Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebari Logan 2

    Sa ne întelegem
    Unul vorbete in termeni care se regsesc in manualul masinii Si altu vorbeste in termeni care se regsesc in manualele tehnice
    Deci eu nu vad motiv de cearta



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • torq vb multa chineza pe aici, dar de data asta a fost chiar clar.
      "Da, se poate dezactiva indicatorul GSI(gear shift indicator)." Cred ca toata lumea a inteles ... Eu nu am inteles ce a postat Bogdan, nu spune nicaieri acolo de schimbatul vitezelor sau de viteze, omul a intrebat daca se poate dezactiva ca nu-i place, nu inteleg exact cu ce-l deranjeaza dar in fine, si torq a raspuns direct ca DA ... Daca omul vrea mai multe detalii in continuare, ok puteati sa intrati in dialogys sau din ce programe tot dati print-screenurile alea ...
      Last edited by GuGu21; 6 July 2016, 15:55.

      Comment


      • Deci t0quemada sa vorbeasca in continuare chineza
        [emoji23][emoji23][emoji23]


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • Si va traduc eu. Bine ca inca mai vorbeste cineva, rau cind nu mai spune nimeni nimic.

          Din confrunatare se naste progresul asta daca se indoia cineva de ce se intimpla aici ...

          Comment


          • Mie tare mi-ar place sa dezactivez sunetul de la centuri ca ma enerveaza la culme si in oras nu am obiceiul sa o port pentru ca nu consider un risc faptul ca stau pe loc in coloana in minunatul Cluj

            Comment


            • @ady_dragan: se poate dezactiva piuitul de centură, comportamentul martorilor rămâne același.

              Dacă nu ai ridicat mașina poți încerca în reprezentață, au cu ce (deși se va vedea pe server că Dorel a dezactivat alarma de centuri pe mașina X)
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Sunt in comert adaptoare centura de siguranta false, e mai simplu decat dezactivarea

                Comment


                • Sau pui centura si dupa aceea te asezi

                  Comment


                  • Originally posted by ady_dragan View Post
                    Mie tare mi-ar place sa dezactivez sunetul de la centuri ca ma enerveaza la culme si in oras nu am obiceiul sa o port pentru ca nu consider un risc faptul ca stau pe loc in coloana in minunatul Cluj
                    Pana cand te va lovi unul din spate/lateral ( chiar si cu 50km/h ) si dai cu capul de volan sau zbori prin masina.

                    Puneti-va centura, ce, va face cute la camasa ? Sau sunteti atat de mici incat nu va cuprinde ?

                    Trebuie sa va aiba vinovatul pe constiinta, ca va este lene sa purtati o amarata de centura. EROILOR !

                    P.S. - invatat sa folositi si handsfree-ul masinii ( e FREE, moca, deja instalat, gata de utilizat). Trebuie doar citit un manual de utilizare ( 1 pagina ). Nu ramaneti pe stilul vechi - telefonul in mana dreapta, dus la urechea stanga si cu stanga viram si schimbam vitezele

                    Comment


                    • Si cum sa mai vază lumea ca fenomenu' are aifon, ia zi matale
                      Prowd of my new wheels!

                      Comment


                      • Chiar asa ca eu chiar am aifon ) E ok sa porti centura, dar in oras in aglomeratie...
                        Hai sa va zic de ce am oroare de centura...in scurta mea viata am avut doar 2 accidente din care puteam muri linistit. La primul am luat in cal pe sosea nationala la 80km/h cu Dacia 1310 care mi-a intrat prin parbriz. Daca aveam centura nu ma puteam lasa asa repede sub bord si am fi avut un traumatism la cap de toata frumusetea. In al doilea m-a rasturnat in prieten (eram mari Race-eri la 20 de ani) cu un Renault Symbol la aproximativ 170km/h. Masina a trecut cu partea de langa sofer peste un bolovan cat juma de masina care era in camp, tot plafonul s-a indoit pe partea mea urat de tot si am scapat fara nici o fractura macar ca nu aveam centura si am ajuns intre scaunele din fata. Avand centura...capul mi-ar fi fost in zona unde plafonul a rupt tetiera.
                        Ca o concluzie e bine sa porti centura dar uneori strict in cazuri foarte izolate ajuta daca nu o porti.

                        Comment


                        • Expune problema ăsta celor de la circulație.
                          sigpic

                          Comment


                          • ady_dragan doar in TM anul trecut au murit 3 persoane pt ca nu purtau centura. Si asta doar din doua ziare locale. Sincer...prefer sa-mi admir dintii imprastiati pe sosea...decat sa-mi admire medicul legist la autopsie dantura intreaga. Dar nah...tine de preferintele fiecarei persoane

                            Comment


                            • Daca nu cumva ma insel airbag-ul se declanseaza numai daca centura este pusa. Oricum, purtati centura de siguranta. Accidents hurt, safety doesn't

                              Comment


                              • Ca tot vorbim de sistemul audio: a aflat careva la ce ajuta meniul ala cu monitorizare si erori din radio? Este vorba de meniul minune care apare cand tii mai mult apăsat butonul meniu
                                Prowd of my new wheels!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google