Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O am de ceva timp, am trecut prin vara cu ea. Nu am observat nimic in neregula.
    De fapt, ce mai irita cel mai tare este meniul. In chineza
    O consider excelenta la banii dati, in raport cu fidelitatea inregistrarilor
    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

    Comment


    • Pai la ce bani ai dat nu aveai cum sa fi nemultumit ( moka) [emoji23][emoji16]

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comment


      • scene1.png
        Imaginea de ansamblu, mult redusă față de rezoluția originală.
        cap1.png
        Iată Skoda filmată în marginea extremă dreapta a camerei, extrasă de pe rezoluția originală a filmului la 60 fps.
        cap2.png
        Mașina albă, filmată la o viteză de 36 km/h, aflată tot în marginea camerei dar mai departe spre dreapta decât în primul caz al Skodei negre de pe camera lui dl_dr. Este extrasă de pe camera mea, aceeași rezoluție dar 30 fps (am vrut să am mai mult spațiu pe card, la 60 fps am calitate mai bună).
        cap3.png
        Mașina argintie este cam în aceeași poziție ca Skoda neagră din prima poză. Numărul se vede clar.

        Aș mai testa și 30 fps la camera ta, dl_dr. Mă întreb dacă codecul nu face niște scamatorii pe marginea imaginii, neavând putere suficientă de procesare pentru rezoluția 1920x1080. Poate face max quality pe o zonă frontală și min quality pe margini.
        Last edited by gecmc94; 4 June 2018, 20:47.

        Comment


        • Ok si care este camera ta [emoji3] ca eu tot mai sunt in cautare de o camera pt masina sotiei. Eu cred ca aveam undeva la 50km/h, o sa analizez mai mult setarile, se pare ca sunt mai delasator [emoji85].

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • Sal

            Are cineva camera auto dvr este buna de ceva?


            Mulțumesc frumos
            Last edited by manujupanu; 3 October 2018, 19:49. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Are unghi de filmare 120 de grade-prea ingust, iti recomand o camera cu unghi 160 de grade.
              Last edited by mr.K; 3 October 2018, 20:05.

              Comment


              • Rămâi pe la 140 de grade ca să nu îți arate ca în borcan.

                Comment


                • Direct de la sursă:

                  NAVITEL - offline maps of 65 countries. Dashcams, navigators, tablet, car accessories
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Nu arata la 160 de grade ca in borcan, in schimb, la 140 de grade, arata mai putin din lateral, ceea ce poate fi o problema daca vreo sa dovedesti ceva din zona aripilor fata.

                    Comment


                    • Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                      Nu depăși 140 de grade. Efectul fisheye va fi neplăcut dacă vrei să folosești DVR și ca pe action cam să filmezi peisajele. O spun toți experții.

                      Comment


                      • Îți recomand una la 160 grade. Cum spunea Mr.K

                        Ai nevoie de vizibilitate laterala. Aia de 140 grade îți limitează vizualizarea.

                        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                        Comment


                        • DVR Prestigio RoadRunner 585, Full HD, Black




                          Camera buna, la pret rezonabil. Se scoate si se prinde usor.

                          Comment


                          • salut

                            eu as recomanda Camera Auto DVR Navitel R600 , vizibilitate 170°

                            https://www.emag.ro/camera-auto-dvr-...b36_1538631306

                            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                            Comment


                            • Cum, achiziționați produse rusești ?
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                DVR Prestigio RoadRunner 585, Full HD, Black




                                Camera buna, la pret rezonabil. Se scoate si se prinde usor.
                                De acord cu tine insa cu mentiunea ca NU se scoate usor. Si ca sa nu deviem prea mult iti spun ca eu am camera asta (versiunea cu GPS) pe masina de 1 an de zile, deci sunt in cunostinta de cauza.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google