Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • et-ul si dimensiunile sunt superok. dar o sa ai nevoie de inele de centrare.

    Comment


    • Originally posted by vdmihai View Post
      Am vazut ca au et mai mic ca cele din fabrica.
      dar au si latime mai mare. 0,5 inches la latime vor compensa cei 15 mm diferenta la ET.

      Comment


      • Originally posted by vdmihai View Post
        Ma refeream la dimensiuni. Vreau sa pun pe ele cauciucurile 185/65. Am vazut ca au et mai mic ca cele din fabrica.
        exact aceleasi dimensiuni (mai putin gaura centrala) am eu la ale mele si merg perfect.
        Attached Files

        Comment


        • Arata bine de tot !
          sigpic
          !

          Comment


          • multumesc ! mi-ar fi placut sa aiba et-ul mai mic (15) ca sa iasa mai mult, asa o sa-mi trebuiasca distantiere. nu prea mari si in special pe spate.
            deocamdata ezit, fiindca am auzit ca ar rupe mai repede aderenta cu distantiere.

            Comment


            • Buna colegi de forum , ajutati-ma cu un sfat , am cumparat un MCV 16 16v si are in dotare , anvelope de iarna 195 / 65 / cu jante de R15 , va rog sa-mi spune-ti , pentru iarna si pentru vara, ce jante sunt recomandate , doresc sa schimb anvelopele si vreau sa stiu care jante sunt bune iarna si care vara , multumesc.

              Comment


              • Salut,

                In principiu se utilizeaza jante de aliaj vara, si de tabla iarna.
                Asta in idea ca poate vreodata iarna derapezi, si sa nu spargi jantele de aluminiu.

                Eu iti recomand jantele originale pt masina, in ambele situatii. Ai de unde alege.

                Mie mi-a placut modelul Alium. Mai sunt si cele de Logan 2 si Sandero care sunt mai greu de gasit.
                Ai cateva exemple mai jos, restul care sunt de tabla le stii.
                Attached Files
                Last edited by balooo; 9 September 2014, 16:22.
                sigpic

                Comment


                • Multumesc de raspuns , dar eu vreau sa stiu ce dimensiune la janta este mai optima iarna si care este vara , tinand cont de dimensiunele pe care le am scrie in cartea masini si sunt : 185/ 65/ R15 si 185/ 70,/R14 .

                  Comment


                  • pai alea stock, 15" 6j ET 43 sau ET50

                    Comment


                    • Mergi pe 185/ 65/ R15 in ambele situatii. Scapi de un stres, si pe deasupra le poti vinde ulterior mai usor decat cele pe 14.
                      Cel mai mult conteaza ce anvelope iti pui pe ele.
                      sigpic

                      Comment


                      • Multumesc , ramane sa caut anvelope de vara 185/65/R15 si alte jante de 15 cu anvelope de iarna sau jante de aluminiu de 15 , cu anvelope de vara + anvelope de iarna pentru jantele de tabla pe care le am , multumesc inca o data.

                        Comment


                        • Dupa modelu' emag, se pare ca au inceput si altii sa "greseasca":

                          Jante din aliaj si otel ieftine cu montaj in Bucuresti. Cumpara online jante si beneficiezi de transport gratuit oriunde in tara. Plata si in rate

                          Comment


                          • adica ?! nu ma prind. nu pare nimic ciudat.

                            Comment


                            • Pai ce sa va fac moh daca nu v-ati miscar repede.
                              S-a stins treaba, uite noroc ca-am facut un print screen:
                              Attached Files

                              Comment


                              • Originally posted by Kojak View Post
                                Pai ce sa va fac moh daca nu v-ati miscar repede.
                                S-a stins treaba, uite noroc ca-am facut un print screen:
                                Si ai apucat sa te innoiesti cu ceva?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google