Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am aceeasi camera cu cea din link, merge ca unsa prinderea laterala. Sunt multumit de ergonomia ei, asta a fost un criteriu in alegerea ei.
    Cand las masina in locuri necunoscute, prefer sa scot camera din parbriz, n-am chef sa sparga cineva masina pentru o camera amarata.

    Comment


    • A mea nu se scoate usor. Trebuie sa folosesc batul din dotare si ma inteapa inima de fiecare data Plus ca eu las mereu camera in masina, nu-mi place sa ma plimb cu ea dupa mine.
      Ca sa raman on-topic, recomand RR 585GPS

      Comment


      • A mea e modelul fara GPS, cred ca e putin diferit sistemul de prindere, culiseaza pe lateral, la 585GPS vad o prindere frontala.
        Inclusiv alimentarea e diferita la cea fara GPS, e un conector lateral, vad ca la camera ta alimentarea are lamele in prinderea de suport.

        Nici eu nu iau camera cu mine, dar prefer sa nu ramana la vedere, cand masina e parcata in locuri dubioase, camera, detectorul sau alte lucruri ce pot tenta un parlit de hot, ca un hot serios nu se incurca in mizilicuri. Le las in torpedo.
        Last edited by mr.K; 4 October 2018, 11:33.

        Comment


        • Sal

          https://www.emag.ro/camera-auto-dvr-.../pd/DTB0WJBBM/ Ce parere aveti este nuna la pret calitate??

          tot intereb ca am comandat o camera din asta si e dezastru cea mai mare chinezarie fabricata vreodata https://www.emag.ro/camera-auto-dvr-...ch-Action=view nu e buna de nimic din toate punctele de vedere si im i este frica sa iau alta
          Last edited by manujupanu; 4 October 2018, 17:45. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Chinezul este cel mai bine adaptat animal productiv/economic. Daca vrei ceas de 50 lei iti da un ceas de 50 , vrei unul de 500 iti da unul de 500 lei (la inceput, dupa doua serii iti da tot unul de 50 la pret de 500).
            Iti sugerezi sa cauti un produs pentru care exista garantie si service.

            Comment


            • Jupânule, ne întrebi despre camera Roadrunner 527. Camera asta are procesorul video Novatek NTK96658 și senzorul GC2023. Iată cum se va vedea noaptea cu această combinație (imaginea din stânga)
              Dashcams with Galaxycore GC2023 and Sony IMX323 CMOS image sensors tested in low-light conditions. Both cams use Novatek NT96650 chipset. The dashcam on the ...


              Pentru bugetul pe care îl ai, mie îmi place filmarea de noapte, chiar dacă nu vedem filmul HD.
              Vezi că la cel este la 239 lei plus un bonus card de memorie
              Cumpara camera auto dvr prestigio pcdvrr527 fhd 12mp 3inch pcdvrr527 iefin de la cel.ro. ✅ Ai livrare rapida in toata tara.

              Comment


              • Recomand VIOFO G1W-CB : 230 lei, FHD @ 60 fps. condensator.
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • Condensatorul este un avantaj. Senzorul AR0330 este o idee mai mic și deci o leacă mai slăbuț noaptea față de Galaxy Core-ul GC. Viofo are stocare mai mică, doar 64GB. Cel mai mare minus este unghiul de 120 de grade (față de 140 la 527). Prețul de lichidare de stoc de la CEL face 527-le o afacere mai bună.

                  Ba am greșit. 527 suportă doar 32GB, Viofo 64GB. Balanța se înclină din nou.
                  Last edited by gecmc94; 4 October 2018, 23:20. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Mai e si 60 fps vs 30 fps ...
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • Parearea mea este ca cea mai buna camera la 250 lei este Xiaomi Yi dashcam. Se gaseste pe olx cred, eu de acolo mi-am luat pentru ambele masini. Detalii se gasesc pe net, dar repet, pentru mine claritate mai buna n-am gasit la camere similare la pret.

                      Comment


                      • Sal

                        Maine am un drum de București și ma hotărăsc ce camera o să iau buget 250 lei mai m-am gândit la asta
                        Attached Files

                        Comment


                        • Senzorul Sony IMX323. Vei fi limitat la 32 GB card. Ceea ce s-ar putea să nu îți placă. Vei avea imagini așa de bune că atunci când vrei să postezi filmele pe net, vei descoperi că un card ține sub 4 ore și le-ai pierdut fiind suprascrise. Te oprești undeva și le descarci pe telefon prin WiFi sau schimbi cardul.

                          Cel mai mare senzor (ca suprafață) dintre toate camerele discutate până acum. Sensibilitatea noaptea va fi cea mai bună. O poți vedea aici:
                          動画のビットレートの表記「M」が抜けてました。「Mbps」です。リア用のカメラ(IMX323)をフロントに付けてIMX291と比較。街灯がある程度有る道路。フロントカメラの水平画角はおおよそ118~120度。リアカメラはおおよそ105~107度。1920*1080@30fps_WDR_EV:-1/3FW:1707...

                          Comment


                          • E o pocnitoare aia...

                            Comment


                            • Măcar să fie ieftină: 199 lei la cel


                              O posibilă problemă ar putea fi sistemul de montare, cam fragil, posibil să cedeze la demontări dese. Asta se comenta pe net. Probabil că în banii ăștia și cu senzor Sony, la ceva trebuia să se facă un compromis.

                              Comment


                              • Comand-o on-line, macar o poți returna

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google