Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Contează foarte mult și când se dezvoltă (Medianav gen 4.5 (Easylink) e la ușă) și mai ales din ce (dacă nu apărea Menavrus nu mai aveați nimic din care să vă inspirați/copiați).

    În iunie 2013 am spart Medianav-ul, în dec 2013 a apărut Menavrus beta, din Martie 2014 e instalat la mine și am trecut prin toate versiunile de la 1.1.3 la 4.1.0 și de la 3.0.5.1 la 4.1.0.3 - dai un ban dar ai totul la cheie, inclusiv suport.

    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment



    • @ t0rquemada pentru mine conteaza mai ales suportul oferit (si la cheie), experienta (e din ce in ce mai greu in ziua de azi sa gasesti pe cineva care stie ce face) si chiar preturile foarte decente (cel putin asa le consider).
      Nu o spun din complezenta si nici nu fac reclama, asta e opinia mea sincera. Dupa ce am achizitionat masina chiar ma gandeam la varianta asta, insa drumul pana la Bucuresti m-a facut sa renunt (lipsa timpului). Dar ea inca exista (de ce nu?) daca imi vin alti pitici pe creier care ma depasesc (si sunt multe pe care nu stiu\pot sa le fac) ori din comoditate. Si ma bucur ca este un coleg de forum care ofera aceasta alternativa viabila.
      Eu cu Medianavul (dar nu numai) am fost nevoit sa trec la cea de a doua varianta (si trebuie admis ca si asta exista). A fost ceva bataie de cap (am primit si ajutor), timp alocat, asumarea unor riscuri, etc dar au ramas lucurile invatate si satisfactia ca am reusit.
      Ambele optiuni cred ca sunt valabile pentru toti colegii si este bine cand le avem. Depinde de fiecare ce\cum doreste sau poate.

      As dori sa fac o erata la postul #5527. Din graba (scuze) in fisierul CEhack.mscr in linia 11 am introdus niste spatii, acestea trebuie sterse (se lanseaza doar WinCe nu si IGO8) iar linia va fi asa: Run ("\MD\IGO8\Igo2.exe") vezi si atasat.
      Iar daca doriti sa lansati doar IGO8 (fara WinCe) puteti lasa doar liniile 11 si 12, restul sterse (vezi atasat). Orice greseala este spre bine insa, in felul asta ati vazut cum se poate lansa doar WinCe (vezi si atasat). Pentru cei care nu doresc\pot sa modifice fisierul am urcat arhiva cu cele 3 variante pe: https://fisier.ro/download?f=df481f77d82
      (trebuie doar redenumita varianta care doriti in CEhack.mscr).
      Iar in acest fel se poate lansa orice altceva.
      Attached Files
      Last edited by Gil26; 15 June 2020, 13:53.

      Comment


      • Nu ai alternativă la Menavrus (în linkul pus de tine ai toate informațiile), indiferent cât de mult se vor agita unii și altii spunând că strugurii sunt acrii.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Hai ca acum nu o fi nici chiar asa: "Daca Menavrus nu e, atunci nimic nu e"

          Si celelalte variante sunt destul de OK, depinde de fiecare ce\cum doreste, si e bine cand sunt optiuni. Despre toate astea s-a mai "discutat".
          Si nici frumos nu e atunci cand cineva care incearca altceva (si nu e vorba de mine) este "tras de urechi" pentru asta.
          E bine sa vedem lucrurile din cat mai multe unghiuri pentru a avea o imagine cat mai buna despre ele.

          Comment


          • Momentan nu ai o soluție unitară, funcțională și cu suport (aka asistență pentru cei cu probleme) deci e corect
            Originally posted by Gil26 View Post
            "Daca Menavrus nu e, atunci nimic nu e"
            .

            Îți poți da cu părerea despre Menavrus doar dacă ai o licență și/sau ai (avut) un aparat cu așa ceva, l-ai folosit o perioadă și știi cum funcționează... dacă doar ai văzut vreun filmuleț sau ai pus mâna pe vreun kit de instalare orice părere/opinie pe acest subiect e zero barat.

            Fiecare e liber să facă ce vrea, pe banii și timpul lui.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Nu am spus ca Menavrus nu e OK, am vazut cum "functioneaza" (la un drum destul de lung cu altcineva), am cochetat cu el, simplu si util la un pret modic.
              Dar uite ca folosesc Medianavul meu si fara el, nu am avut probleme (si nici nevoie de asistenta), sunt multumit de configuratia\functionarea lui deocamdata, iar daca cand il voi considera depasit (sau ca nu mai este ceea ce am nevoie) atunci voi achizitiona altceva.
              Si de acord: "Fiecare e liber să facă ce vrea, pe banii și timpul lui."

              Comment


              • Subscriu ceea ce declară Gil26 . Și eu mi-am deblocat singur unitatea,numai ptr a aduce la zi hărțile. Da, fiecare știe ce vrea de la medianav, eu personal vreau să facă puțină gălăgie și să mă ducă la adresa pe care i-am cerut o. Cei ce vor sa "deturneze" sateliții lui Elon Musk nu au decât să o faca.solutii sunt,trebuie sa ști să le cauți.

                Comment


                • Dar tot n-ai binevoit sa atasezi o captura foto de pe MN -ul tau in traseu (sau simulare traseu) . Daca efortul ar fi fost mult prea mare te rog sa-mi scuzi indrazneala.
                  Last edited by georgstelsib; 17 June 2020, 10:28.

                  Comment


                  • Originally posted by georgstelsib View Post
                    Dar tot n-ai binevoit sa atasezi o captura foto de pe MN -ul tau in traseu (sau simulare traseu) . Daca efortul ar fi fost mult prea mare te rog sa-mi scuzi indrazneala.
                    Al cui MN ?

                    Comment


                    • Salutare, a făcut cineva actualizare la MENAVRUS? Dacă da, care sunt pașii de urmat? Eu am varianta din 2015 ..., mi-a fost frică să fac ceva care ar duce la stricarea întregului sistem! Mulțumesc!

                      Comment


                      • @bestiuta2007: Dă-mi pe PM versiunea actuală (instalată pe mașină)
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Va salut,am un telefon Xiaomi redmi 8 și nu pot sa folosesc android auto,se instalează aplicația dar când bag cablul usb in navigație nu mai apare pictograma de android in coltul ecranului.
                          A mai întâmpinat cineva astfel de problema??
                          Mulțumesc..

                          Comment


                          • Medianavu suporta android auto?

                            Comment


                            • Da,mașina este din 2019 a mers android auto pe telefon Samsung,dar pe Xiaomi nu vrea sa meargă

                              Comment


                              • Verific mâine un Redmi 8 Global și ultima versiune de AA 5.4.502243
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google