Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probabil sa vezi ca a murit motorul )
    Ciudata chestie
    My Ride sigpic

    Comment


    • incearca si tu madutzu ca si a mea tot de 90 este.
      laureate 1.5l, albastru marin

      Comment


      • Am inteles, ai avut ARO sau raba inainte.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • nu este o problema tehnica, dar am luat o groapa maricica din faimoasa noastra capitala, m a prins pe frana( nu se prea vedea groapa), cred ca aveam vreo 50 la ora- eram in masina 4 adulti- si s a auzit naspa tare suspensia la roata fata dreapta
          m am uitat la ea, nu se vede nimic, nu trage intr o parte, nu are nici un alt simptom
          intrebarea este, ce ar fi putut sa se avarieze, ce elemente preiau astfel de socuri? asta sa le zic si mecanicilor cand voi ajunge in service pt reglare faruri, sa se uite si la roata aceea, inclusiv suspensia ei
          ma gandesc ca arcul comprimandu se a facut "poc" mai tare

          Comment


          • In vreo cateva mii de km posibil sa schimbi amortizorul pe motiv de scurgere ulei.

            Comment


            • Originally posted by einstein1984 View Post
              Am inteles, ai avut ARO sau raba inainte.
              adica? cum s-a concluzionat asta?
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • Originally posted by panselin4 View Post
                nu este o problema tehnica, dar am luat o groapa maricica din faimoasa noastra capitala, m a prins pe frana( nu se prea vedea groapa), cred ca aveam vreo 50 la ora- eram in masina 4 adulti- si s a auzit naspa tare suspensia la roata fata dreapta
                m am uitat la ea, nu se vede nimic, nu trage intr o parte, nu are nici un alt simptom
                intrebarea este, ce ar fi putut sa se avarieze, ce elemente preiau astfel de socuri? asta sa le zic si mecanicilor cand voi ajunge in service pt reglare faruri, sa se uite si la roata aceea, inclusiv suspensia ei
                ma gandesc ca arcul comprimandu se a facut "poc" mai tare
                cere o verificare de unghi (posibil bascula putin fugita )
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Originally posted by ten View Post
                  adica? cum s-a concluzionat asta?
                  Pentru că uneori numai aşa puteai să le opreşti motorul, mai ales la Raba...

                  Comment


                  • aaa, pai eu nu l opream asa, mai faceam si eu experimente inca de cand am cumparat o si asa am descoperit faza cu stergatoarele )
                    laureate 1.5l, albastru marin

                    Comment


                    • @ten: Lasă-le încolo de experimente şi mai bine mergi normal cu maşina.

                      Comment


                      • Ziua buna,

                        1. Inca astept motorasul la stergatoare, au zis ca poate luni, degeaba m-am dus eu pe capul lor ieri.
                        2. Ieri am iesit pe autostrada dupa ce in prealabil dadusem cu Abro Anti Rain pe parbriz. Sa ii dea Dumnezeu multa sanatate celui care mi-a recomandat, este incredibil cat de bine si-a facut efectul. Am mers 100-120 si nu am avut nicio problema de vizibilitate, am stat in spatele si in lateralul tirurilor, nicio problema in conditiile in care eu credeam ca voi merge cu 60 la or ape banda de urgenta
                        3. In alta ordine de idei, alaltaieri seara, dimineata au murit stergatoarele iar seara faza scurta....merg proiectoarele de ceata si faza lunga iar ieri dimineata am observat ca se aprinde faza scurta doar dupa 20-30 min de functionare. Cam asta in mare. Sapt viitoare ii fac revizia de 40k si sa speram ca nu mai avem probleme....

                        Comment


                        • Abro Anti Rain , de unde ai cumparat?

                          Comment


                          • Carreforu Orhideea.

                            Comment


                            • Cât a costat?

                              Comment


                              • 10-12 lei, are si la noruato sau alte supermarketuri normale.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google