Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acolo e problema
    Acea bucata de tabla care are un arc in spatele ei si inchide circuitul cand se comuta pa faza scurta.
    Se incazeste , arcul pierde di proprietatzi si nu mai apasa bina pe contacte sau ramane blocat
    Eu nu mai sunt in garantie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • Cum nu mai esti in garantie ? inseamna ca ai depasit cei 100k km nu ?
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Ce e ăla L3 ?!
        O disecție a blocului vechi încerci?
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • in mod sigur logan 3 ( asa stiu baietii din targ)

          L1 = PH1
          L2 = PH2
          L3 = actual

          scuze, dublu post!
          Last edited by bobbyred; 4 February 2015, 12:25. Reason: Automerged Doublepost
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • Eu sunt foarte curios cum arata contactele in interior
            My Ride sigpic

            Comment


            • foarte firave,am vazut desfacut
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • L-am disecat de 2 ori
                Am sa il mai disec o data cu poze

                Se para ca problema este acea bucata de plastic alba pe care am incercat sa o resuscitez dar a fost prea tarziu pentru restul ansamblului
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 4 February 2015, 23:58.
                sigpic

                Comment


                • Multumim Stoicane
                  My Ride sigpic

                  Comment


                  • Ori cand cu placere


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Auzi Flo ...am uitat sa te intreb astazi ... blocu' asta nou e cu aroma de cafea?

                      Originally posted by M.FLORIN View Post
                      Cine imi poate spune si mie daca pot demonta si monta extractoarele din portbagaj fara sa dau bara jos.
                      Pe la extractorul dreapta imi baga apa si deci se necesita mastic pe ele.
                      Din cate am inteles extractoarele sunt identice cu cele de pe logan 1.

                      By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                      Pe de alta parte astazi am rezolvat si eu problema extractoarelor.
                      S-a demontat bara spate si s-au inlocuit ambele extractoare cu unele noi. Evident ca in locul garniturilor alea din burete (sau din ce mama zmeului o fi ele) s-a aplicat mastic.
                      Totul a durat mai putin de o ora.
                      Last edited by M.FLORIN; 4 February 2015, 15:23. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Acum este cu aroma de Capucino Vienez [emoji1]


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • cred ca este clar, daca se trece pe relee nu o sa rezolve problema, nu cred ca arculetul sa incalzit, este prost facut......
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Ba o sa se rezolve! Arcul nu are nici o treaba, doar preseaza placuta de contact. Problema este de la contactele care nu suporta consumul. Se vede clar in imagini unde este solicitata bara de contact
                            My Ride sigpic

                            Comment


                            • Daca te uiti la contactu de pozitie ai sa observi ca ala nu are uzura cum are cel de faza scurta


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • Pun poza pe care am promis-o la probleme cu rugina, la urmatoarea revizie (1 an in aprilie) am sa o arat celor de la Dacia, pe urma sigur o sa parcurg etapele descrise de colegi VC, ANPC.....UE, ONU, NATO, Asociatia Intergalactica, etc
                                Attached Files
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google