Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by dan.gutu
    Trebuie sa te obijnuiesti sa nu dai flashuri, trebuie tinut 2sec. continuu pana se incalzeste.
    Inseamna ca sunt ceva mai proaste xenoanele astea daca trebuie sa se incalzeasca inainte sa dai flashuri, de aia sunt si asa de ieftine.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #62
      Nu sunt proaste asa au toate si cele de fabrica,un timp de incalzire a balastului,nu o sa vezi nicio masina din fabrica cu instalatie separata pe faza lunga,ori au xenon halogen ori bixenon cu schimbarea polarizarii becului asta facandu-se cu un electromagnet.Oricum nu este recomandat sa faci flashuri pe o instalatie simpla,daca nu pica in garantie, sigur are viata scurta.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • #63
        Nu e asa. Din proprie experienta iti spun ca la Touareg-ul pe care il mai conduc poti sa dai flash oricand, fara sa ti cateva secunde sa se incalzeasca. Si multe masini au asa, dar eu pe asta il stiu.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #64
          Si Tuaregul ala are si pe faza lunga separat xenon din fabrica ? Eu asa stiu ,din cat am studiat si am montat, la xenon simplu nu trebuie dat flash ,cand ai bixenon este alta treaba nu se aprinde decat un singur bec care culiseaza innainte si innapoi pentru a proiecta faza scurta respectiv lunga.Poate o fi vreo instalatie de generatie mai noua si suporta mai bine flasurile.
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • #65
            Nu stiu exact ce are, dar parca are bi-xenon, dar oricum cum tragi de maneta a si facut flash scurt.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #66
              salutare fratilor!
              am o intrebare! stie cineva cum se regleaza farurile angels eyes la logan?

              Comment


              • #67
                In spatele farului ai un fel de surub dar cu cap mai mare si din plastic de care invarti si le reglezi.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #68
                  Pe faza scurta ai in spatele farului doua suruburi cu care reglezi lupa stanga-dreapta,sus-jos, se pot roti cu mana,pe faza lunga ai patru suruburi cu hexagon de 8 si cap de surubelnita.Trebuiesc reglate pe un aparat care sa aiba si bula de nivel nu asa din ochi ca te injura toti.
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • #69
                    am rezolvat. super beton

                    Comment


                    • #70
                      si nu ne zici si noua cum ai rezolvat?

                      Comment


                      • #71
                        m-am chinuit eu ce m-am chinuit....... dar in cele din urma m-am dus la service si mi le-au reglat ei

                        Comment


                        • #72
                          Cea mai buna rezolvare. Macar stii ca nu iti umple lumea frigideru'....(alalalt frigider nu asta cu care circulam pe drum).

                          Comment


                          • #73
                            Niste poze comparative angels cu xenon si faruri normale halogen logan.Nu sunt prea reusite pt.ca sunt facute cu un telefon,dar totusi se poate deduce ceva, apropo la cele spuse ca sunt chioare.Nu fac nicio reclama.
                            Attached Files
                            LOGAN--> <--TOYOTA

                            Comment


                            • #74
                              care cum sunt
                              toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                              Comment


                              • #75
                                Poza 2 faza scurta angels,poza 4 lunga angels,poza6 scurta halogen,poza7lunga halogen
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google