de la gunoaiele alea de Lassa, ai ajuns la ceva premium. Vezi ca se poate....
                Am luat, cum spuneam: FALKEN Sincera SN832 Ecorun 185/65 R15 88 T. Daca-mi permiteam luam Dunlop Sport Blueresponse.
                Last edited by Fanez; 8 April 2016, 23:03. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • N-are sa-ti para rau nici de astea de le-ai luat.

                  Comment


                  • Nu-mi pare rau. Se comporta foarte bine. Sunt multumit de ele.

                    Comment


                    • Originally posted by stirbu.andrei View Post
                      Asadar am de ales intre Conti Premium Contact 5 si Dunlop Sport Blueresponse. Mai sunt si alti competitori?
                      Categoric, cel putin ptr. dimensiunea 186/65/r15, astea 2 reprezinta "crema" anvelopelor la ora asta.
                      Daca dispui de bugetul asta, "problema" ptr. tine, zic eu ca se pune, care au dot mai "proaspat"....in rest e simplu, DUNLOP!
                      Atentie ca pe dimensiunea stock, se gasesc destul de greu (sau se gaseau acum 1 an, poate intre timp au devenit mai cautate si pe dimnesiunea asta)

                      Vorba lu' samurache, anvelopele astea iti vine sa le iei cu tine-n casa, sa le pui la masa, sa le prezinti familiei...de bune ce-s!
                      O sa trec pe la casierie pe la astia de la dunlop.
                      Last edited by Kojak; 9 April 2016, 23:02.

                      Comment


                      • Sunt asa bune... le iei acasa si le pui sa dea cu aspiratorul, sa gateasca, sa spele rufe...
                        Cu anvelopele astea ai consum 0,5l/100, prinzi 240km/ora cu Loganu', prinzi 100 in 3,5 secunde, tot cu Loganu'...
                        Or fi bune da' nici sa nu exageram.

                        Comment


                        • Nea Fane, io zic sa vinzi Falken-urile cat is calde si sa-ti iei Dunlop!

                          Acu' pa bune, hai sa le uzezi sanatos! Sunt f. bune si ce ai luat tu, si ptr. linistea noastra, a participantilor la trafic ma bucur ca ai renuntat la Scop sau Lhasa sau alte gume de-astea tibetane.

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            Sunt asa bune... le iei acasa si le pui sa dea cu aspiratorul, sa gateasca, sa spele rufe...
                            Cu anvelopele astea ai consum 0,5l/100, prinzi 240km/ora cu Loganu', prinzi 100 in 3,5 secunde, tot cu Loganu'...
                            Or fi bune da' nici sa nu exageram.
                            Invidiosule!

                            Asa cum spune Kojak, si eu ma bucur ca n-ai ales niste anvelope ordinare. Asteptam review-uri dupa niste mii de km.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Mersi. Chiar sunt multumit de ele, am mai scris. Merita toti banii. O sa le laud si eu dupa niste km parcursi. Pana acum, in oras nimic de reprosat. Am de facut un drum pana la tara si le vad si la drum intins.
                              Last edited by Fanez; 9 April 2016, 23:35.

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                O sa le laud si eu dupa niste km parcursi.
                                Adsa sa faci! Altfel nici sa nu mai postezi, pe aici toata lumea-si lauda gumele, sa fie foarte clar!
                                Poti sa le lauzi si anticipat!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google