Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gasesti la Serus,eu de acolo am luat modelul asta cu mijloc moale,325 lei.
    Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

    Comment


    • Bobbyred, de unde ai zis , de acolo am cumparat, dar nu am stiut ca este ultima bucata

      Comment


      • La dezmembrari mi se pare greu de gasit din cauza ca nu ii o dotare de serie, iar sa mai gasesc fix modelul pe care il vreau deja mi se pare aproape imposibil.
        Am trimis ieri e-mail la o reprezentanta de langa mine si am primit azi raspuns. I-am intrebat daca pot sa o aduca si care ii pretul intreg si cu discount de 20%.
        Buna ziua!

        Pretul cotierei din imaginea trimisa de catre dvs. este de 329.29 cu tva inclus si fara discount. Discountul se ofera doar daca montajul se face la noi in service. Montajul costa 80 lei cu tva inclus.
        Cotiera din pacate este disponibila la noi in unitate abia din luna septembrie

        O zi buna!
        Ma obliga sa o montez la ei, deci n-as face nicio afacere daca primesc reducere la produs, dar dau bani pe montaj. As fi montat-o singur. Mai cercetez.
        Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

        Comment


        • Sal

          Aveti o fixatie pe acea cotiera incomoda si fara spatiu de depozitare .
          Am vandut si eu modelul vechi de coriera de la logan 2 , si nu l-am recomandat chiar deloc.
          Nu va- ti intrebat de ce oare au schimbat modelul ....
          Solutia ar fi cotiera de duster cu suportul din tabla.

          Comment


          • Se vinde în draci în afară de aia nu se găsește.

            Cotiera e ca te sprijini nu să depozitezi, astfel prima cotieră de X52 e cea mai rezistentă.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by epuru View Post
              La dezmembrari mi se pare greu de gasit din cauza ca nu ii o dotare de serie, iar sa mai gasesc fix modelul pe care il vreau deja mi se pare aproape imposibil.
              Am trimis ieri e-mail la o reprezentanta de langa mine si am primit azi raspuns. I-am intrebat daca pot sa o aduca si care ii pretul intreg si cu discount de 20%.

              Ma obliga sa o montez la ei, deci n-as face nicio afacere daca primesc reducere la produs, dar dau bani pe montaj. As fi montat-o singur. Mai cercetez.
              Montajul e mai mult decat banal ( ai manualul, daca nu, iti pot face eu poze la manualul meu )...E cam aceeasi treaba cu montarea conductelor pentru pasagerii din spate.

              @Planetara

              Modelul "vechi" de cotiera, consider eu, este cel mai bun. Motivele ar fi faptul ca are suportul de fier, bine fixat de caroserie, prezenta materialului "moale" din centru ( cred ca este un gel, asemanator cu cel folosit la castile de gaming,cred ? ), dimensiunea mica ( si asa, spatiul dintre scaune este foarte mic ) si nu in ultimul rand, aspectul vizual ( culoarea asemanatoare cu bordul ).

              La modelul asta nou, nu mi-a placut faptul ca are suportul de fixare din plastic, panza folosita ( sigur se va scamosa si roade, precum multe alte cotiere ), dimensiunea mare ( DA, ai suport de depozitare, insa iti mai taie din spatiul de manevra in zona tunelului central, frana de mana, centura etc. ).

              Repet, este doar parerea proprie si personala, am argumentat motivul pentru care le-am spus si celorlalti sa aleaga prima varianta...

              Comment


              • Originally posted by panselin4 View Post
                Bobbyred, de unde ai zis , de acolo am cumparat, dar nu am stiut ca este ultima bucata
                Asta e! Nu ai nici o vina,stai linistit inca caut ....
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Fara ajutorul tau sigur nu aveam vreo cotiera, si nici nu am timp sa caut
                  Pt colegul care zice ca aceasta cotiera este naspa, am inteles ca este cerere mare pt ea la export, asta ziceau la service
                  Eu unul sunt multumit de ea, este la inaltimea potrivita, are si spatiu de depozitare cand rabatezi cotiera, si este mai solida decat cotiera de origine de logan 1

                  Comment


                  • ...

                    veniti oameni buni la intalnirile. loganclub si o sa vedeti neajunsurile de la primul model de cotiera logan 2
                    am dat o asemenea cotiera unui prieten si a dat.o jos sa-i puna burete si a imbracat.o in piele
                    si la duster a fost o cotiera cu suport de plastic si acum s-a trecut la suport de tabla si e foarte stabila si fiabila

                    Comment


                    • Vroiam sa va intreb, daca montez pe logan 2, deflectoare de aer originale, imi obstructioneaza cumva vederea in oglinzi? De ce va intreb asta, deoarece tatal meu are pe logan 1 deflectoare originale si fiind destul de mari, iti fura cam un sfert din oglinda.

                      Comment


                      • Asta am observat si eu la loganul anterior la care am avut montate deflectoarele, la loganul 2 nu stiu

                        Comment


                        • Originally posted by plasStik3 View Post
                          Vroiam sa va intreb, daca montez pe logan 2, deflectoare de aer originale, imi obstructioneaza cumva vederea in oglinzi? De ce va intreb asta, deoarece tatal meu are pe logan 1 deflectoare originale si fiind destul de mari, iti fura cam un sfert din oglinda.
                          Sunt ok si merita toti banii.
                          Eu le am montate pe astea:

                          Comment


                          • nu obstructioneaza nimic, sunt bine gandite - nu sunt mari, am pus si poze mai in urma...

                            Comment


                            • Prin alte părți se pun ca în poză. Mai interesante sunt cele de pe parbriz.
                              Attached Files
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by t0rquemada View Post
                                Prin alte părți se pun ca în poză. Mai interesante sunt cele de pe parbriz.
                                Interesante deflectoarele de parbriz

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google