Raspuns RAR Privind Foliile Pe Geamuri, Becurile Xenon Si Schimbarea Culorii Autoturi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Abia astept sa va vad pe unii din voi la STIRILE PROTV de la ORA 17 ( CINCI LA AMERICANI) sus pe masina cu o sticla de alcool in mana cantand ARD IN FALACARI , o grama de experti pe aici , astazi am modificat o LAGUNA 2 pe partea de faruri de la originale ce vand eu in 30 min!!!!!!
    Last edited by cassilo; 8 April 2011, 22:12.
    sigpic

    Comment


    • #77
      Salutare.
      Nu stiu daca e o actiune pe tara sau nu, dar la nivel local, la mine in oras, Bistrita, s-au pus baietii rau pe treaba.Vine politia impreuna cu cei de la RAR, sau ARR nu stiu exact si te opresc in trafic.
      Au avut razii pt folii saptamana trecuta, iar acum pentru xenoane.Amenda e 300 ron + ridicarea certificatului.

      Din cate am auzit pe la RAR, nu omologheaza nimeni Xenon, nici pe naspa macar.Anvelope mai fac, dar xenon cica nu.
      Eu am lupe, spalator pot pune, ca potriveste de Octavia 1, dar auto-adaptive?
      Ce se poate face?
      Cumpar volan de Duster

      Comment


      • #78
        exista un kit xenon din cate am auzit cu tot ce trebuie dar costa undeva la 3.000.E
        cine oare isi permite?
        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

        Comment


        • #79
          wow ,nu face masina

          Comment


          • #80
            Am fost azi la RAR sa vorbesc cu un domn de acolo.
            Mi-a spus ca nu omologheaza nimeni xenoane after-market fara sa aiba lupe, spalator si autoleveling.

            Lupe am, spalator la far se poate pune.
            Autoleveling?..mi-a zis cineva ca daca far rost de instalatie, adica senzori si motorase pt faruri, el mi-o monteaza, dar m-am uitat in far, si practic nu ai cum la Logan, pt ca oglinda farului e prinsa de plasticul acela pentru reglaj stanga-dreapta.

            Voi ce parere aveti? Se poate pune autoleveling?
            Cumpar volan de Duster

            Comment


            • #81
              Eu zic sa montezi spalatoarele alea ca macar sa fi aproape in regula. Din cate am auzit daca ai lupe la xenoane mai trec baietzii de la RAR cu vederea. Autoleveling nu cred ca se poate face la farurile de Logan.

              Comment


              • #82
                autoleveling tine de lupe nu de faruri.
                Am vazut si faruri angel-eyes, kit complet xenon, cu lupe pe scurta si lunga. cu autoleveling sunt undeva in jur de 500 de euro, si fara sunt in jur de 300.
                Iar spalatorile sunt simplu de montat. Recomand cu caldura pompa de sprituitoare de la daciile vechi, e mai puternica decat asta de pe logan.

                Comment


                • #83
                  Daca tot ziceti ca ati vazut, ba instalatie la 3000 de euro, ba faruri la 500 de euro, puneti un link sau o poza.

                  Am gasit pe patru tuning de vanzare un kit universal de spalator la far, dar e cu buton si as vrea sa mearga spalatorile la far daca dau apa la parbriz, dupa cateva secunde. Nu stiti careva unde gasesc, sau daca aveti de vanzare?

                  Am vazut caitva membri pe forum care au, dar nu au masina prezentata la my ride.
                  Cumpar volan de Duster

                  Comment


                  • #84
                    Salut.. am si eu xenon pe angel eyes dar nu sau topit am pe ambele faza de 55w eu cred ca sau topit de la becuri dalea No1 de la Careffoure )

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by soboBN View Post
                      Am fost azi la RAR sa vorbesc cu un domn de acolo.
                      Mi-a spus ca nu omologheaza nimeni xenoane after-market fara sa aiba lupe, spalator si autoleveling.

                      Lupe am, spalator la far se poate pune.
                      Autoleveling?..mi-a zis cineva ca daca far rost de instalatie, adica senzori si motorase pt faruri, el mi-o monteaza, dar m-am uitat in far, si practic nu ai cum la Logan, pt ca oglinda farului e prinsa de plasticul acela pentru reglaj stanga-dreapta.

                      Voi ce parere aveti? Se poate pune autoleveling?

                      Pentru autoleveling iti trebuie cantar pe puntea spate, adica o tija cu un potentiometru legata de punte, pentru a masura garda puntii spate in raport cu caroseria, in orice moment. Semnalul de la acest potentiometru trebuie compilat mai apoi si transformat in miscari repetate ale unui motoras, care trebuie sa regleze lupele/farurile.

                      Asa ceva se poate realiza, insa cu costuri enorme. De adaptat de la alta masina sigur ca se pot adapta, insa nu vor functiona cum trebuie.


                      Cum spuneam si prin alte parti, vreau eu sa vad o hartie pe care scrie: certificat de conformitate, instalatie de iluminat cu descarcare in gaz nobil pentru faza scurta-faza lunga Dacia Logan. Pana atunci, cine spune ca vinde xenon cu omologare/certificare RAR, maninca c..cat cu ambele maini
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        si eu as fi vrut xenon in faruri stock dar la ce am vazut aici mai bine renunt

                        Comment


                        • #87
                          De ce renunti?
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • #88
                            Eu mi-am luat kit de lupe, de 35W, decent, 6000k, mi-am luat o instalatie de spalat faruri de Opel Omega, pe care o montez si apoi asta e.
                            Am reglaj la far, dar e manual. Daca e un politist gigel, o sa inteleaga, ca am imbunatatit siguranta mea si a celor din trafic, chiar daca nu am reglaj automat la faruri.

                            Oricum, cand stau 3 in spate dau farurile mai jos, sa nu bata prin pomi.
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • #89
                              si chiar crezi ca vei intalni un politist care sa spuna bravo? ar fi de preferat sa ii ocolesti daca se poate.
                              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                              Comment


                              • #90
                                Nu, dar oricum, 2/3 sunt in regula. Am lupa si spalator. Auto-leveling nu se poate pune pe Logan, din cauza felului in care e facuta oglinda farului. Cine stie, poate o sa apara si Logan cu Xenon din fabrica
                                Cumpar volan de Duster

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google