Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu, de origine nu.
    mersi de recomandari, dar nu ma satisfac cele de origine.
    am deja sinaia.
    pareri strict pe ce am trimis.
    de design...ce pot sa zic? gusturile nu se discuta pana la urma.

    Comment


    • Ma poate ajuta si pe mine cineva cu unele sfaturi(doar cei care cunosc situatia). Am cumparat 4 jante Borbet A 4x100 ,9J toate. Ce cauciucuri sa folosesc?Multumesc pentru ajutor

      imi cer scuze ca am uitat sa specific ca sunt pe 16
      Last edited by bgd_puya; 27 March 2014, 23:02. Reason: Automerged Doublepost
      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

      Comment


      • Originally posted by skd_ozenel View Post
        ma tot uit dupa jante de aliaj ...
        pana acum mi-au atras atentia doua modele de la un vanzator de sh
        1 - pe 15", 7J, ET 42 - multe spite
        2 - pe 16", 7,5J, ET 35 - 5 spite
        le-as lua pe cele pe 16 dar ma cam iau fiorii cand ma uit la preturi la anvelope. sa zicem ca trecem peste, imi e teama sa nu stearga pe etrier.
        care va pricepeti asa... ochiometric sa va dati cu parerea?
        cat vrea pe cele cu multe spite ?
        vad ca tu nu le vrei..
        eu exact pe alea le-as lua ca design, ca sa nu mai zic de avantajele dimensiunilor stock:
        anvelope ieftine si demaraj mai bun. bashca ca n-ai probleme cu politia.
        la ce pret sunt cele cu spite multe ?

        Comment


        • @skd_ozenel: nu atinge nici una in etrier... doar iti vor scoate rotile mai in afara.
          @bgd_puya: minim 215 latime... sunt nebuni care pun si 195 dar iese un suuuuper stretch... eu zic ca te-ai aruncat prea mult cred ca daca nu vrei stretch pui 225.

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            cat vrea pe cele cu multe spite ?
            vad ca tu nu le vrei..
            eu exact pe alea le-as lua ca design, ca sa nu mai zic de avantajele dimensiunilor stock:
            anvelope ieftine si demaraj mai bun. bashca ca n-ai probleme cu politia.
            la ce pret sunt cele cu spite multe ?
            vreo 240 euro oricare dintre ele...la telefon cica sunt ca noi.
            ramane de vazut la fata locului.
            sunt sanse mari sa ma duc sambata sa le vad.
            de anvelope stoc... nu mi-a spus nimeni nimic cand am avut 195/55 sau 195/60 /15. nu vad motiv sa se lege acum...daca iti vezi de treaba te lasa in plata ta.

            Comment


            • Originally posted by bgd_puya View Post
              Ma poate ajuta si pe mine cineva cu unele sfaturi(doar cei care cunosc situatia). Am cumparat 4 jante Borbet A 4x100 ,9J toate. Ce cauciucuri sa folosesc?Multumesc pentru ajutor

              imi cer scuze ca am uitat sa specific ca sunt pe 16
              Ai KBA-ul mai jos.(TUV-ul include si dimensiunile anvelopelor omologate pe janta respectiva)

              http://gutachten.bmf-application.com...735-a0-015.pdf

              9J 16 ET 15 zici? Ai curaj mare sa pui jantele astea pe Logan.
              Last edited by Cromatic; 28 March 2014, 01:21.

              Comment


              • ET 37 au .. stiu ca sunt nebun...dar as vrea sa le fac strech,am si masina lasata din arcuri..
                http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                Comment


                • Originally posted by skd_ozenel View Post
                  vreo 240 euro oricare dintre ele...la telefon cica sunt ca noi.
                  ramane de vazut la fata locului.
                  sunt sanse mari sa ma duc sambata sa le vad.
                  de anvelope stoc... nu mi-a spus nimeni nimic cand am avut 195/55 sau 195/60 /15. nu vad motiv sa se lege acum...daca iti vezi de treaba te lasa in plata ta.
                  scumpe. la banii aia iti iei noi. si sunt si modele relativ vechi.
                  n-arata rau, dar nu merita clar 240 eu. totusi si el le-a luat sh.
                  fac pariu. alea nu sunt modele care s[ mai fi fost in fabricatie acum 3 ani.
                  la 300 euro iei Rial Milano, care mie imi plac mult.



                  gasesti o gramada noi pe net la 70 euro pe bucata. chiar nu merita.
                  vezi woolfrace, borbet, league...etc

                  Configureaza-ti masina si cumpara online roti complete, anvelope vara,iarna,all season si jante din aliaj sau otel de calitate superioara. Livrarea gratuita acasa sau servicii de montaj in România! Cu ajutorul configuratorului 3D disponibil veti gasi cu usurinta seturi de roti complete, jante din aliaj, jante din otel si anvelope care sunt 100% compatibile cu autoturismul dumneavoastra. Produse premium de calitate pentru orice buget. Montajul anvelopelor sau al jantelor poate fi efectuat la unul dintre service-urile partenere special alese pentru calitatea serviciilor oferite, puteti achizitiona servicii de montaj direct din site. Plata in rate, livrare rapida, garantie 2 ani.


                  Ce trebuie știut înaintea achiziționării unui/unei Janta aliaj! Compararea prețurilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumpărători reali într-un loc.


                  astea ce au ?!

                  Verificați si Dvs ofertele magazinelor online de pe Compari.ro! Compararea preturilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumparatori reali într-un loc.

                  Comment


                  • Eu am luat Dezent sau potrivit perfect cu multe spite1300 lei set

                    Comment


                    • si mai merita sa dea 240 eu pe sh ?! mai ales ca de multe ori necesita revopsire in camp electrostatic, care e 500 de lei pe set.
                      de unde le-ai luat ? ce model ? poate ai si o poza. deja ma intind, nu ?

                      Comment


                      • Le-am luat de la piese auto din Mioveni o sa fac si poze in weckend ca acum ploua

                        Comment


                        • Asa cum am spus vin cu pozele

                          Last edited by cosmos; 29 March 2014, 23:24.

                          Comment


                          • foarte frumoase. exact pe gustul meu.
                            de ce n-ai lasat linkurile ?

                            Comment


                            • Originally posted by B997NDL View Post
                              foarte frumoase. exact pe gustul meu.
                              de ce n-ai lasat linkurile ?
                              uite si linkurile:
                              Este posibil ca acest domeniu să fie de vânzare!

                              Este posibil ca acest domeniu să fie de vânzare!

                              Este posibil ca acest domeniu să fie de vânzare!

                              Comment


                              • salutare am gasit si eu la cineva 3 jante wolfrace zice el si as vrea sa o gasesc si pe a 4 a doar ca dupa denumirea data de proprietar ,adica A267 , nu am reusit sa o gasesc decat pe un site care nu o mai au si nici nu o mai aduc daca stie cineva ceva ....http://www.tuningmall.ro/jante-anvel...42-258542.html ...multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google