Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai daca opc nu se baga... facem brigada... am facut o rima
    eu atunci eram deja pe treaba cu cafeaua bauta juma'... cat sa mai astept.
    sunt curios cum s-a rezolvat

    Comment


    • Salutare prieteni si scuze ca nu am dat niciun semn pana acum dar pur si simplu nu am avut timp, fiind tot pe drumuri...
      Deci: luni dimineata m-am dus la ei si le-am explicat ce si cum cerandu-le sa-mi faca stornare pe produse. Au zis ca nu pot sa faca asta decat dupa ce le echilibreaza iar si mergem la un test. Am acceptat pt ca altfel nu o scoteam la capat cu ei (insistau ca totul e ok) si dupa ce s-au convins ca reechilibrarea de la Brasov era bine facuta am dat o tura. La 110 km/h a inceput distractia iar verdictul lor fiind ca e din cauza masinii ! (care apropo, e intr-o stare mecanica perfecta)
      Am propus sa punem inapoi rotile mele de iarna si sa dam aceiasi tura si... surpriza ! La 150 era totul ok. Am primit banii inapoi dar doar pe jante, cauciucurile fiind foarte ok.
      Total, 300 roni cheltuiti aiurea pe nimic, timp pierdut 3 zile, 800 de km facuti cu stres...

      Multumesc pt sfaturi si aveti grija ce si de unde cumparati !
      Drumuri bune cu roti rotunde !
      Last edited by dani55wss; 9 April 2014, 21:10. Reason: Automerged Doublepost
      http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

      Comment


      • 300 de lei reprezinta taxa pentru o lectie in scoala vietii. Data viitoare vei cand vei mai cumpara jante noi, vei stii unde sa te uiti si ce trebuie sa faci.
        Ma bucur ca ai rezolvat.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Dimineata pe racoare cu cauciucurile de la ei -pirelli p4- puse pe jantele pe care aveam cauciucurile de iarna. Totul e perfect, i-as mai fi dat dar nu mai aveam unde !
          Attached Files
          http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

          Comment


          • Multumesc pt sfaturi, comentarii, incurajari... Drumuri bune !
            http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

            Comment


            • Originally posted by vitriol View Post
              300 de lei reprezinta taxa pentru o lectie in scoala vietii. Data viitoare vei cand vei mai cumpara jante noi, vei stii unde sa te uiti si ce trebuie sa faci.
              adica ? daca le lua de pe net ar fi fost mai rau ! firma mare (serioasa?) din localitatea de domiciliu si tot nu a fost bine...
              de unde sa mai iei jante ? de la dealer , originale ?
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Ma refeream strict la partea cu echilibrarea cu 200g de plumb. Cand vezi asa ceva pe janta si cauciuc nou, e cazul sa-ti pui intrebari si sa nu pleci cu ea de acolo.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • @vitriol - problema e ca nu am prea vazut ce au facut pt ca nu m-au lasat langa masina ca cica ''sunt camere si sefii nu permit clientilor sa stea in sevice din motive de siguranta''...
                  Iar cand am plecat eram in foarte mare graba, si asa am intarziat aproape o ora la aeroport...
                  Inca o data spun, eram ferm convins ca o firma de dimensiunea lor nu face astfel de greseli de 2 bani, deci aveam toata increderea in ei.
                  http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                  Comment


                  • "Errare humanum est"!
                    Indiferent de dimensiunea firmei ...!

                    Comment


                    • Am inteles ca erai in graba, mi-ai mai scris o data. Ideea era ca data viitoare sa nu mai faci aceeasi greseala si sa te uiti la ce au facut baietii.
                      Cand am cumparat eu jantele, au reusit sa-mi puna 3 anvelope cum trebuie (au "inside" si "ouside") dar la a 4-a nu le-a reusit performanta.
                      M-am uitat, am observat si le-am aratat. Voiau sa vin a doua zi ca cica era ora 19 si ei inchideau. Le-am spus ca nu-i nico problema, ca le voi plati si eu, la randul meu, a doua zi cand vin sa remedieze problema. Evident ca au gasit inca 10 minute ca sa rezolve problema.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Asta e lectia , nu doar pentru jante sau anvelope. Nu dai banu din mana pana nu esti sigur pe ce ai primit si multumit.
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Salut

                          Are careva jante de 17 pe logan II ? M-a interesează dimensiunea gumelor
                          Am testat ieri un set de jante pe 17 (sh) cu gume 225/45/r17. Nu ating nicăieri, merg bine si arata la fel. Totuși mi se pare cam mare latimea, as merge pe 215. Astăzi am vrut sa le cumpăr cu tot cu gume pe 215 noi dar am constatat ca o janta era fisurată si am renunțat.M-a gândesc la problemele ce pot apărea in timp la caseta de directie sau altele. Nu m-a deranjează creșterea consumului

                          Am pus si o poza cu gumele vechi pe 225
                          Attached Files
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • Frati Loganisti, ce ziceti de jantele astea? Merita achizitionate ?
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • Important este să-ţi placă ţie în primul rând, oricum preţul este bun.

                              Comment


                              • Ma refeream la dimensiuni. Vreau sa pun pe ele cauciucurile 185/65. Am vazut ca au et mai mic ca cele din fabrica.
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google