Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discutii generale Logan 1.2 16V

    Eu zic ca este binevenit un motor de 1.2 16V pe Logan, mai ales pt oras.
    Daca stam sa analizam mai bine, s cheltuielile cu taxele si impozitele masini sunt mai mici.

    Banuiesc ca in momentul lansarii va fi mai ieftin un Logan 1.2 16V decat un Logan 1.4

    Asa mi s-ar parea normal.
    La Sandero am vazut ca diferenta este de 500 Euro la aceeasi varianta de echipare, ceea ce conteaza foarte mult.
    Last edited by alex_andry90; 27 February 2009, 12:13. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Cum apare pe Sandero, si mai e si in programul remat, cum a doua zi merg la dealer si iau un Sandero cu 1.2 16V Laureate +airbag-uri laterale.
    Da Doamne sa apara mai repede, pana nu mai urca euro asta.

    Comment


    • #3
      in momentul aparitiei 1,2 16v sigur dispare 1,4.folositi functia CAUTA ca mai este un thread legat de motoarele noi de la dacia.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • #4
        Va aparea 1,2 16v in curand, putina rabdare...
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          @margelatu, da, stiu ca mai sunt, eu vreau sa postez prin toate, poate vad si cei de la dacia (joke) si scot mai repede motorizarea asta

          @andrei, sper ca nu ma amagesti

          Comment


          • #6
            Nicidecum, in conditiile actuale de scadere a vanzarilor se grabeste lansarea, care va fi la salonul de la Geneva pentru SanderoEco2 si ulterior in Romania, nu se stie exact data.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Exact asa ma gandeam si eu: vor lansa varianta eco2 la Geneva si apoi, la scurt timp pe piata.

              Multumesc de informatii.

              Comment


              • #8
                Se pare ca pana in toamna vom avea parte de 1.2 16V in prima faza pe Sandero si apoi si pe Logan.
                Oricum este stiut deja faptul ca motoarele de 1.4 8V 75 CP; 1.6 8V 90 CP si 1.6 16V 105 CP, vor fi inlocuite de 1.4 16V 100 CP; 1.6 16V 110 sau 133 CP, deoarece acestea din urma se incadreaza in normele de poluare Euro 5 ca de altfel si cel de 1.2 16V 75 CP.

                Comment


                • #9
                  sa vina ca multi le asteapta!

                  Comment


                  • #10
                    Probabil (nu sunt 100% sigur) o sa fiu si mandru "driver" de Sandero 1,2. Ma bazaie taica-meu ca asteapta sa apara (ceva in genul cum asteapta si bunicuta). Si dupa, ii scot eu pistoanele prin capota ca doar nu-i al meu .
                    Poate reusesc totusi sa-l conving la un Logan de 133 de CP .
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • #11
                      Am mers cu CLIO 1.2 16v , motorizarea e ceva mai rafinata Sa apara ca-si va lua lumea
                      1.6 MPi Icy White

                      Comment


                      • #12
                        Dar pe un Logan de o tona,la care si motorul de 1,4 cu doar 112 nm cuplu e lesinat,ala de 1,2 16 v cu 105 nm cuplu cum o sa fie?

                        Comment


                        • #13
                          Si Clio III tot peste o tona are , chiar 1106 kg acesta pe care l-am condus eu Dynamique. Si nu era asa de rau . VOI VRETI SI PRESTATII SPORT
                          Daca-i schimba cutia rezolva toata problema , ca "putoarea" e data din Jh-ul montat .
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • #14
                            @angelblack: In vara (iunie-iulie) va fi lansarea Sandero si Logan 1,2 16v. Si motorizarile 1,4 16v si 1,6 16v (110 CP) nu vor aparea in curand.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              pentru toate exista un inceput. sa vedem cum se va comporta motorasul asta pe logan si cam ce consumuri va scoate.
                              Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google