Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De furt era vorba. Mie la Matiz mi-au furat benzina în urmă cu 2 ani. Au desfăcut colierul de la furtun care intra in rezervor și au pus o tavă sub el. Nenorociții nu au pus nici colierul la loc. Că să nu mai muncesc punându-l la loc. Acum se poate tăia doar cu flexul sau bomfaier vreo câteva zile....la ce am pus acolo!
    Oricum m-am gândit eu la niște variante,tot cu șoricei, dar ascunși prin spatele capacelor. Dacă le ciordesc, măcar să tragă de ele, măcar să îi ia Aghiuță!
    Acum rămâne să văd în weekend dacă a dispărut zgomotul generat de curenții de aer care lovesc în oglindă. Am bibilit-o un pic și poate va cădea mai bine curentul de aer!

    Comment


    • Matyred are dreptate...bai, e de cacao sa imi fure cineva ceva, fie si un ac de siguranta. Eu muncesc pentru bani, nu fur, nu insel pe nimeni. Cine te crezi tu, cioara, sa pui mana pe un bun care nu-ti apartine. O, da, aici trebuie aplicata sharia.
      Daca tot vrea sa fure macar sa nu poata lua fara sa le strice, ca sa nu le poata folosi.

      Comment


      • Ce de offtopic. Unii se plangeau ca e cenzura, ca se sterg postari degeaba....

        Comment


        • Mie mi le-au furat la 1 an de la achiziție, legate cu șoricei și cu alarma, la roata nu prea se simte. O spalasem seara, capacele arătau aproape noi, l-a atras pe hot. Basca mai era și lângă un stâlp de iluminare stradala.

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            ...legate cu soricei si cu alarma...
            Erau legate cu soricei si cu alarma?

            Comment


            • Da, Fane, imediat faci bășcălie de alții. Vrei sa îți dau și ție soluția

              Comment


              • Daca tot sunt probleme. In PN baietii au luat la rand cu bardita masinile din parcare la 2 noaptea. Au dat pe unde s-a nimerit, la unii a sunat alarma la altii nu.....ce mai conteaza ca sunt minori si nu raspund.

                http://www.ziarulderoman.ro/autorita...u-fost-prinsi/

                nu am gasit stirea...este una mai veche.

                http://ziarulceahlaul.ro/masini-vand...-piatra-neamt/

                http://zch.ro/incredibil-masini-vand...-galerie-foto/

                Eu zic sa lipiti capacele este mai sigur asa. Daca te uiti urat la ei si le zici ceva de mama, imediat te-au legat si stai vreo 30 zile la beci pana dai la pace cu avocatul lor. Drepturile minoritatilor....
                Last edited by Oti; 16 June 2017, 09:23.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Salut baieti! Nu e chiar o problema tehnica, dar nu am gasit alt thread in care sa postez.
                  Stiti cumva daca se potrivesc scutul si bara stabilizatoare de pe un logan ph1 din 2006 pe logan II din 2017?

                  Trimis de pe al meu SM-G901F folosind Tapatalk
                  "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." ALBERT EINSTEIN

                  Comment


                  • Din ce tin minte scutul da, bara stabilizatoare nu stiu. Ma refer la scutul metalic. Trebuie sa iei in calcul ca se modifica in caz de accident deformarea masinii. Creste consumul din cauza greutatii suplimentare. Iar daca nu mergi pe drumuri forestiere este inutil. Eu de trei ani , urcat, coborat borduri, atentie pe unde merg, nema problema, este intreg.
                    Last edited by Oti; 16 June 2017, 12:10.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Scutul se potrivește 100 % și probabil și bara stabilizatoare.

                      Comment


                      • Multumesc baieti! Tata vrea sa puna scutul metalic. Am sa incerc sa ii pun si bara si va spun si voua daca se potriveste sau nu.

                        Trimis de pe al meu SM-G901F folosind Tapatalk
                        "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." ALBERT EINSTEIN

                        Comment


                        • Martori Logan 2 1.2 16v 2013

                          va salut
                          intampin si eu urmatoarea problema:
                          a aparut pe bord cei doi martori cel din dreapta si cel din stanga stanga
                          ce poate fi?
                          multumesc de ajutor
                          o zi minunata
                          err.jpg

                          Comment


                          • In caz ca ai gaz pe ea, 90 la suta este o problema la injectoarele de gaz.

                            Comment


                            • Originally posted by plasStik3 View Post
                              In caz ca ai gaz pe ea, 90 la suta este o problema la injectoarele de gaz.
                              Nu este pe gaz.

                              Sent from my HTC 10 using Tapatalk

                              Comment


                              • Nu are nici o problema legata de gaz
                                Poate fi un senzor
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google