Feedback membrii (pe cine recomandati si pe cine nu)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in primul rand nu am dat nume nu stiu ce acuzatii vezi, si oricum am martor mecanicul de la service-ul autorizat, daca el nu-mi zicea eu si in ziua de azi eram convins ca e ok.

    si de unde sti tu ca sunt nefondate? te-ai gandit poate, ca nu vreau sa fac rau acelei persoane? poate nici el nu stie ce vinde. atata timp cat merge ok reperul respectiv nu voi face reclama negativa, daca maine crapa cureaua si se dovedeste ca motivul este 'facatura' atunci iese circ. pana atunci (sper sa nu fie cazul), dovezile se tin la pastrare. iar a doua oara voi lua din alta parte, mai exact din magazin cu factura.
    Last edited by B 83 RMJ; 5 June 2013, 22:51.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • Originally posted by neajiji View Post
      Lasa ca sunt pe forum membri "renumiti" care vand piese contrafacute si ii lauda lumea pe aici fara sa stie ca au cumparat chinezarii sau alt exemplu fara sa dea bon fiscal desi au magazin virtual care emite o hartie fara valoare drept factura.
      pai, spune-ne si noua cine, ca sa nu ne ardem. asa ar fi frumos. doar suntem colegi de suferinta.

      Comment


      • ...

        banuiesc colegul care vinde chinezarii.dar nu il zic sa nu se interpreteze gresit .avand in vedere ca e vorba si de putina concurenta.
        bine ar fi sa spuna cei care au patit.o si nu sunt putini va garantez.
        asa ca dupa ce se spune un nume sau posibil doua,
        am sa deschit un thread cu poze pieselor de origine si pieselor contrafacute sau chinezarii .cu cateva repere mi-am luat si eu teapa. nu imi permit sa iau toate reperele copiate dar am cateva si am sa pun poze.si incerc sa fac fotografii in magazinele care comercializeaza piese contrafacute
        am s-a am si o rugaminte si sper sa ma ajutati si voi.
        cei care au luat anumite repere si au indoieli legate de originalitatea pieselor , s-a posteze poze

        Comment


        • Eu nu inteleg de ce tot o dati atat pe dupa visini si nu spuneti despre cine este vorba, mai exact. Pe langa faptul ca faceti circ gratuit si se uita lumea ca la urs, chiar sunteti penibili.
          Bre nea B 83 RMJ, matale pleci urechea la ce spune un mecanic in service? Si daca tot pui un pret atat de mare pe cuvantul lui, de ce nu te-ai dus inapoi la vanzator sa-i spui treaba asta?
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • E mult mai simplu sa stai la taste si sa butonezi...

            Aveti 24 ore sa spuneti la cine v-ati referit sau sa cereti stergerea postarilor voastre. Va stiti voi...
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Am scris mai sus doar ca altii sa fie mai atenti cand cumpara, nu sunt obligat sa dau niciun nume si nici nu o sa o fac pentru a nu starni discutii de zeci de pagini.

              Comment


              • Bine, atunci inchidem taraba aici, e bine? Nu avea tu grija de discutii lungi, ce o sa fie pe langa se va sterge.

                Cand o sa va intelegeti oare drepturile? Cand o sa aveti sange in c.oaie sa ii eliminati pe cei care gresesc intentionat?
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • Sau, cum zice popa la nunta: cine are ceva de zis, sa zica acum sau sa taca pe vecie!


                  Topicul asta exista pentru a-i lauda pe cei de incredere si a le da la gioale celor neseriosi.
                  In momentul cand se arunca o "pastila" in genul celei de mai sus, nu stiu care sunt asteptarile aruncatorului? Sa para interesant?!

                  Am rugamintea ca in momentul in care descoperiti probleme la reperele comercializate de anumiti useri pe forum, sa specificati clar si concis care sunt acestea, expunand motivele care v-au condus catre concluzia respectiva. Fara balarii ca ne suparam!
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • Originally posted by 77sky View Post
                    Este prima data cand postez aici, in calitate de intermediar, o cunostinta de-a mea cumparand de la X@by un cd-player mp3.

                    In anuntul sau a specificat faptul ca functioneaza foarte bine, a fost intrebat telefonic daca este in stare buna, a ajuns luni la noi in Buzau, excelent impachetat (cu multa hartie pe post de airbag), insa...mecanismul ejector este defect (o rotita avand dinti lipsa).
                    Sincer, nu ma asteptam din partea lui, la un asemenea gest, mai ales cand iti pui obrazul pentru o cunostinta.

