Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca nu e "fake", e bun raportul calitate/pret !
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • Asa ziceam si eu. In concluzie merita (adica face banii)... !?

      Comment


      • Cauta inregistrari cu modelul de camera, pe YouTube. Daca printre ele sunt inregistrari care nu-ti satisfac exigentele de calitate, este camera fake, contrafacuta, pretul este dat de senzorul optic CMOS, la 80 lei este senzor de camera web, sunt sanse f mari sa cumperi asa ceva, adica de proasta calitate.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Repet : atentie la fake (http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=295 sau https://techstar.ro/124-camera-auto-...0-hd-5mpx.html). De achizitionat, de preferat, de undeva unde se poate face testare/retur (https://techstar.ro/20-camera-auto-d...lhd-12mpx.html ; ATENTIE ! Trebuie cont pe site pentru a putea face retur !).
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment


          • LE : Pe acelasi model exista procesoare diferite. In tabel sunt enumerate diferentele.
            Attached Files
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • As vrea niste pareri si despre aceasta camera ..http://www.emag.ro/camera-auto-dvr-p.../pd/D8N9BMBBM/
              passion 1.5 DCi

              Comment


              • Mi-am achizitionat un dvr allwinner k600, unde are bateria? Multumesc

                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                Comment


                • Are cineva camera VIOFO A118 sau A119?
                  M-ar interesa fiabilitatea, despre restul caracteristicilor mi-am facut o parere.

                  Comment


                  • Aris86? parca la el am vazut un film in care apare sigla Viofo A118 sau 119.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Viofo A118C am de prin aprilie 2016. Este montata permanent pe luneta dupa cum se vede intr-un post pe pagina anterioara.
                      Singura chestie pe care am patit-o a fost ca a cerut o formatare de card cu vreo 2 luni in urma.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Are cineva camera VIOFO A118 sau A119?
                        M-ar interesa fiabilitatea, despre restul caracteristicilor mi-am facut o parere.
                        Daca esti hotarat pe Viofo,ia A119S,are senzor Sony.Au magazin in Romania.Eu am optat pentru modelul cu GPS si alimentator suplimentar,legat pe + la punerea contantactului.Imaginea este foarte clara si in conditii de lumina slaba.
                        LOGAN--> <--TOYOTA

                        Comment


                        • Multumesc de feedback.
                          Citisem despre A119s cu senzorul Sony, vazusem si niste clipuri comparative, dar nu eram lamurit cat de mare e diferenta fata de A119 simplu, nu are nicin conoscut modelul asta. Pare destul de mica si discreta.
                          Ma gandeam sa o las in masina permanent.

                          Comment


                          • Se demonteaza foarte usor si chinezul s-a gandit la toate ,o livreaza cu 2 suporti (3 in cazul optiunii cu GPS),daca o folosesti pe doua masini.Nu stiu cum sa pun un filmulet aici,probabil trebuie pus pe youtube prima data.Se vad foarte clar numerele in inmatriculare.
                            LOGAN--> <--TOYOTA

                            Comment


                            • Totusi, la caracteristici:
                              V119s-lentila- 135 de grade, 7 straturi de sticlă, F1.6, Filtru CPL opțional.
                              V119-lentila- 160 de grade, 6 straturi de sticlă, F1.8, Filtru CPL opțional.

                              119 are vedere mai "larga" fata de 119s.
                              119s vede mai "clar", datorita senzorului IMX Sony.
                              Diferenta intre ele nu-i decat 100 de lei in plus pentru 119s, dar ma incurca gradele alea in minus.
                              Last edited by mr.K; 16 January 2017, 22:15.

                              Comment


                              • Pe fata eu folosesc DOD LS460 care are unghi de 140 de grade si senzor Sony.
                                Pentru masina e suficient, prefer claritatatea in detrimentul montantilor fata in imagine .
                                Din punctul meu de vedere asta e diferenta intre 135 si 160 grade.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google