Feedback membrii (pe cine recomandati si pe cine nu)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce spanac de PM sa dea? Tu ai curaj sa crezi ce zic baietii astia?

    Unu' care habar n-are ce e aia o factura si ce rol are ea din punct de vedere fiscal:

    Originally posted by neajiji View Post
    Lasa ca sunt pe forum membri "renumiti" care vand piese contrafacute si ii lauda lumea pe aici fara sa stie ca au cumparat chinezarii sau alt exemplu fara sa dea bon fiscal desi au magazin virtual care emite o hartie fara valoare drept factura.
    Si altu' care a auzit el de la cineva caruia i-a spus mama lu' tata lu' un var de-al lui, cum ca piesele sunt contrafacute.

    Originally posted by B 83 RMJ View Post
    in primul rand nu am dat nume nu stiu ce acuzatii vezi, si oricum am martor mecanicul de la service-ul autorizat, daca el nu-mi zicea eu si in ziua de azi eram convins ca e ok.
    Sa fim seriosi...

    Eu inteleg ca fiecare vrea sa se faca remarcat intr-un fel, dar nu pot sa inteleg de ce unii aleg sa iasa in evidenta prin ridicol.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • ....

      probabil colegul b 83 rmj vinde masina si numai este atat de interesat daca se rupe distributia .sau nu este atat de sigur ca distributia era contrafacuta.
      va spun eu o distributie contrafacuta de 1.4 ,1.6 mpi a tinut cel mult 20.000 km. asa ca sunt zeci de mii de loganuri care fac km astia intr-un an .
      deci dragi colegi e clar ca cele mai mari tepe pe net se trag .
      sfatul ar fi sa ne informam bine de la cine cumparam si prin ce metoda .

      Comment


      • AM CUMPARAT DE LA AXSCU un carenaj de logan ph2 pe dreapta. Individu mi-a spus ca e original si ca mi-l trimite prin posta la pretul de 90 de ron.

        Vazind ca este o oferata tentanta am acceptat si am primit prin posta un carenaj CONTRAFACUT (care la mine in localitate se vinde la magazinele de piese cu 60 ron) si cu aripioara de prindere din partea superioara rupta.

        Vedeti pozele cu teapa care mi-a dat-o. AXSCU daca nu-mi dai banii urgent inapoi ai cuvintul meu ca maiine dimineata fac reclamatie la OPC ca vinzi ilegal produse pe forum si la politie fac reclamatie pentru inselaciune.

        Dupa cum puteti observa pe carenaj nu se poate vedea niciun element in care este specificat numele producatorului data si anul fabricatiei etc...

        AXSCU Chiar nu ma asteptam sa te bucuri la milionul meu!!!!!
        Last edited by skandal; 13 June 2013, 22:59.

        Comment


        • Salut,regretele sunt tardive acum (chiar daca nici macar nu l-am vazut,ambalat si expediat eu).
          Ti-am trimis pm cu rezolvarea situatiei.
          Accept ban cu''bucurie'' din partea moderatorilor.

          Comment


          • Axscu, dar la tine l-a comandat?
            Spune cum vrei sa rezolvi situatie, ca nu am vrea sa dam banii aiurea (ca la stat ) si sa asteptam rezolvarea sau returnarea!
            Last edited by matheo66c; 13 June 2013, 22:14.
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • Originally posted by usr1 View Post
              AM CUMPARAT DE LA AXSCU un carenaj de logan ph2 pe dreapta. Individu mi-a spus ca e original si ca mi-l trimite prin posta la pretul de 90 de ron.

              Vazind ca este o oferata tentanta am acceptat si am primit prin posta un carenaj CONTRAFACUT (care la mine in localitate se vinde la magazinele de piese cu 60 ron) si cu aripioara de prindere din partea superioara rupta.

              Vedeti pozele cu teapa care mi-a dat-o. AXSCU daca nu-mi dai banii urgent inapoi ai cuvintul meu ca maiine dimineata fac reclamatie la OPC ca vinzi ilegal produse pe forum si la politie fac reclamatie pentru inselaciune.

              Dupa cum puteti observa pe carenaj nu se poate vedea niciun element in care este specificat numele producatorului data si anul fabricatiei etc...

              AXSCU Chiar nu ma asteptam sa te bucuri la milionul meu!!!!!

              Nu discut daca e adevarat sau nu ce zici, insa convinge-ma ca ai incercat sa discuti cu colegul nostru si acesta nu ti-a raspuns. Dupa felul in care te exprimi (faci amenintari cu OPC pt tranzactii pe forum) sunt convins ca in momentul in care ai vazut piesa, te-ai repezit la taste si ai scris, in loc sa suni...

