Modificarea Sistemului De Franare.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma colegule daca cautam sh intrebam in alta parte,,eu am intrebat ce discuri si placute sa pun.

    Comment


    • De ce suma dispui ? Cat esti dispus sa investesti ?

      Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

      Comment


      • Mai era un p-aci care intreba "care-i varianta optima?"

        Cand i-am zis, a luat-o la sanatoasa.

        E greu sa respecti un picut pe colegii tai de pe forum, nu? Daca nu ti se da mura-n gura, te superi tare, asa-i? Sa nu-ti iai jucariile si sa pleci...


        Discuri ATE, Brembo, TRW
        Placute ATE, Ferodo Premier
        Gasesti in magazine o multime de variante, bani in portofic sa ai...
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Alessandro am gasit disc.ate la pret bun,,placute sa pun tot ate sau altceva?,,am tot auzit ca unele placute uzeaza mai mult disc.asta e prima modificare a sistemului de franare si mai bine sa intreb.!!!! etrieri de van cumpar de origine. dsing,,mersi de raspuns.

          Alessandro am gasit disc.ate la pret bun,,placute sa pun tot ate sau altceva?,,am tot auzit ca unele placute uzeaza mai mult disc.asta e prima modificare a sistemului de franare si mai bine sa intreb.!!!! etrieri de van cumpar de origine. dsing,,mersi de raspuns.
          Last edited by nelus78; 10 April 2013, 00:03. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • mie discurile Ate mi s-au comportat ok cu placutele de origine de van (tot Ate). Cu greenstuff tin mai prost la rece si mai bine la cald.

            In curand voi avea discuri Brembo Easy-Check + placute Fermit de Van.

            Comment


            • La faza asta nu o sa te inteleg niciodata...upgradezi sistemul de franare ca dupa, sa il imbuibi cu consumabile de cea mai execrabila calitate.

              Noroc cu discurile alea ca mai salveaza ziua. Pune domnule un Ferodo, ATE, Brembo, Textar, Pagid, EBC...da-le pastele masii de Fermit

              Comment


              • marxule nu stiu cum se comporta fermitul pe logan, dar eu la microbuz am dat jos placutele OE VW AUDI (care nu erau nici la jumate) cumparate de de la porsche si am pus fermit si am simtit o uoara imbunatatire.

                Comment


                • Iti spun eu, cu Fermit a 2 a frana tare nu mai are ABS.

                  La rece aderenta este cat de cat ok, dar la cald este dezastru.

                  Comment


                  • la microbuz nu mai functioneaza abs-ul

                    Comment


                    • vreau sa schimb si eu sistemul de franare si as dori o parere (doua, trei) ce sa pun pe masina. acum este tot original din fabrica, mai putin placutele, si vreau sa scimb discurile, placutele, si lichidul de frana. Nu stiu daca este recomandat sa schimb si etrierii. Acum am jante pe 17 cu cauciucuri 215/45 si frane slabe, adica daca apas frana nu se blocheaza rotile veci (never). Nu am un stil de condus de racer, ci unul normal.
                      Eu ma gandeam la discuri ventilate Brembo cu placute TRW si lichid Motul Special dot 3&4.

                      Cu stima,

                      Comment


                      • Pai tu ce discuri ai acum ? Ventilate sau ne ?

                        Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                        Comment


                        • Eu am Brembo Easy Check cu placute TRW si sunt mai mult decat multumit. Odata incalzite putin discurile si placutele am niste frane beton. La treaba asta mai contribuie si anvelopele de vara care sunt foarte ok. Inainte cu discurile pline nu eram deloc multumit de frane, dar acum dupa schimbul etrierilor si trecerea la discurile ventilate chiar e o diferenta sesizabila.

                          Comment


                          • Am comandat in sfarsit,,discuri VAN ATE,placute FERO.PREMIER,lichid MOTUL...Sa vad unde gases un set de etrieri si trecem la montaj.

                            Comment


                            • Originally posted by alessandro View Post
                              Pai tu ce discuri ai acum ? Ventilate sau ne ?

                              Sent from my GT-B5330 using Forum Runner
                              discuri pline de fabrica.

                              deci trebuie sa schimb si etrierii pentru discuri ventilate...........
                              Unde gasesc niste etrieri care sa mearga cu discuri ventilate?
                              Last edited by 24MAP; 10 April 2013, 21:06. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • discurile ventilate de megane 2, cu fi 280, oare se potrivesc in etrierii ATE de MCV pentru ventilate de 260 cu 22 grosime?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google