Logan 2 Drive Test

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu ma supara nimeni numai ca 3 persoane care spun ca au noul Logan si este ok, vine a4a care nu are si spune ca nu e ok.
    sigpic

    Comment


    • Ca sa nu stau sa impart cartonase pentru off topic (numai despre drive test nu se discuta aici + ca nu mai face nimeni drive test) si sa spuneti ca sunt al dracu', va invit sa continuati discutia aici.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Ok.
        Cine nu e convins de noul Logan si este din Bucuresti ofer Loganu meu 0,9Tce la proba.
        sigpic

        Comment


        • Rugina a aparut la loganurile fabricate pana in iulie 2006, la cele fabricate dupa iulie 2006 nu a aparut si nu va aparea rugina pentru ca au unele elemente de caroserie zincate. Daca masina a fost lovita si reparata atunci cu siguranta apare si rugina.
          sigpic

          Comment


          • Pe a mea de ce a aparut? Era fabricatie 2007. Pe a vecinului meu, fabricatie 2011 (ph2) de ce a aparut?

            Vreau sa stiu, Logan este disponibil pentru drive test? Sau tot numai Sandero e disponibil?!

            Comment


            • La capitolul rugină îi dau dreptate colegului PCH !
              Şi la mine a apărut, iar cine este interesat să se uite pe topicul dediat unde am postat şi poze pentru exemplificare (Ph2, cca. 1 an şi jumătate vechime) !

              Comment


              • Salut baieti,

                Eu am facut test drive cu Logan 2 si cu Sandero 2.
                Ma interseaza foarte tare suspensia la noile modele.
                Loganul 2 mi-a placut foarte mult ca suspensie, confortabila, nu simti nimic.
                Dar, ma bate gandul sa imi iau un Stepway2. Mi-e teama ca suspensia e mai tare. Si pe spate daca e si tare si e si mai usoara ca Loganul, mi-e teama sa nu scuture sau sa fie mai zgomotoasa.
                Mai trist e ca nu sunt Stepway-uri disponibile la test ca sa ma lamuresc.
                Din experienta voastra cu vechile modele...sau poate chiar cu cele noi, ce parere aveti?

                Comment


                • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                  Rugina a aparut la loganurile fabricate pana in iulie 2006, la cele fabricate dupa iulie 2006 nu a aparut si nu va aparea rugina pentru ca au unele elemente de caroserie zincate. Daca masina a fost lovita si reparata atunci cu siguranta apare si rugina.
                  Care-s alea zincate?

                  Comment


                  • Adrian, din ce stiu, vei avea mai mult zgomot intr-un hatchback - asa cum este si stepway, decat intr-o berlina! La hatch ai avantajul portbagajului, poti baga un aragaz/masina de spalat...dar practic ai portbagajul in masina, automant mirosuri. Gandeste-te ca vara cand deschizi portbagajul toata caldura de afara intra in masina...iarna e invers. Eu prefer berlina...
                    Last edited by PCH; 22 January 2013, 09:55.

                    Comment


                    • Merci de feeback,
                      Imi place mai mult cum arata Stepway, desi imi place si Logan-ul.
                      Dar Stepway are garda mai mare si protectiile alea care pe drumurile noastre sunt chiar utile.
                      Nu stiu ce sa aleg, fiind foarte important confortul suspensiei. Logan m-a surpins f placut. Nu stiu cum o fi la Stepway ca nu au deloc la test.

                      Comment


                      • In privinta suspensiei, Logan 1 a fost masina perfecta pentru trecut prin gropi la viteza mica. Logan 2 pastreaza aceeasi linie.

                        Comment


                        • Loganul este inalt mai mult decat suficient. Se descurca ireprosabil pe drumurile de orice fel din tara, mai ales alea gaurite ... chiar si pe forestier. Si este masina...fiind berlina, celelalte sunt derivate . E dragut Sandero, dar dintre cele doua eu as cumpara clar Loganul. Fiecare alege ce-i place si ce are nevoie. Tu stii la ce vrei sa folosesti masina.

                          Comment


                          • PCH, si eu probabil voi cumpara loganul, dar asta pentru ca nu stiu daca reusesc sa mai strang bani pt stepway.
                            Oricum, trebuie sa merg la drive-test si cu noul logan, desi ma gandesc ca e acelasi lucru ca la sandel.
                            Last edited by Razvy; 22 January 2013, 11:20.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              In privinta suspensiei, Logan 1 a fost masina perfecta pentru trecut prin gropi la viteza mica. Logan 2 pastreaza aceeasi linie.
                              Asteptam poza cu portbagajul!!! Sau se pare ca ai mintit!!!!!
                              sigpic

                              Comment


                              • Asteptam poza cu portbagajul!!! Sau se pare ca ai mintit!!!!!
                                Aseara cand am ajuns pe la ora 20 acasa, fix de poza aia ma interesa, crede-ma!
                                Sunt cu alta masina, ca as cobora pana in parcare sa-ti fac pe plac. Doar din principiu, deoarece ce afirm, si dovedesc, nu ca mi-ar pasa de parerea cuiva pe care nu il cunosc.

                                Dupa cum ai vazut, si Logan2 are portbagajul vopsit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google