Examen Pentru Redobandirea Permisului

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Se da un simplu test cu 15 intrebari din legislatie iar pentru a-l promova e necesar sa raspunzi corect la 13 intrebari. Niciun traseu, nicio alta bataie de cap.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • #77
      Hmmm...din cate vad aici pe thread-ul asta...tot nu sunt lamurit 100% de un lucru:

      Am ramas fara permis acum o saptamana pentru neacordare de prioritate la trecerea de pietoni...30 de zile ! Am dovada 15 zile...Intrebarea mea...Mai este nevoie sa sustin examenul ala cu 13 intrebari din 15 ca sa il iau inapoi ? Sau trebuie doar sa astept 15 zile + inca 30 de zile si dupa aceea il iau inapoi fara probleme ? Nu am lovit niciun pieton...nicio masina..nimic...doar ca nu am oprit sa treaca o tanti cu un catzel
      http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
      Sony/Magnat/Alpine/Focal

      Comment


      • #78
        tu nu mai trebuie sa dai examen. oricum tot 30 de zile o sa stai pt. ca in alea 15 ai dovada.
        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

        Comment


        • #79
          Pentru neacordare de prioritate nu e nevoie sa sustii examen de redobandire a permisului, mergi dupa 30 de zile de la expirarea dovezii si il ridici.
          http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

          Comment


          • #80
            am inteles baieti....ms frumos.nu stiam sigur...mi-au zis niste prieteni ca trebuie sa ma duc sa dau examen si nu eram sigur daca sa ii cred sau nu.
            http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
            Sony/Magnat/Alpine/Focal

            Comment


            • #81
              baieti eu de Paste o sa am de baut ) acum o jumatate de ora am ramas fara permis pentru depasire pe linie continua...deci pana pe 3 mai sunt cu bicicleta! Cei din Arges, Stefanesti domnul Popa Razvan este de rahat (scuze de expresie)!!! Aveti grija!

              Comment


              • #82
                Pentru cei interesati;http://www.adevarul.ro/locale/consta...790721184.html
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #83
                  Salut,
                  Am si eu o nelamurire referitoar la suspendarea permisului timp de 90 de zile (0.12 in aerul expirat), m-i lau luat ieri (24.03.) si am fost astazi la inspectoratul de politie Ilfov si mi-au spus ca trebuie sa astept 15 zile de la suspendare pentru a putea da acel examen, am dovada dar fara drept de conducere, 13 din15.
                  As vrea sa stiu daca este adevarat pentru ca cel ce m-i la luat a zis ca ma pot duce imediat sa m-a inscriu.

                  Comment


                  • #84
                    Da. Poti sa mergi imediat.

                    Comment


                    • #85
                      0.12 la mie?? sau 0.012?
                      soselele din România au prea putin RAM si video pentru NFS

                      Comment


                      • #86
                        Eu zic ca a scris corect omu', 0.12 la mie.
                        La 0.012, te lasa in pace. Tot ce apare peste 0.05 pe aparat, se ia in seama si se sanctioneaza.

                        Comment


                        • #87
                          Din cate stiu eu la ce sare de 0.08 se lasa cu dosar penal si anularea permisului nu cu suspendarea lui pe 90 de zile. La ce e intre 0.04 si 0.08 se ia permisul pentru 90 de zile. Cel putin asa era cand am facut eu scoala de soferi. Ori nu vorbim aceasi limba la unitatile de masura ori omu a avut un noroc chior 0.12 deja se considera stare de ebrietate avansata.
                          soselele din România au prea putin RAM si video pentru NFS

                          Comment


                          • #88
                            sau tu nu stii ce vorbesti.... de la 0.8 in sus de face dosar penal si asta in sange nu in fiola...daca in fiola trece de 0.4 te duce sa-ti ia probe de sange...
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google