Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu seamana cu astea ( 82 01 401 416) ?
    Oricum pozitionarea lor mi se pare ca este inutila ( referitor la protectie impotriva unei usi, atat cele de pe ebay cat si cele din catalogul de accesorii ). Pentru a fi cu adevarat utile, ar trebui sa fie undeva pe la jumatatea portierei...

    Comment


    • ai de la Dacia 8201401416 mai frumoase de atat.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Sa protejeze ar fi trebuit sa iasa mai inafara fata de toata suprafata usii.

        Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

        Comment


        • Se pot lipi acest bandouri si la jumatatea usii pentru protectie (sunt bandouri si cu banda dublu adeziva), cum sunt jos sunt montate jos sunt pentru aerodinamica si design, in nici un caz pentru protectie!

          Comment


          • adica nu se fixeaza cu clipsuri ca la logan I ?
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • Bandourile originale din poza lui einstein1984 sunt:

              -lipite la L52 și B52;
              -prinse în clipsuri și șuruburi la K52 și L52-SL10.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Pentru cei ce doresc camera pentru mersul inapoi, va prezint solutia adoptata de mine ... din lipsa de timp si acces la o masina de taiat profesionala, nu am putut face o rama adecvata display-ului, dar momentat merge si asa
                Camera este cumparata de pe ebay cu 29 dolari: http://www.ebay.com/itm/161461243318...318%26_rdc%3D1
                700TVL cu lampa cu tot.
                Display-ul este acesta: http://www.ebay.com/itm/400875032442...442%26_rdc%3D1
                si a costat 20 euro avand 5" si rezolutie HD 800*480

                Alimentarea am legat-o pe becul de marsarier impreuna cu senzorii de parcare, cablul cu care a venit camera a ajuns pana la parasolar.
                Pe viitor vreau sa confectionez o rama din aliminiu care sa arate mai "de fabrica", Linile de marcaj sunt binenteles de forma, dar camera este foarte utila.

                Ii gasesc cel mai mult utilitatea ziua in aglomeratie, la o manevra de iesire din parcare laterala oblica sau dreapta, unde la un trafic intens si cu masina parcata langa, vizibilitatea este foarte redusa. Ei, cu camera montata si unghiul generos de vizualizare, se vad imediat pe display masinile care se indreapta spre mine.
                Attached Files

                Comment


                • Faina rezolvarea, iar camera pt marsarier este chiar utila
                  Eu daca as pune camera de marsarier as schimba si sistemul audio cu un medianav
                  Momentan sunt foarte buni senzorii de parcare

                  Comment


                  • Lampa cu RVC de mai sus e pentru alt soclu de bec, cel care e la noi "dansează" acolo, sțiu pentru că am montat vreo 2.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Eu am incercat niste configurari Dacia/Renault Logan/Symbol cam pe toate site-urile atat din Europa cat si din America de Sud si Rusia si niciunde nu am gasit ca optionala camera de mers inapoi originala pentru Medianav.
                      Si totusi cred ca undeva ar trebui sa se livreze aceasta optionala din moment ce Dacia a introdus instructiuni de folosire in manualul de utilizare.
                      Am gasit ceva camera ce se monteaza in locul becului de la numar, pentru Rusia, ca accesoriu, dar impreuna cu o oglinda retrovizoare, asa cum sunt chinezismele de la noi.

                      Poate colegul t0rquemada reuseste sa ne lumineze.

                      Comment


                      • mufa cu becul de la lampa intradevar "dansa" in gaura disponibila, dar am rezolvat cu putina banda de izolat, ingrosand astfel mufa. Practic gaura data in corpul lampi este cu cativa mm mai mare decat mufa ce tine becul.

                        Comment


                        • Nu, gaura e mai mare în diametru cu aproape 1mm iar materialul e mai subțire cu 1,5mm în zona cu pricina, bonus forma diferită a decupajului.

                          Dacă ai bec și nu LED, banda aia e pericol de incendiu, acolo trebuie niște oring-uri mai groase în locul celui original.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by cosmins2000 View Post
                            Eu am incercat niste configurari Dacia/Renault Logan/Symbol cam pe toate site-urile atat din Europa cat si din America de Sud si Rusia si niciunde nu am gasit ca optionala camera de mers inapoi originala pentru Medianav.
                            Si totusi cred ca undeva ar trebui sa se livreze aceasta optionala din moment ce Dacia a introdus instructiuni de folosire in manualul de utilizare.
                            Am gasit ceva camera ce se monteaza in locul becului de la numar, pentru Rusia, ca accesoriu, dar impreuna cu o oglinda retrovizoare, asa cum sunt chinezismele de la noi.

                            Poate colegul t0rquemada reuseste sa ne lumineze.
                            Optiunea de fabrica exista doar pt renault.
                            La logan se poate monta in reprezentante la aprox 600 ron. Camera NU este cea originala pt medianav. S-a mai discutat acest aspect
                            Am intrebat la o anume reprezentanta, nu s-a montat nici o camera pana in prezent; probabil din cauza pretului.
                            Momentan, cea mai buna optiune ramane cu menavrus pt cei care au medianav
                            My Ride sigpic

                            Comment


                            • Am citit si eu ce s-a mai discutat.
                              Eu ma refeream ca optiunea de camera e mentionata in manualul de utilizare, deci ca o optiune pusa din fabrica. Am inteles ca nu e valabila pentru Romania, dar atunci pentru cine e valabila aceasta optiune? Nu vad rostul sa dai instructiuni de folosire la ceva ce nu se monteaza din fabrica.

                              Comment


                              • Să treacă salonul de la Frankfurt și vedem.

                                Manualul nu constituie obligație, vezi prima ediție cu semnalizare cu impuls, butoane geamuri pe uși, faruri SL10, AC auto etc.
                                Idem pentru cel de Medianav vezi ECOdrive, RVC și linii dinamice de ghidare
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google