Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ibogdannn

    Si cum se comporta masina cu ta-tech fata si eibach spate ? adica cat de rigida este ?
    Se comporta bine..adica sta pe strada muuult mai bine..eu sunt multumit numai ca vreau mai low si mai hard..adica mi se pare totusi soft(nu zdruncina foarte tare)..si sta dreapta!!..

    Comment


    • Originally posted by vitriol View Post
      Ai uitat de un aspect foarte important: tu ai anvelope 195/50/15, iar eu am dimensiunea standard (185/65/15).
      Vitriol...aici ai dreptate...m-am lasat dus de val(de bucurie ca este si a mea mai low)
      Zambeste! Maine poate fi mai rau...

      Comment


      • Originally posted by Seba View Post
        si n-o mai dati cu telescopul ala neuzat care ridica masina mai sus, ca va pun sa scoateti arcurile, asta ca sa realizati odata pt totdeauna ca arcul tine greutatea, nu telescopul. rolul telescopului e cu totul altul decat suportarea greutatii masinii. f@#$ mama ei de mecanica...
        Ce stii tu Seba. Masina sta pe amortizoare si arcurile sunt doar ca sa nu te hatane prea tare ...
        sigpic

        Comment


        • vyalli conteaza mult si ce ET ai la jante

          Comment


          • De suspensiile TA-TEHNIX de clio2, adaptabile pentru Logan ce spuneti?
            Pareri de la posesori?
            facebook.com/StefiHD

            Comment


            • Originally posted by c.vio View Post
              vyalli conteaza mult si ce ET ai la jante
              ET 40 au jantele mele
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • Originally posted by Bogz02 View Post
                De suspensiile TA-TEHNIX de clio2, adaptabile pentru Logan ce spuneti?
                Pareri de la posesori?
                Nu sunt posesor dar din ce am vazut pe la baieti mi se pare cam tiganie,altceva decat sa lase masina foarte jos nu stie sa faca suspensia aia.Plus ca...suspensie reglabila la pret de amortizoare sport normale...o fi buna oare?

                Originally posted by vyalli View Post
                ET 40 au jantele mele
                Nu ating,eu am avut 225/45/17 cu ET 37 si suspensie Bilstein B8+ Eibach si nu atingea nici cu 4 persoane in masina.
                sigpic

                IL 1 3 MIU

                Comment


                • salutare

                  intradevar nu ating ca aseara l-am montat si totul e perfect....arata mult mai bine decat inainte ...voi posta niste poze cu lucrarea

                  o intrebare am si eu...

                  care este faza cu bucsile repozitionate....mie cand mi-au pus arcurile piultitele de la amortizor au fost stranse in aer....masina era toata ridicata de fund...

                  se poate va rog frumos sa imi explicati pas cu pas cum se face repozitionarea la bucsi?

                  multumesc anticipat
                  sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                  Comment


                  • despre ce piulite de la amortizor vorbesti ? alea din cap ?

                    oricum nu despre acelea este vorba.

                    repozitionatul se refera la bucsile de la bascula / brat. bascula se prinde de lonjeron prin niste bucsi

                    desfaci suruburile prin care bratul este prins de lonjeron, azezi masina in pozitie normala de mers si le strangi la loc. astfel nu ai tensiune in bucsi
                    Last edited by alessandro; 25 April 2012, 17:25.

                    Comment


                    • repozitionarea nu se face doar pe spate?
                      Last edited by Seba; 25 April 2012, 22:01.
                      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                      Comment


                      • si fata si spate

                        Comment


                        • ti-am dat un pm allesandro
                          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                          Comment


                          • Salutare baieti!

                            Cine si-a dotat Loganu cu arcuri sport Eibach Sportline ? Un user deja le are si chiar imi place cum a coborat-o.
                            O adresa ceva de unde se pot achizitiona (pe viitor), am intrat pe site-ul lor oficial dar n-am gasit nimic decat eibach pro kit. Am trimis mail la Compania Eibach acum astept sa vad ce raspuns imi vor da cei de acolo
                            Last edited by Christnacht; 1 May 2012, 17:40.
                            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                            Comment


                            • Nu stiu daca pentru Logan mai e si alt tip de Eibach.Acum ce arcuri ai?De ce nu treci pe H&R?Eibach Sportline coboara mai mult decat H&R?
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment


                              • recomand cu deosebita incredere ARCURILE TA-TECHNIX..avand o discutie sincera si deschisa cu baiatul ce se ocupa de importul lor in Romania .. nu priveste cu ochii buni adaptarea suspensiei reglabile de clio pe logan..(oricum garatia de 24 de luni se pierde)..
                                revenind la arcuri sunt destul de rigide (eu am avut si H&R) si sunt in mare masura cam la fel si coboara 4cm pe masina mea..pe fata chiar 4.5 fiind diesel si e mai grea..
                                in consecinta, sunt mai eftine decat H&R ,lasa la fel de mult si sunt la fel de rigide..partea proasta e ca nu stiu daca or sa se mai gaseasca..baiatul mi-a spus ca nu o sa mai aduca..noi de la brasov am luat ultimile 2 seturi
                                numai bine!!
                                sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google