Module Buton Impuls Pentru Geamuri Electrice

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by mumus View Post
    deci...se baga pur si simplu in butonul original??
    mai zine o data te rog pe larg ce functii ofera butonasul tau magic.

    - se intercaleaza intre buton si conectorul de pe fire
    - nu necesita desfacerea consolei care sustine butoanele
    - intra perfect prin acea gaura unde sunt fixate butoanele

    O sa va ajute sa ridicati geamul sau sa-l coborati printr-o singura apasare, astfel mainile va vor fi libere
    Nici nu trebuie sa dati atentie geamului pentru ca acest modul isi face singur treaba: cand ajunge la finalul cursei (sus sau jos) el decupleaza automat, astfel mecanismul este protejat la suprasarcina, motorul deasemenea va fi protejat la suprasarcina (modulul decupleaza la curentul setat de oricine il foloseste)


    Sunt sigur ca o sa patiti ca si mine , ca nu imi vine sa il dau jos. de fapt a trebuit sa il dau jos (pentru niste teste) si credeti-ma ca e cam nasol sa stai cu degetul pe buton sa deschizi geamul (cand poate terbuie sa schimbi viteza spre exemplu).
    Oricum asta o pot confirma cei care mai au inca pe partea soferului butonul cu impuls asigurat din fabrica (insa nu la fel de sigur si cu atat de multe protectii ca acesta)

    BESO - da, este facut cu relee

    Cativa baieti din Cluj care au fost prezenti la o intalnire locala, au si vazut modulul. pot sa va spuna parerile lor despre el.
    Last edited by adisss; 22 July 2009, 08:24.

    Comment


    • #47
      merge si pentru ph2?

      Comment


      • #48
        da, pentru ca difera doar forma butonului (e mai rotunjita), nu si ordinea firelor.

        Comment


        • #49
          si trebuie ca eu sa reglez ceva la el?? sensibilitate?? sau el e deja reglat sa nu iti rupa degetele daca cumva bagi mana la geam...
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #50
            Salut.Da,interesant.In cazul in care ma hotarasc trebuie sa mai astept sau mai ai pe stoc acele module.
            Numai bine.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • #51
              Originally posted by mumus View Post
              si trebuie ca eu sa reglez ceva la el?? sensibilitate?? sau el e deja reglat sa nu iti rupa degetele daca cumva bagi mana la geam...
              in functie de frecarile care le are geamul cu celelalte componente ale usii, va trebui sa reglezi tu puterea motorului.
              aici poti sa iti reglezi cum vrei tu: sa-ti taie degetele sau sa nu ti le taie - dupa preferinte
              normal ca are un reglaj fin si atunci poti sa il gerglezi foarte frumos.

              Comment


              • #52
                m-ar interesa 6 buc., care ar fi durata de timp estimata pana le voi primi, modalitate de plata etc...

                Comment


                • #53
                  Originally posted by AG 23 YNG View Post
                  Salut.Da,interesant.In cazul in care ma hotarasc trebuie sa mai astept sau mai ai pe stoc acele module.
                  Numai bine.
                  in cazul in care te hotarasti imi spui, si findca sunt la inceput (nu am decat o singura matrita de turnare) va trebui sa astepti 2 zile pana le pun la posta.
                  mai incolo cand am sa reusesc sa mai confectionez matrite, timpul va scadea (adica azi ai cerut, azi ti se livreaza) iar costurile de transport le suporta cumparatorul.

                  Originally posted by idanny View Post
                  m-ar interesa 6 buc., care ar fi durata de timp estimata pana le voi primi, modalitate de plata etc...

                  in principiu, saptamana viitoare le poti avea.
                  de obicei trimit prin posta romana iar plata se face prin ramburs, urmand ca cel care cumpara sa suporte costurile de transport.
                  daca doresti sa ti se livreze in timp scurt dupa ce te anunt ca le am pe stoc, atunci ne intelegem, pot sa le trimit si prin curierat rapid, la fel cumparatorul plateste transportul.

                  intreb sefii forumului acum: sa nu risc vreo biluta neagra, trebuie sa deschid un nou thread la sectiunea de vanzari?
                  Last edited by adisss; 22 July 2009, 11:53. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #54
                    Salut @adisss, am si eu o intrebare, daca cand ridici geamul iti prinde degetele (de exemplu), geamul se ridica in continuare pana cand isi executa timpul de ridicare al geamului, sau se opreste?

                    Si inca o chestie, actioneaza la impuls, sau indiferent cum il apas el o sa-mi execute cursa completa?
                    Last edited by demonhunter; 22 July 2009, 13:20.

                    Comment


                    • #55
                      Salut.Normal ar trebui cind intalneste o anume rezistenta sa se opreasca.
                      Asa am vazut la megane 2.
                      Acum sa ne raspunda adisss.
                      Numai bine.
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • #56
                        cititi mai in urma..ca este scris.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #57
                          atunci cand geamul intalneste un obstacol el se opreste.
                          - geamul se opreste automat la intalnirea unui obstacol.
                          - timpul despre care ai citi mai incolo este valabil atunci cand nu e suficient curent in baterie

                          - la a doua intrebare raspund asa: modulul este cu impuls iar pentru o a doua comanda trebuie sa ridici degetul de pe buton.

                          Este explicat mai sus.(poate la celelalte pagini)

                          MUMUS multumesc.
                          Last edited by adisss; 22 July 2009, 15:36.

                          Comment


                          • #58
                            Vreau si eu

                            Salut.....
                            As vrea si eu 2 module plssssssss
                            Ce trebuie sa fac?
                            Uite ai adresa mea aici:

                            MILITARU SANDU
                            Str.1 Decembrie 1918 Nr.85 Bl.C7 Sc.1 Et.3 Ap.8 Jud.Olt Loc. Caracal cod 235200

                            ITI MULTUMESC ANTICIPAT!!!!
                            P.S. ANUNTA-MA CAND LE-AI PUS LA POSTA!

                            Comment


                            • #59
                              Deci nu este riscul unui scurtcircuit, m-ar intersa si pe mine dar pe saptamana viitoare poate.
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                @adisss hai si tu la sibiu cu cateva bucati poate mai reusesti sa dai acolo.. sigur gasim un baiat cu care sa te duci pana acolo si sa te aduca inapoi.. asta daca nu vreia sa vii cu masina ta.
                                LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                                Enter the Matrix

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google