Module Buton Impuls Pentru Geamuri Electrice

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    NU, as fi vrut sa functioneze asa cum ai tu dar nu este asa , la acest modul daca vrei sa deschizi geamul jumate apesi butonul odata si cand este la jumate geamul deschis mai apesi odata ca sa se opreasca, daca vrei sa il cobori de tot apesi odata si gata , se coboara singur, iar de urcat la fel.
    sigpic

    Comment


    • #77
      @CatalinB: aici este un anunt de vanzare. Daca te intereseaza, ok, dar nu se comenteaza pret / oferta, etc. Mai citeste odata si regulamentul si topicul de la inceput, ca a fost explicata functionarea completa a modulului.
      De exemplu, motivul pentru care am comandat si eu este exact faptul ca este cu impuls, si nu corcitura cum sunt cele originale.

      adisss: ai un PM de la mine. Un raspuns, ceva?
      Last edited by danielliviu; 3 August 2009, 23:18.
      GL-22-TOF

      Comment


      • #78
        Pai n-ai dreptate daniel.Astea-s corcitura.Cele originale de Dacia functioneaza ca si cele de Mercedes,Audi,Skoda etc.Daca vreau sa cobor/urc geamul apas odata pe impuls.Daca vreau sa-l las jos jumatate pot da si cu impuls si dupa aceea mai apas odata si se opreste,sau tin apasat pana unde vreau eu sa coboare.Asa e aiurea,cum sunt astea,cel putin mie nu-mi plac.
        Cumpar volan de Duster

        Comment


        • #79
          daca tie nu iti plac asta nu inseamna ca sunt proasta din punct de vedere tehnologic. daca ai citi mai multe despre ce am realizat ai sa vezi ca cele din fabrica nu te protejeaza deloc, nici pe tine dar nici mecanismul de ridicare coborare a geamului. nu vreau sa explic mecanismul lor de decuplare.
          oricum modulul meu are cateva protectii si poti regla singur curentul care il bagi in motorul mecanismului.
          oricum nu e nici o problema daca nu vrei sa il cumperi si imi pare rau.

          Comment


          • #80
            N-ai inteles ce am vrut sa spun.Nici macar nu am zis ca-s proaste.Apreciez munca ta,si stiu ca nu-i usor ce-ai facut tu,dar nu-mi place modul lor de functionare.Cred ca stii si tu ca la toate marcile de masini care au butoane cu impuls functioneaza altfel decat ale tale...
            Cumpar volan de Duster

            Comment


            • #81
              Ma bag si eu in seama fiind posesor de butoane cu impuls "de firma".Sa stii sobo ca nu are importanta faptul ca trebuie sa apesi de doua ori sau trebuie sa tii apasat pe buton ca sa coboare o distanta anume din cursa completa a geamului.Important nu este acest aspect ci faptul ca ele urca si coboara singure cu o SINGURA apasare pe buton.Ce a facut adisss este exact ca cel de fabrica doar ca mai bine pus la punct.Si ai mai mult control asupra lui.Considera un up de la mine adisss si spor la vanzare.

              Comment


              • #82
                merg montate si in bordul de ph2?
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • #83
                  Da merg si in bordul de ph2.
                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    nu este nici o diferenta intre ph2 si ph1 la partea electrica, doar forma plasticelor. Deci da, merge la fel...
                    Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

                    Comment


                    • #85
                      bogdan21 eu doar mi-am spus pararea legata de aceste module.Stiu ca de fapt ele sunt facute ca sa coboare sau sa urce geamul dupa o singura apasare.Dar de ex cand vreau sa las putin deschis sa circule aerul,trebuie sa dau foarte rapid 2 click-uri.Mai bine cum e unul normal,cand apas sa coboare pana i-au mana de pe el.Spor la vanzare !
                      Last edited by soboBN; 4 August 2009, 21:19.
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • #86
                        mersi bogidan21.
                        intr-adevar sa stiti ca nu e numai faptul ca ridica/coboara geamul ci si acele protectii puse acolo (butonul original nu are asa ceva)+reglezi curentul de decuplare cum vrei tu, astfel nu iti prinde mana la geam.

                        Comment


                        • #87
                          Astazi am ridicat de la posta modulele si le-am si montat cu danielliviu. se cunoaste ca s-a muncit mult la ele si au iesit si functioneaza peste asteptarile noastre.Sint foarte multumit de ele si recomand tuturor care vor putin confort si ajutor atunci cind conduci. Iar celor care vor doar sa gaseasca doar motive le recomand sa faca si ei ceva asemanator si apoi sa vorbeasca. pina atunci....ciocul mic si apreciati munca altora.

                          Comment


                          • #88
                            sunt interesat de doua module pentru geamurile fata pentru un logan ph2.ce date trebuie sa-ti trimit?mersi

                            Comment


                            • #89
                              Leonard, multumesc pentru increderea acordata si ma bucur ca esti multumit de ceea ce s-a realizat

                              Comment


                              • #90
                                Ai P.M. Mai vreau 2 bucati !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google