Feedback membrii (pe cine recomandati si pe cine nu)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • feedback pozitiv din partea mea pentru Kelburtos

    Comment


    • Un feedback pozitiv pentru CHROMA si ARPAD.
      MY CLA

      Comment


      • Multumesc frumos PRESTIGE

        Comment


        • @usr1 - Esti cumparatorul tipic care urmareste cel mai mic pret, transport cu Posta Romana cat mai ieftin si dupa face un scandal monstru vis a vis de produs si servicii. Baietii astia fac si ei ce pot sa va ofere piese mai ieftine si se chinuie sa trimita la toata lumea in masura timpului disponibil si mai au si un servici pe langa ca doar nu castigi din piese o avere, asa ca fiti si voi intelegatori. Nu inteleg nici aducerea in discutie a Daciashop, loc de unde normal ca nu doriti sa cumparati pentru ca produsul original trimis prin curier si ambalat corect este la alt pret; gratis nu ne ofera nimeni nici oameni sa lucreze in depozit, nici cutii de ambalat nici transport gratuit.
          Carenajele aftermarket ca idee se rup partial in 90% din cazuri numai prin propria lor greutate, daca le mai transporta si posta romana...
          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

          Comment


          • In ziua de 15 iulie am deschis un thread dorind sa achizitionez un set de faruri. In aceeasi zi userul verginio a postat un mesaj prin care imi oferea spre vanzare farul stang la pretul de 100 lei. Imediat i-am comunicat oferta mea cu care nu a fost deacord si am stabilit sa achizitionez farul cu pretul de 100 lei si sa achit contravaloarea transportului prin intermediul postei (varianta aleasa de el). Vazand ca nu primiesc niciun mesaj legat de expedierea coletului, am incercat sa-l contactez telefonic, sunandu-l de doua ori si desi nu a raspuns niciodata nu am primit nici macar un beep pentru a-l contacta in momentul in care avea posibilitatea sa discutam. Crezand ca nu mai este valabila oferta ii trimit un pm, iar in ziua de 20 iulie imi raspunde spunand ca nu mi-a raspuns la telefon fiindca se odihnea dupa o tura de noapte. Tot in aceeasi zi mi-a spus ca va merge la posta pentru expedierea coletului intr-o dupa amiaza a unei zile din saptamana ce urmeaza. Devenind suspicios cu privire la realitatea ofertei, il mai solicit o data detalii legate de produs. Imi trimite id-ul, luam legatura pe messenger, vizualizez fotografii cu produsul si bucuros fiind ca este exact ce cautam ii cer sa-l expedieze. In asteptarea unui semn legat de tranzactie, pe 2 august ii mai trimit un mesaj la care primesc raspuns in aceeasi zi spunandu-mi ca a fost luni (29 iulie) la posta, dar nu a trimis coletul datorita dificultatilor intampinate legate de impachetarea coletului (i s-a solicitat ambalarea intr-o coala alba sau crem). Prin intermediul aceluiasi mesaj ma anunta ca luni (5 august) va merge din nou la posta pentru a expedia coletul. Neprimind coletul timp de 2 saptamani, ii trimit mesaj, iar in ziua de 21 august imi raspunde si imi spune ca nu a mai mers la posta si nici nu va mai merge nefiind multumit de serviciile acestora si imi sugereaza ca expedierea coletului sa se faca prin intermediul curieratului, refuzand eu sa mai finalizez tranzactia in aceste conditii.
            Aceasta a fost experienta mea cu userul veriginio in incercarea de a achizitiona un far.
            MiNnRuZ

            Comment


            • cu parere ,,de rau,, il recomand pe mister SKANDAL si al sau site! am comandat azi si le-am primit ieri! felicitari si bafta la vanzari!