                    Trist, sa ne "faultam" intre noi!
                    Eu am pus pe posta un produs functional, atat partea de radio cat si partea de player.

                    Poza a fost facut in ziua cand am facut thread-ul cu produs. Se poate observa ca este introdus si citeste un cd. In legatura cu impachetarea nu ai fost sincer ca nu era impachetat numai in hartie ci hartia a fost langa sa nu se miste. Cand ma suna dansul imi spune ca nu merge cd-playerul si ca a fost desfacut de 2 persoane. Daca trimiteam defect atunci imi tineam gura.
                    I HAVE A !sigpic
                    fara linkuri externe in semnatura

                    Comment


                    • X@by
                      In primul rand: produsul a fost ridicat de la posta, in timpul zilei, a venit cu el la servici (era in timpul serviciului), mi l-a aratat, mi-a precizat ca a fost foarte bine ambalat (nu are importanta cum, ci faptul ca a fost gandit ambalajul sa protejeze produsul!)
                      S-a dus cu el la masina, a fost montat si cand sa-i faca proba si pe CD a auzit zgomote suspecte si a crezut ca este un CD in magazie (nu a introdus discul sau in aparat!)

                      Atunci a fost primul apel catre tine, pe care nu l-ai preluat.

                      In mod logic, a plecat cu el la doua persoane dupamiza, incercand sa descopere cauza iar unul dintre ei i-a confirmat faptul ca avea angrenaj cu dinti lipsa.
                      Atunci a urmat convorbirea efectiva cu tine.
                      Iarasi e logic faptul ca dintii nu puteau sa danseze si sa sara conform vointei proprii, in coletul atat de bine ambalat, care nu prezenta urme de "sifonare".

                      Daca era cutia suspecta, ca si mod de manipulare a postei,,,era cu totul alta discutie.
                      Acesta a fost tot firul povestii...triste.
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • Sincer sa fiu nu stiu ce s-a intamplat si ce nu, dar iti spun ca la mine a functionat perfect. Nu am raspuns la tel ca am fost la lucru cand am ajuns acas l-am si sunat inapoi. Din moment ca a fost desfacut eu nu-s prost sa-l mai iau inapoi. Am mai vandut alte lucruri dar inca nu mi sa intamplat sa patesc asa.
                        De acum incolo daca mai vand ceva o sa fie numai cu predare personala.
                        Last edited by X@by; 6 June 2013, 15:57.
                        I HAVE A !sigpic
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • hmmm

                          sunt profund mahnit si dezamagit.
                          oare face parte din vreun clan mafiot de nu vreti sa dati nume.

                          are dreptate design ....nu sunteti barbati......

                          Comment


                          • Oameni care se coiesc 3 luni sa achizitioneze un produs de 10 lei si cand il primesc, nu le mai place... Inventam un defect si gata, hop cu el la "feedback". De aia prefer sa montez eu, personal, tot ce vand.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Eu unul sunt relativ retinut in a cumpara produse de pe internet.

                              De curand am achizitionat un AC de cca 2500 lei si cand mi-au sosit coletele am cautat documentele. Surpriza: nu avea certificatul de garantie!
                              Dupa mail-uri in care sustineau ca l-ar fi pus si nu m-am uitat cu atentie, apoi ca l-au expediat cu Posta Romana si a fost luat de aripile vantului, am cerut expres completarea, scanarea si expedierea documentului cu un curierat rapid, fiecare operatiune cu termen-limita. Nu e placuta deloc experienta!
                              Cand mi-am procurat roti de iarna, imi trebuiau si prezoane. La magazin l-am intrebat de trei ori pe individ, daca-s bune. Si da...mi-am bulit filetul butucului fata (nu am realizat cand infiletam ca...strangeam ce nu trebuie).
                              Dupa cateva mail-uri cu userul chroma, am cumparat intr-un final, ce trebuia. Multumesc!
                              "Distributia" am cumparat-o de la Daciashop; nu ii cunosteam (nici acum nu pot spune ca ii cunosc-nu ii stiu fizic) insa prin felul in care au procedat, mi-au sporit increderea. Le multumesc si lor! Nu le fac reclama (nu am nici un castig), doar povestesc strict din pozitia de simplu user (nu moderator!).

                              Concluzie: intotdeauna exista un risc in tranzactiile electronice si intr-adevar, unele produse ar fi foarte indicat sa fie predate individual, probate chiar!
                              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                              Comment


                              • Xaby - 1 luna pe bara. - e clar ca ai facut-o lata.
                                Care e ala de vinde porcarii?
                                Ce dracului stati ca muierile in dosul curtii?
                                Dati si voi un pm, ca i-o trag repejor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google