Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    mai bine nu se vede,dar nici mai rau,faza lunga nu e la fel de puternica...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #92
      ce parere aveti??
      Attached Files
      sigpic
      astra h 1,7 cdTI

      Comment


      • #93
        Interesant

        Comment


        • #94
          Scurt si la Obiect ) Interesant pai si atunci dc nu echipeaza toti fabricantii cu becuri neon ca doar in fond si la urma urmei ii siguranta in joc
          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
          Enter the Matrix

          Comment


          • #95
            arata bine cerculetele din neon,desi am inteles ca e cam scump sa le schimbi...
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #96
              ok. cu farurile astea tunate, am inteles. eu vreau sa stiu daca a montat cineva pe logan instalatie pentru faruri xenon, adica cu tot tacimul ca stiu ca costa de la 6mil lei in sus am vazut la magazinele alpadrino cum arata tot kitul. vreau sa stiu daca a pus careva pe masina, indiferent de faruri. ma intereseaza ambele variante. caci ca sa arate doar misto masina pe ext si sa nu vad noaptea cum trebuie si sa mai dau si ocaruta de bani, nu vreau.

              Comment


              • #97
                eu am pus vezi aici
                in jur de 5-6 mil costa,H1 pentru angel eyes...
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #98
                  ms cristi. dar h1 au un singur filament. dac vreau pe ambele faze,exista becuri xenon asa?, sau cum ,unii cica nu poti da flasuri ca nu merge cica? explicati voi, cei care aveti

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by dsorinmihail View Post
                    ms cristi. dar h1 au un singur filament. dac vreau pe ambele faze,exista becuri xenon asa?, sau cum ,unii cica nu poti da flasuri ca nu merge cica? explicati voi, cei care aveti
                    Becului cu xenon ii trebuie cateva secunde sa ajuga la capacitate,in tot acest timp balastul descarca o cantitate mare de curent,daca dai flashuri,becul nu are timp sa se incalzeasca deci suprasoliciti balastul,dupa flashuri repetate se poate arde balastul.Eu am patit,am ars un balast.Ideea este ca poti folosi pe faza lunga dar sa nu dai flash, sa aprinzi si sa tii 2sec.aprins.Eu experimentez un kit de 55w pe faza lunga cu balast rapid,combinat cu relee, sa ramana si faza scurta aprinsa.
                    LOGAN--> <--TOYOTA

                    Comment


                    • presupun ca merg montate inele angel tip neon pe farurile standard angel eyes pentru logan,le inlocuesty am sa ii intreb pe baietii depe situl respectiv
                      sigpic
                      astra h 1,7 cdTI

                      Comment


                      • Originally posted by dsorinmihail View Post
                        ms cristi. dar h1 au un singur filament. dac vreau pe ambele faze,exista becuri xenon asa?, sau cum ,unii cica nu poti da flasuri ca nu merge cica? explicati voi, cei care aveti
                        h1 nu exista bixenon,tre sa iei 2 instalatii de xenon ca sa pui si pe lunga...plus ca le poti arde cum ti-a zis colegu mai sus
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • ok. am inteles. deci treb sa schimb farurile la logan ca sa pun xenon. dar zice-ti ca treb sa stea 2sec. pai si astia cu masini bengoase nu mai dau fllash-uri? cum e?

                          Comment


                          • 1.nu tre sa schimbi farurile ca sa pui xenon.Exista instalatie xenon H4 care mere pe farurile stock,aia o poti lua si BiXenon ai si pe lunga si pe scurta xenon...
                            2.Astia cu masini bengoase nu au H1 la faruri...or avea alte modele si alte instatii,nu poti compara o instalatie de asta aftermarket cu alea ce vin pe masini direct din fabrica..
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • are cineva puse pe masina faruri "Angel Eyes" ? cum e ? lumineaza mai bine decat cele vechi?
                              ym! dorinu2005@yahoo.com
                              BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                              Comment


                              • doru se zice ca lumineaza mai prost sau aproape la fel de bine , dar sa lumineze mai bine ca cele originale imposibil...

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google