Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Astazi am descoperit ca am 3 puncte in care vopseaua s-a luat pe usa spate stanga. Nu am idee de unde au aparut; punctele sunt iesite in relief. A mai patit cineva acest lucru? A doua poza arata locul unde sunt aceste puncte.
    Attached Files
    Last edited by Crs. Sandel; 2 May 2014, 22:22.

    Comment


    • @panselin4
      Esti primul pe care il aud cu problema asta.
      1. cu spatarul mic rabatat verifica pozitia ghearei de blocare(o vezi prin decupaj)
      2. dupa ce te-ai lamurit, verifica si la spatarul mare cum sta treaba, poate agata in ceva sau spatarul se loveste in centura.(centurile spate au locasuri speciale in plasticul negru al peretilor.)
      3. daca nu e nimic din cele scrise mai sus, poti apela la garantie.

      @Crs. Sandel
      Singura sau cu ajutor extern?
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Ajutor extern nu imi dau seama de unde ar putea fi, intrucat usa a fost deschisa preponderent cu scopul de a pune bagaje usoare(haine, carti) pe bancheta spate.Obiecte ascutite nu am avut in bagaje, daca as fi lovit usa, punctele erau infundate; astea sunt ca niste varfuri iesite in exterior.

        Comment


        • sa nu fi fost asa din fabrica!
          Keep walking...

          Comment


          • dupa parerea mea cred ca este corodata pe sub vopsea.acele gauri aparute sunt pe o nervura,cred ca de rugina.

            Comment


            • Dupa parerea mea par a fi lovituri din interiorul usi si poate fi chiar macaraua geamului.
              Fa cateva teste.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by jonnie007 View Post
                sa nu fi fost asa din fabrica!
                Nu a fost din fabrica, pt ca eu mai sterg pragurile si usile pe interior in zona aia si nu am observat pana ieri. Ultima data cand am sters a fost de Paste si nu erau atunci.

                Originally posted by stoicanu View Post
                Dupa parerea mea par a fi lovituri din interiorul usi si poate fi chiar macaraua geamului.
                Fa cateva teste.
                Asa par. Ce test as putea face, sa inchid si sa deschid geamul de mai multe ori?
                Last edited by Crs. Sandel; 3 May 2014, 09:27. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Cam asa ceva si pui mana acolo si ar trebuii sa se simta bataia in tabla daca aia este problema.

                  Acum ma duc se verific si eu ca m-ai facut curios.
                  Ai geamuri electrice sau manuale?
                  Last edited by stoicanu; 3 May 2014, 12:03. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic

                  Comment


                  • Geamuri manuale pe spate.

                    Comment


                    • La mine sunt electrice e posibil sa nu fie acelas lucru dar e de incercat.
                      sigpic

                      Comment


                      • Noroc ca e pe interiorul usii ...oricum ar trebui mers la garantie ...ca impunsatura e din interior inspre exterior si nu de la exterioir la interior ..oricum dorei de acolo cauta nod in papura ...da u fii ferm si raspicat ca asa trebuie tratati astia

                        Comment


                        • @Crs. Sandel Dupa cum se observa din poze acolo nu e nimic. Poate doar ghidajul geamului?!
                          Attached Files
                          Last edited by t0rquemada; 3 May 2014, 23:32.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Ms pt poze. Habar nu am de unde or fi aparut acele puncte.Am dat mail la V.C., sa vad ce imi raspund; de abia joi ma pot duce la service.
                            Last edited by Crs. Sandel; 3 May 2014, 23:42.

                            Comment


                            • Din puntul meu de vedere >>garantie.
                              O singura intrebare, geamul stanga spate fiind lasat la maxim, s-a proptit cineva (a se citi a impins in jos) in geam?
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Geamul nu a fost deschis niciodata pana la maxim; a fost deschis de 2 sau de 3 ori cam 5 cm.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google