Cum se pot fixa spoilerele mai bine de caroserie?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Mda... Si eu sunt tare suparat,pe dreapta e marele canion, pe stanga e ca pe dreapta acum 2 luni, sub capota, intre suruburi a facut burta,pe spate am probleme mai mult cu partea stanga unde e toba, din cauza caldurii. De vina este rezistenta materialului din care este facut acel colt el se deformeaza datorita solicitarilor dinamice ce apar la inaintare, cat si datorita temperaturii, a mea a stat in soare recunosc ... Nu am garaj, iar cand am putut i-am mai dat si talpa... Asta nu scuza greseala de fabricatie, deoarece problema persista la 90% din masini.

    Pe scurt dialogul cu mecanicul si ing. De la dealer la revizia de 10k:
    Ing catre M si JE "asa e la toate sau poate v-a lovit-o cineava d-le",
    JE: "Raspunsul dv nu ma multumeste, atat timp cat nu sunteti in stare sa recunoasteti un defect de calitate, sincer sa fiu ma cam grabesc si nu am timp, ca as ramane sa o dam jos, dar ca sa va convingeti ca nu e lovita verificati sub masina" fapt care s-a consumat
    M catre Ing "nu se cunosc urme si nu e sarita din cleme cum se intampla la tamponari usore"
    JE "domnule o sa revin pentru a fi schimbata pe garantie"
    liniste...
    ....
    JE "daca e nevoie in 3 ani o sa o schimbam de 20 de ori"
    Ing "Bine d-le" s-a blocat, a ramas fara cuvinte , s-a intors cu spatele si a plecat, la fel si eu .


    Maine sun si imi fac programare, iar saptamana viitoare sau cand o fi, ma duc cu golanu, ca "golanu" la estetica, trebuie sa-i dovedesc,cu putin tam tam daca e nevoie.
    Last edited by mdi_pro; 5 September 2008, 23:47.
    http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

    Comment


    • #47
      Stie cineva daca spoilerul de la MCV se potriveste perfect la cel de berlina din 2006? Va avea probleme si acest spoiler cu fixarea de caroserie?

      Se stie si un pret la acel spoiler de MCV?...Eu caut acel tip de spoiler pt ca are o linie mai sportiva.

      Rezolvare pt fixarea spoilerului as avea si eu. Ar cam trebui o tabla mai tare, si prinsa in mai multe puncte, si sa fie atat de mare incat sa "imbratiseze" coltii din plastic. Sansa sa se vada putin acea tabla dar daca se face fara graba, cred ca iese ca si din fabrica acel montaj, fara spatiu intre bara si caroserie.
      Last edited by crististreulea; 7 March 2009, 14:41.
      senz

      Comment


      • #48
        Din cate stiu e aceeasi fixare la ambele tipuri de spoilere. Aceiasi colti de plastic. Deci....

        PS. Nu mai posta consecutiv, ai 10 minute sa editezi postul.
        GL-22-TOF

        Comment


        • #49
          M-am uitat azi la modelul nou, problema pare mult mai grava, e mai slab realizat.
          http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

          Comment


          • #50
            De cand am schimbat farurile stock cu angel eyes le-am montat pe naspa le dealer sa cascat distanta si mai rau ca nainte....Sper sa apara o solutie usor de realizat care sa rezolve problema. Oare daca trimitem vreo cateva sute de persoane mail la vocea clientului nu fac astia nimica?

            Comment


            • #51
              ...A mai incercat careva solutia lu' valeriuciprian?...Si la mine is cam lasate

              Comment


              • #52
                Si eu astept o solutie la problema aceasta din pacate.

                Comment


                • #53
                  Eu am incercat solutia lui Valeriu , la mine era cel mai vizibil in partea dreapta fata(stanga e ok) , acum e acceptabil dar totusi urmaresc evolutia problemei
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    La mine de cand am facut operatiunea nu s-a mai lasat nici un milimetru...
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      La aceasta idee a lui Valeriuciprian de a ridica bara,a fost cineva mai atent la fascicolul de lumina dat de proiectorele de ceata daca sa modificat? (nu cumva bat mai sus?)

                      Comment


                      • #56
                        Nicu, cand am luat masina bara era asa cum am facut-o acum...deci am readus si proiectorul daca tot ai adus vorba de el in pozitia initiala...
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          O metoda buna si in acelasi timp si un design nou e sa se incerce pentru bara fata sa se prinda cu sistemul pentru spalat farurile, nu stiu sa pun poze ca asi arata cum vin si da rezultate bune.

                          Comment


                          • #58
                            daca se ridica prea mult bara si atinge caroseria, din cauza vibratiilor, sare vopseaua si rugineste
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Nu prea inteleg cum sa ridici bara prea sus...o ridici asa cum a fost din fabrica.
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Oricum ramane o problema generala la PH1...nu stiu PH2-u...
                                Cand mi se par lasate eu le mai reglez cu cate un sut...cat o mai merge si asta

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google