              Comment


              • Originally posted by cosmin_ruz View Post
                In ziua de 15 iulie am deschis un thread dorind sa achizitionez un set de faruri. In aceeasi zi userul verginio a postat un mesaj prin care imi oferea spre vanzare farul stang la pretul de 100 lei. Imediat i-am comunicat oferta mea cu care nu a fost deacord si am stabilit sa achizitionez farul cu pretul de 100 lei si sa achit contravaloarea transportului prin intermediul postei (varianta aleasa de el). Vazand ca nu primiesc niciun mesaj legat de expedierea coletului, am incercat sa-l contactez telefonic, sunandu-l de doua ori si desi nu a raspuns niciodata nu am primit nici macar un beep pentru a-l contacta in momentul in care avea posibilitatea sa discutam. Crezand ca nu mai este valabila oferta ii trimit un pm, iar in ziua de 20 iulie imi raspunde spunand ca nu mi-a raspuns la telefon fiindca se odihnea dupa o tura de noapte. Tot in aceeasi zi mi-a spus ca va merge la posta pentru expedierea coletului intr-o dupa amiaza a unei zile din saptamana ce urmeaza. Devenind suspicios cu privire la realitatea ofertei, il mai solicit o data detalii legate de produs. Imi trimite id-ul, luam legatura pe messenger, vizualizez fotografii cu produsul si bucuros fiind ca este exact ce cautam ii cer sa-l expedieze. In asteptarea unui semn legat de tranzactie, pe 2 august ii mai trimit un mesaj la care primesc raspuns in aceeasi zi spunandu-mi ca a fost luni (29 iulie) la posta, dar nu a trimis coletul datorita dificultatilor intampinate legate de impachetarea coletului (i s-a solicitat ambalarea intr-o coala alba sau crem). Prin intermediul aceluiasi mesaj ma anunta ca luni (5 august) va merge din nou la posta pentru a expedia coletul. Neprimind coletul timp de 2 saptamani, ii trimit mesaj, iar in ziua de 21 august imi raspunde si imi spune ca nu a mai mers la posta si nici nu va mai merge nefiind multumit de serviciile acestora si imi sugereaza ca expedierea coletului sa se faca prin intermediul curieratului, refuzand eu sa mai finalizez tranzactia in aceste conditii.
                Aceasta a fost experienta mea cu userul veriginio in incercarea de a achizitiona un far.

                Imi pare rau pentru tine si pentru ca ai asteptat atat. Insa, fara sa-i iau apararea colegului vanzator, lucrul cu Posta este un calvar. Eu unul nu vreau sa aud de Posta nici daca cumpar si nici daca vand ceva.

                Prefer rapiditatea si comoditatea lucrul;ui adus la usa de curier, chiar daca face 15 lei in plus. Si crede-ma, nu vrei sa primesti prin posta un far. Pentru simplul fapt ca vei primi mai multe faruri si nimeni nu va fi tras la raspundere.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • Varianta pentru expediere a fost aleasa de el, iar eu am fost de acord avand in vedere ca mai primisem un far tot prin intermediul postei si a ajuns intreg. Parerile sunt impartite cand vine vorba de serviciile postei, pana in prezent eu neavand probleme in acest sens, desi am primit/expediat colete cu produse pentru acvaristica din sticla sau plastic.
                  MiNnRuZ

                  Comment


                  • Eu nu am avut probleme cu posta de cand livrez..dac sunt ambalate corect si platestj o mica taxa de fragil e ok..si ajung in 3 zile coletele...
                    sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                    Comment


                    • La posta e cum ai noroc + ca au conditiile alea tampite vis a vis de ambalare si de scris pe colete. In caz de probleme nu primesti nici o despagubire. Am avut contract cu posta (prioripost) si am renuntat pentru ca pot pune o lista intreaga de probleme care au aparut. Asa ca trimiti un colet odata la o luna e posibil sa fie ok, dar daca trimiti zilnic colete inevitabil apar probleme si nu sunt competitivi.
                      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                      Comment


                      • recomand pe Razvy am facut schimb pe schimb cu el prin curier si totul a fost mai mult decat ok..el a trimis o statie cb+antena iar eu un subwoofer si o statie..imi cer scuze fata de el ca sa ivit problema la costul transportului..dar asa am fost informat
                        Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                        Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                        sigpic

                        Comment


                        • Feedback pozitiv pentru VlaD2803. Sunt multumit pentru implicarea venita din partea sa, comunicare si modul de ambalare a coletului. Am achizitionat de la el un far. Multumesc pe aceasta cale!
                          MiNnRuZ

                          Comment


                          • Deşi toţi ştim cine sunt şi ce fac, vreau să le mulţumesc lui Soran şi Dsign
                            pentru felul în care arată iluminarea maşinii mele la interior! Mulţumesc, băieţi!

                            Comment


                            • Feedback pozitiv pentru userul @adrian24!

                              Comment


                              • Salutare colegi.
                                Mi-am luat si eu prima "teapa" de la userul john_Q.
                                In urma cu 2 saptamani m-a contactat pe threadul deschis, pe PM si la telefon in legatura cu 2 boxe pe care eu le aveam la vanzare. Am stabilit tot si in ziua urmatoare coletul era deja la posta. Astazi coletul a venit "retur". In tot acest timp individul nu a mai raspuns la absolut nimic. Aveti mare grija cu specimenele astea....din pacate sunt tot mai multi :-(
                                Cer sa se ia masuri impotriva individului.
                                Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google