Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nope...m-am miscat si eu batraneste. Nu mai mergea sa finalizez comanda, desi bagasem in cos. S-au prins repede.
    Oricum erau pe 14"...

    Comment


    • Ar fi fost cei mai bine investiti 19,xx lei.
      Cu jantele alea, dublai valoarea Logan-ului.

      Comment


      • Asta e.
        S-a miscat un alt coleg (de pe forumul concurent) suficient de repede, a plasat comanda azi nopate in jur de ora 1 (a.m.). Cica si atucni a fost ceva de genu' cateva minute la pretu' ala. Eu am intrat azi-dimineata.
        Acum asteapta sa-i fie si onorata comanda (l-au sunat, initial i-au spus ca nu sunt reale, sunt machete din carton, alta scara si kkturi de-astea romanesti ). La final, cica o sa o rezolve ei cumva sa fie clientu' multumit.
        Astia nu-s emag mah, o gaura de-asta ii baga in faliment instant.
        Last edited by Kojak; 25 November 2014, 19:14.

        Comment


        • Bine ca ne-ai spus. Stam la pândã!

          Comment


          • oricum nu cred ca onoreaza comenzile. prosti sa fie...
            ma mir si de aia de la emag ca au acceptat gaura aia.

            Comment


            • aia-s mici, nu se compara cu emagu'

              intra pe softpedia, daca esti curios, sunt destui care au fost pe faza cu emagu'
              cu 5-10lei si-au umplut casa cu TV / tablete / S4 / masini de spalat / femei? etc.
              au mai spus repede si pe la neamuri...asta e, cine a avut bulan, a avut, cine nu, spera...

              Comment


              • Ce model de jante sunt astea?
                Attached Files

                Comment


                • sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • La ET44 cu 7J s-ar putea sa atinga in interior spre amortizoare pe Logan 1.

                    Comment


                    • Un salut prietenesc tuturor!
                      Si-o rugaminte...
                      Am gasit un set de jante Renault model Alcyone 15", 6Jx15 ET36, diametru butuc 60,1mm (de pe un Megane) cu anvelope de 195 65 15...
                      Le-am probat si par sa se potriveasca pe Logan... le-am verificat si sunt Ok...
                      Pe spatele lor (a jantelor) este stantat 195!
                      Intrebare:
                      1. Pot sa le incalt cu anvelope 185 65 15 ?
                      2. O sa am probleme ce ET 36 ? (eu am ET43 pe jante)
                      Ce parere aveti...
                      Logan 1.2 16v 2012

                      Comment


                      • poti sa pui linistit 185 atata vreme cat jantele au 6j (latimea jantei)
                        si n-ai nicio problema daca pui et36.
                        eu am 35, si am vazut la cineva cu logan jante et 21 (niste alpina de pe un bmw). arata beton. cu cat et-ul e mai mic, cu atat janta iese mai mult in afara si nu mai ai nevoie de distantiere.

                        Comment


                        • Multumesc, distinse domn!
                          Respectul meu!
                          Logan 1.2 16v 2012

                          Comment


                          • Salut baieti ,am cumparst si eu niste jante pe 15 pt loganul meu ! Jantele sunt Artec ,7j 15 h2 ,au stantat pe ele made in germany ,cred ca sunt de calitate ,omul le-a avut pe megan ,et-ul nush sigur cat este ,inca nu le-am primit . daca au fost pe megan ma gandesc ca merg si pe logan fara nicio problema....ma refer in special cand virez maxim stanga dreapta sa nu atinga pe undeva ... Cauciucurile sunt 195/50/ R 15 sau 55 ,nu stiu sigur dar trebuie schimbate.

                            Ce parere aveti de jante? O sa incerc sa atasez niste pozedar nu cred ca reusesc de pe tel!

                            P.S : pot folosi vechile cauciucuri 185/65/R15 pana o sa cumpar altele pt ele? Sunt 7j ,am inteles ca e c-am fortat dar totusi merg...

                            http://www.google.ro/search?q=jante+...sSLWM%3Aantele nu sunt astea ,modelul este acelas ,sper sa mearga link-ul
                            Last edited by Al3x4nd7u; 11 April 2016, 22:35. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Apar foarte multe modele.....daca sunt primele, mie personal nu-mi plac....dar este chestie de gusturi....pe Logan din pct meu de vedere merg jantele cu ulte spite, et cat mai mic, j cat mai mare si buza....))
                              Acum mai contează si gloantele de care dispui...eu le-am luat cu 550 Ron de la un tip de la care am mai luat (le aduce din Germania) si are sute...mie in banii astia mi a data si inelele

                              Pana la urma treb sa iti placa tie....noi ne dam cu părerea...tu sa te simti bine...
                              Last edited by enc_edy; 11 April 2016, 23:04. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Am observat ca apar mai multe ,dar am apelat la metoda usoara , ca sa va fsceti o parere despre jante ,sunt model identic cu jantele borbet CF ! Apropo mie imi plac astea stil "stea" , gusturile nu se discuta ) doar problemele !

                                P.S: Cu ,cauciucurile cum este? Merg puse cele 185 pe 7j?? Si eu am dat 500 lei pe ele si am si inele de ghidaj !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google