Montare A Doua Plafoniera Logan Berlina Pentru Pasagerii Din Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    da e s cu , si se gasesc la magazinele de electrice
    si la plafoniera din spate o mufa flopi
    sigpic
    http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

    Comment


    • #92
      Tocmai am reusit sa montez si a doua plafoniera am sa revin cu niste foto )
      ym! dorinu2005@yahoo.com
      BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

      Comment


      • #93
        Am montat și eu a doua plafonieră, însă am facut o mică boacănă în sensul că am tăiat și niște „urechi” pentru elementele de prindere, și inițial nu stătea, însă am luat tăblița de la plafoniera din față și am pus-o în spate.

        Comment


        • #94
          Salut .Eu am pus ceva e genul asta. Mai am si la picioare fata si spate .
          Attached Files

          Comment


          • #95
            Plafoniera cu modul led

            Incercati sa folositi module cu leduri in plafoniere si sa vedeti atunci lumina.Sint variante cu 2,3 sau 4 leduri.
            Modul - 2 leduri-2x4 cm pentru Logan
            -4 leduri pentru Solenza si porbagaj Logan
            Modulele au alimentare direct la 12V.La mine pe masina functioneaza de aproape 1 an fara probleme.
            Attached Files
            Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

            Comment


            • #96
              Am pus plafoniera (in sfarsit ! )pe spate ! La aprox.15 cm de luneta am facut (impreuna cu mcm 2006)o degajare dupa sablon si am tras firele de la plafoniera fata de-a dreptul cu ajutorul unei sarme oteloase ! A iesit super !
              LOGANIST CONVINS !!!

              Comment


              • #97
                Nu eram nici eu multumit de lumina interioara standard, am lipit un modul in plafoniera, iar apoi si-n spate, pentru ca in final sa-mi pun si pe stalpii laterali. Tiganie sau nu, noaptea cand deschid usile gasesc in interior orice caut. Firele le-am tras de la modulul din plafoniera pe la stalpul stanga fata, pe sub chederul usilor din stanga si asa mai departe pana la modulul de la stalpul dreapta. Se vad numai la modulul din spate, in rest sunt mascate.
                Attached Files

                Comment


                • #98
                  Originally posted by B95HMK View Post
                  dupa voi m-am luat si eu
                  Originally posted by B95HMK View Post
                  EUGENIO_23
                  da pentru ca acolo am gasit loc in adancim
                  am gaurit aproape tot plafonu cu acul si nu mergea nicaieri
                  chiar daca este la mijloc disperseaza foarte bine lunina in spate
                  pacat ca nu am gasit una cu 2 becuri dar cred ca o voi modifica pe asta
                  ar da si mai multa lumina
                  apropo si acolo aintrat cam fix
                  Originally posted by B95HMK View Post
                  m-am gandit si eu sa pun ceva intre tapiterie si plafon,dar am gandit ca
                  tot se va cunoaste.dar sa stii ca lumineaza suficient si de acolo.
                  decat ca altii sa nu aiba deloc.
                  eu am si geamurile foliate si acum ma ajuta foarte mult cand pun sau
                  iau ceva din spate.
                  Originally posted by stolniceanulucian View Post
                  Nu deranjeaza soferul daca o tii aprinsa in mers ?

                  Ca sa raspund la intrebarea de mai sus, dupa ce am vizualizat multele posturi si imagini. va rog a privi si aici (vezi de cand e facuta treaba asta).....si cum anume este asezata a2a lampa, astfel incat sa nu incurce vizual noaptea atunci cand se foloseste in spate!!..nici macar in oglinda
                  Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Urs View Post
                    Nu eram nici eu multumit de lumina interioara standard, am lipit un modul in plafoniera, iar apoi si-n spate, pentru ca in final sa-mi pun si pe stalpii laterali. Tiganie sau nu, noaptea cand deschid usile gasesc in interior orice caut. Firele le-am tras de la modulul din plafoniera pe la stalpul stanga fata, pe sub chederul usilor din stanga si asa mai departe pana la modulul de la stalpul dreapta. Se vad numai la modulul din spate, in rest sunt mascate.
                    Nu din rautate zic dar arata rau modulele alea, mai ales ca se vad toate firele si suruburile. Dar daca tie iti place... NO COMMENT.
                    I HAVE A !sigpic
                    fara linkuri externe in semnatura

                    Comment


                    • Multumesc X@by pentru parere, este perfect adevarat ce spui, solutia mea e foarte departe de plafonierele ingropate in plafon, fie ele tot de logan sau wv, arata ca din topor, dar am aplicat regula "scopul scuza mijloacele". Adica am lumina ce mi-o doream, dar provoc noduri in stomac celor pe care-i transport si arunca un ochi pe tavan. Atat m-a dus capul, atat am facut.

                      Comment


                      • Nu am spus sa te jignesc. Este doar parerea mea.
                        I HAVE A !sigpic
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • Da, am priceput, deocamdata ma consolez cu lumina obtinuta in detrimentul aspectului, pe viitor poate gasesc fonduri pentru plafoniere de tipul celor montate de un logan http://www.loganclub.ro/forum/showpo...5&postcount=94 si voi rezolva si problema aspectului. Numai bine.

                          Comment


                          • PTR.cristi3775 ...

                            Sa stii ca la mine este montajul facut asa cum trebuia adica acolo unde este facut (la 15 cm de luneta spatiul nu iti permite prea multa miscare asadar ptr. ca plafoniera sa intre corespunzator am introdus(sau bagat !) intre capitonaj si caroserie bucati de burete si astfel s-a asezat minunat ! Iar plafoniera se aprinde si se stinge exact ca si cea de pe fata ! Iti spun, arata super ! Pacat ca nu stiu sa atasez niste foto ...!
                            LOGANIST CONVINS !!!

                            Comment


                            • cristi 3775... nu cred ca conteaza de cand sunt facute chestiile astea
                              nu toti avem logan chiar de cand a aparut si nu toti ne-am interesat
                              de cand am cumparat nasina sa ii facem modificari
                              inca sunt foarte multi cu logan si nu stiu nici macar cum se schimba
                              un bec dara sa ii mai faca si ceva modificari singur
                              eu am inceput sa ma interesez de modificari abia in decembrie anul trecut
                              si am gasit foarte multe chestii interesante aici pe forum
                              sigpic
                              http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

                              Comment


                              • Salutare.Mi-am pus si eu a 2a plafoniera inca de toamna trecuta.A functionat perfect pana acum,cand am umblat eu de nebun la ea...a intrat plafoniera la fix,doar ca nu statea lipita de plafon,din cauza lipsei acelui clips de metal.In fine,cand am montat si un clips,a trebuit sa o imping un pic mai tare sa intre si aici s-a produs nenorocirea...bara de ranforsare a jumulit - evident - tocmai firul de + si s-a scurtat.Cum am folosit initial un fir mai subtirel,nu s-a ars siguranta,ci s-a topit firul...de la ambele capete,adica si la plafoniera fata.Acum am scos firele de la a 2a plafoniera.Intrebarea mea este: este indicat sa folosesc mai degraba fire mai groase? Parca deja mi-e frica sa umblu la ea...nu vreau sa incendiez masina.Ce ma sfatuiti?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google