Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt la limita acum, m-am obisnuit asa, e ok. Nu vreau sa ii deranjez pe cei de pe sensul opus.

    Comment


    • Salutare! Acum cativa ani am avut o problema cu blocul de lumini (maneta din stanga de semnalizare, faruri, claxon, etc) in sensul ca nu mergea claxonul cand eram pe faza scurta. Nu mi-am batut capul prea mult ca era masina in garantie si s-a inlocuit imediat.

      Acum am inceput sa am iar probleme cu piesa care mi-a fost montata atunci. La anumite miscari, intr-o anumita pozitie mi se stinge faza scurta (se stinge si martorul din bord de faza scurta). Uneori se intampla cand ating maneta sa semnalizez sau sa dau flash-uri sau sa comut pe faza lunga. E o anumita pozitie care nu ii place. Banuiesc ca e un contact imperfect sau vreo lipitura "uzata" undeva in blocul de lumini.

      Este reparabil blocul de lumini, se poate desface si ajunge in interior? Sau sa ma gandesc deja la unul nou? Merci!


      Last edited by epuru; 27 January 2022, 12:10.
      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

      Comment


      • Este reparabil, dar iti trebuie ceva indemanare. E bine de folosit acelasi fir( se inadeste in capatul spre lipituri) sau fir de aceeasi calitate cu originalul.Daca nu te pricepi mai bine lasa.

        Comment


        • Oare chiar merita chinuiala reparatiei?
          Attached Files

          Comment


          • Clar nu merita reparat la pretul acela, dar eu nu l-am gasit nicaieri asa ieftin. De pe ce site este? Pune link te rog. Ma uitasem doar pe epiesa si cel mai ieftin era 167 lei.
            Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

            Comment


            • Doar am cautat pe Google. Nu stiu cu link-ul daca oevok de pus...
              Attached Files

              Comment


              • Eu și la 75 lei l-aș fi reparat. Trebuie putina îndemânare, o pompa vacum de fludor, și un aparat pentru a fotografia fiecare etapa de reparație. Făcând reparația cu același fir va tine tot atât ca prima data. Am reparat câteva, pentru colegii de serviciu.

                Comment


                • Bună ziua, nu stiu daca scriu unde trebuie dar am o problema ce nimeni pana acum nu a reușit sa o rezolve.
                  Am un logan 1.0 sce din 2017,trebuie sa ii schimb distribuția, problema este ca nu se găsește modelul lanțului de pe masina,modelul de pe masina este exact la la bicicleta și ce vine pe serie nu este la fel. Pun 2 poze sa vedeți diferența.
                  ​​​​​​​
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 2 photos.

                  Comment


                  • nu o fi asta????..

                    https://www.expertpieseauto.ro/mecan...201714682.html
                    https://www.expertpieseauto.ro/mecan...oup&photo=id-1
                    Last edited by 77sky; 8 February 2022, 21:29.

                    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                    Comment


                    • Am vb watsup și nu este ceea ce trebuie, ms oricum.


                      You do not have permission to view this gallery.
                      This gallery has 1 photos.
                      Last edited by 77sky; 11 February 2022, 15:12.

                      Comment


                      • Am inteels ca varianta originala de lant nu se mai fabrica, vezi discutia tot pe acest forum, la sectiunea lui 1.0 SCE..bafta!

                        Comment


                        • Multumesc, în concluzie lanțul clasic nu se mai fabrica, doesn't exist, trebuie modificata distribuția. Costuri minim 1500 de lei doar piesele plus manopera...

                          NU mai cita, te rog, postul anterior! Este logic cui te adresezi!
                          Last edited by 77sky; 11 February 2022, 15:12.

                          Comment


                          • Voi ati avut probleme cu capacele de la jantele structurale? In sensul in care sa va fie furate? Am evitat sa pun bride de plastic (soricei) pentru ca aratau ca naiba si am zis ca daca e sa le fure el fura oricum... ei bine, dupa nici 3 ani de cand am masina, le-au furat! Din ce am inteles, s-au mai furat si altora capacele originale de la logan. Culmea, nu doar asta. Pare ca sunt la cautare si ornamentele cromate de la proiectoare! Un baiat din cartier a ramas fara ele.

                            Acum mi-e frica sa pun la loc capace originale, nu de alta dar costa ceva setul, asa ca am cumparat un set chinezesc de la piese auto. Am dat pe tot setul mai putin decat costa un capac original, deci afacerea e buna. Si sunt si in 5 spite, ca alea originale, deci arata chiar decent pentru niste chinezarii. Plus de asta am pus si bride de plastic, cate 2.

                            Ne apucam iar sa punem platbande dalea de metal si prindem capacele pe centru cu imbus? Dumnezeule.... nu ne mai facem bine.
                            Last edited by Maskatu; 19 February 2022, 21:00.

                            Comment


                            • Nu cred ca niste coliere o sa opreasca pe cineva sa fure capacele. Vorba aia, lacatul nu se pune pentru hoti ci pentru oameni cinstiti

                              Comment


                              • Asa am gandit si eu inainte, cat am avut setul original... la setul de capace CHINA edition, le-am pus coliere mai mult ca sa nu sara de pe roti De furat nu prea imi mai fac probleme. Baietii cauta doar originale!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google