Montare A Doua Plafoniera Logan Berlina Pentru Pasagerii Din Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu e penibila situatia. Asta se intampla pt ca firul alb care este minus temporizat devine dupa 30 de secunde de la inchiderea usilor +plus.
    Probabil si la tine este aceiasi situatie ca aici la mine VEZI VIDEO..
    La vremea respectiva am starnit multe polemici pe tema asta si acum dupa ceva vreme ai venit si tu sa confirmi aceiasi descoperire ca si mine Tare NU?

    Comment


    • Am promis ca revin cu poze, iata-le:
      Attached Files
      Last edited by RYCHY88; 12 February 2013, 22:19.
      sigpic

      Comment


      • oare lumineaza mai bine doua plafoniere pe lateral, langa manerele de viraj decat una pe centru sus? nici acum nu am montat-o...stau cu ea in torpedou...

        ma gandeam la astea:

        sunt de VW...
        Attached Files
        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

        Comment


        • Confirm afirmatia lui Marian Ivan, alb-ul devine "+" dupa incuierea masinii sau dupa 30sec de la inchiderea usii. Probata cu bec nu cu voltmetru(sarcina mica) sau led(polarizat si rezistenta interna mare, ca si voltmetrul).
          Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

          Comment


          • mariannn , daca afli raspunsul imi transmiti si mie , te rog.
            zambeste ...

            Comment


            • daca pui leduri calumea in ele, clar vor lumina mai puternic cele de pe lateral.
              dar va trebui sa te legi la fiecare contactor de la usa.

              Comment


              • Razvy ,teoretic asa e ,dar legat de contactorii de la usi am inteles ca e ceva de lucru.
                1 legaturile se fac foarte greu la contactori
                2 daca vrei sa se aprinda doar pentru usa care s-a deschis ,trebuie montate niste diode.(eu am vrut sa montez pe usi niste benzi led care sa se aprinda doar pentru usa care se deschide)
                zambeste ...

                Comment


                • Stiu ca e de lucru, mie unul imi pare rau ca nu mi-am pus asta-vara cand am avut masina cu tot interiorul scos afara.
                  Legat de chestia cu diodele nu stiu ce sa zic, dar voi afla cand fac rost de plafoniere si ma apuc de treaba.

                  Comment


                  • Aveti topicul cu "Lumini pe usi" unde este explucat exact unde si cum se pun diodele sa se aprinda lumina doar pe usa respectiva.
                    Eu am pus plafoniera de VW pe mijloc. Insa degeaba puneti leduri in ea, geamul fumuriu atenueaza mult lumina, cel putin probat pentru ledurile albe.
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • Mi-am pus si eu plafoniera pe spate. Daca nu gaseam o sarma d-aia tare, imi blestemam zilele)
                      Attached Files

                      Comment


                      • la mine cam asa apare plafoniera spate
                        Attached Files
                        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                        Comment


                        • Originally posted by loloatevistul View Post
                          Daca nu gaseam o sarma d-aia tare, imi blestemam zilele)
                          Desfiletai antena radio a masinii si trageai firul din fata in spate foarte repede.
                          Presupun ca pt asta "iti blestemai" zilele!?

                          Comment


                          • Ce aveam cu firul de la antena?! Firul de la antena este in locul lui, eu aveam treaba la mine, cu ce ma deranja? De ce imi blestemam zilele? Deoarece cand imi ajungea sarma normala la jumatatea plafonului(acolo se afla o traversa) intra intre tabla si traversa. D'aia! Plus ca plafonul are cateva distantiere puse dintr-un fel de spuma care nu te lasa sa te duci direct in spate.

                            Comment


                            • Originally posted by Ivan Marian View Post
                              Desfiletai antena radio a masinii si trageai firul din fata in spate foarte repede.
                              Presupun ca pt asta "iti blestemai" zilele!?
                              adica foloseai antena masinii pe post de ''sarpe''
                              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                              Comment


                              • se refera ca bagai "sarpele", cum ii zici, pe exteriorul plafonului prin gaura de la antena si atunci iti mergea firul mai repede si mai drept decat prin gaura de la plafoniera...pt ca merge cat de cat paralel cu plafonul printre plafon si mocheta

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google