              Repet, convinge-ma si imi retrag cele spuse, plus imi dau BAN singur 1 saptamana.

              Cand o sa invatati sa va purtati ca niste oameni, nu ca niste animale, si cand o sa incercati sa fiti amabili in tot ceea ce faceti? Poate ca vanzatorul habar nu are ca a primit de la furnizorul sau o piesa dubioasa... Hai, fa pace, ca sigur nu se bucura AXSCU la marele tau milion.
              Last edited by skandal; 13 June 2013, 22:59.
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Recunosc ca m-am repezit la taste si am scris ce mi-a venit prin minte cind am ajuns acasa si am desfacut pachetul. Simteam ca explodez de nervi cind am vazut ca e un carenaj noname din ala la 50 ron ( eu am cerut original) care mai are si aripioarele rupte.... probabil de la transportul......

                Am discutat cu axscu si o sa-mi primesc banii inapoi iar eu returnez produsul.

                Comment


                • Vezi cat de elegant se putea rezolva? Acum ar fi si mai elegant sa ceri stergerea postarilor tale cu litere cat capul... Nu iau aararea lui axscu, n-am interes, insa asa e frumos sa faci.
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • @dsign e ora 14 si nu am primit nici un leu in cont. Chiar acum am venit de la banca. Nu prea pare rezolvare eleganta nu-i asa?

                    Mai astept pina la ora 17 cind se inchid bancile (ca asa a fost intelegerea ca azi primesc banii) dar credema ca sunt 80% sigur ca banii sunt pierduti si trebuie sa incep demersurile cu politia. Nu vreau sa se stearga posturile....vreau sa vada si altii la ce pot sa pateasca daca comanda de internet de la persoane necunoscute. Nu zic ca toti vinzatorii sunt de rea credinta si dau tepe dar printre cei 20 % corecti care au magazine on-line si se respecta sunt si multi care traiesc din tepe.

                    Comment


                    • cred ca esti si putin paranoic. ai rabdare. daca are omul serviciu, ce sa faca ?
                      nu se mai duce la munca ca sa trimita banii ?!

                      Comment


                      • In fine va voi tine la curent cu evolutia cazului....mai bine zis realist nu paranoic ;)

                        Comment


                        • Banii intra in cont cam in 2 ore de la depunerea lor.
                          Ceva asemanator am patit si eu, ca intermediar, cu niste anvelope. Cand au ajuns, una din gume avea un sant pe talon.
                          Vorbit la telefon, pus gumele la curier, primit banii inapoi in cont. Intr-un timp rezonabil, cred ca 2 zile.
                          Cei neseriosi nu incearca rezolvarea problemei, zic eu.
                          Last edited by mr.K; 14 June 2013, 14:34.

                          Comment


                          • In fine eu am zis cea am avut de zis....daca cineva va vrea sa priceapa ceva din cea ce am patit eu bine de bine daca nu va ardeti pe raspunderea voastra...

                            ps: se pare ca posturile mele ii deranjeaza pe unii si le denumesc mizerie... Eu pe forumul asta nu mai intru in veci.

                            Comment


                            • Ti-am dat cartonas ca sa incetezi cu spam-ul pe alte topic-uri. E de ajuns sa scrii aici despre problema ta.
                              Daca vrei s-o dai in extreme, scrie pe un carton si plimba-te cu el prin oras, nu te apuca sa scrii pe fiecare topic de pe forum ca nu ti-ai primit tu banii pana la ora 14.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • In fine eu am zis cea am avut de zis....daca cineva va vrea sa priceapa ceva din cea ce am patit eu bine de bine daca nu va ardeti pe raspunderea voastra...

                                ps: se pare ca posturile mele ii deranjeaza pe unii si le denumesc mizerie... Eu pe forumul asta nu mai intru in veci.
                                Babaiatule, ca sa nu te fac animal, ca mai sus... Ca incepusem sa-mi fac griji ca poate te-am jignit...

                                Cine dreacu crezi ca sta ma dupa c.urul tau sa-ti faca tie transfer de 100 lei instantaneu? Pai nu primesc eu zeci de mii de lei asa repede...

                                Du-te fratica si fa-ti un control, ia niste calmante. Arunca-ti tastatura la gunoi, de fapt, arunca-te tu, ca tastele n-au nici o vina.

                                Ia fugi tu la tine in camaruta, n-avem nevoie de tine pe nici un forum.

                                Omul cu care te certi a promis public ca se rezolva. Crezi ca isi risca pielea pentru un amarat de milion? Crezi ca rezolvi ceva cu Politia?
                                Iti scriu adresa mea sa vii cu Politia la mine? Sa le spui ca te-am jignit, ca te-am facut "animal".
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google