Logan 2 Drive Test

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GOOD NEWS! It’s the new Dacia Sandero! Sunt curios daca vor face ceva si la tv cu masina asta! )

    Logan 2 este disponibil la teste, sau mai asteptam?

    Comment


    • Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


      acceleratie 0.9 turbo

      Comment


      • De ce vreau discuri pe spate? Din scarba de a desface tamburii si a regla sabotii.
        Cat despre dezechilibrul ce poate aparea la franare, eu zic ca e compensat de abs-ul si esp-ul din dotare.

        P.s.
        Un tambur complet(tambur+saboti+pistonase) bosch are pretul de 857 lei
        iar sistemul de franre cu disc, tot bosch, are pretul de: 190+485+90=765 lei

        PRETURILE SUNT LUATE DE PE U N I X

        unde e mai scump sistemul pe disc decat cel pe tambur? Cred ca ar trebui sa mai ieftineasca masina nu sa-ti ceara bani in plus.
        Last edited by NerviiMei; 12 December 2012, 17:03. Reason: Automerged Doublepost
        Fuarte Nervos !!!

        Comment


        • Eu mi-am luat Logan Laureate 1.6 16V F2 105 CP cu 8900 euro in 2010 cu discount in plus 400 euro, deci 8500 Euro era. Acum un Logan Laureate cu motor 0.9 90CP costa 9800 Euro si mai primesti 1000 euro discount, deci 8800 euro. Rezulta ca un ESP costa 300 euro in plus si cu un motor mai slab, cu aceleasi dotari standard.

          Comment


          • Blogger este un instrument de publicare a blogurilor oferit de Google prin care să vă faceți gândurile cunoscute cu ușurință. Blogger facilitează postarea textelor, a fotografiilor și a videoclipurilor pe blogul dvs. personal sau pe blogul de echipă.


            Man Behind Dacia Logan Tasked With Creating Renault’s New US$5,500 India Car
            internal combustionizer

            Comment


            • Originally posted by smaci View Post
              Eu mi-am luat Logan Laureate 1.6 16V F2 105 CP cu 8900 euro in 2010 cu discount in plus 400 euro, deci 8500 Euro era. Acum un Logan Laureate cu motor 0.9 90CP costa 9800 Euro si mai primesti 1000 euro discount, deci 8800 euro. Rezulta ca un ESP costa 300 euro in plus si cu un motor mai slab, cu aceleasi dotari standard.
              De ce e mai slab ca are 15 cai mai putini? Eu cred ca un moto supraalimentat e mai bun ca unul aspirat mai ales ca ai cuplu mai de jos si apoi consumul mai mic gestioneaza fiecare cm3 mai bn cel de 1.2 115 cum ti se pare? Si cine iti da discount asta de 1000 euro la masina noua zi ne si noua sa mergem la el. Aceleasi dolari aveai asr pe acel model sau 4 airbaguri si alte imbunatatiri minore gen la capota masini capitonaj si deschiderea lui sau poate aveai aceasta cutie.....
              Last edited by epuref; 18 December 2012, 23:19.

              Comment


              • Va rog sa mentineti subiectul topicului, nu sa raspundeti acid la atacuri inchipuite!
                Multumesc pentru intelegere!
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • Din momentul asta, tot ce inseamna offtopic, se premiaza!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • La multi ani colegii !
                    Doua intrebari am si eu:
                    1) la test drive mai poate participa inca un prieten ? Pe langa mine si cel de la Dacia ?
                    2) cam ce durata are test drive-ul ?

                    Luni am programare cu Logan 0.9 TCe .

                    Un raspuns colegii ?
                    Multzam !
                    Last edited by MyhayInferno; 5 January 2013, 18:47. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Buna seara
                      De 3 zile sunt posesorul unui Logan 2 0.9 Tce
                      As dori daca se poate face un cip tuning pentru acest motor.
                      sigpic

                      Comment


                      • Felicitari ... te asteptam la my ride ... si cu ceva poze.
                        Despre chip tuning ... si garantis? Renunti la ea?

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Vreau sa scot tot ce poate din ea.
                          Este modelul Laureat fara piele si cotiera,a fost maximul ce am gasit pe stoc.
                          Restul era numai pe comanda.
                          Maine incerc sa revin cu poze.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ce culoare are masina?

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Gri platin.
                              Exact ca cea din reclama
                              sigpic

                              Comment


                              • Nici asta nu e antifonata bine? LOL! Mie mi s.a parut destul de antifonata.

                                Originally posted by NerviiMei View Post
                                De ce vreau discuri pe spate? Din scarba de a desface tamburii si a regla sabotii.
                                Cat despre dezechilibrul ce poate aparea la franare, eu zic ca e compensat de abs-ul si esp-ul din dotare.

                                P.s.
                                Un tambur complet(tambur+saboti+pistonase) bosch are pretul de 857 lei
                                iar sistemul de franre cu disc, tot bosch, are pretul de: 190+485+90=765 lei

                                PRETURILE SUNT LUATE DE PE U N I X

                                unde e mai scump sistemul pe disc decat cel pe tambur? Cred ca ar trebui sa mai ieftineasca masina nu sa-ti ceara bani in plus.
                                Si amarok are tamburi.
                                Last edited by logan4132; 15 January 2013, 23:28. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google