Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca doreste cineva sa isi traga tubulatura in spate la picioare pentru incalzire, dar nu dispune decat de niste PET-uri si niste tub flexibil, prietenii nostri ucrainieni au solutia :

    Comment


    • Buna ideea, improvizatia cu pet-uri este exagerata, se poate face cred ceva mai elegant cu niste burdufuri flexibile, ramane imaginatia.......

      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Sau se poate plati 120-130 lei (sau cat o costa la reprezentanta) pe cele 2 conducte si gata.

        Comment


        • Tocmai asta cred ca era ideea, sunt 124 de lei cele doua conducte + 9 lei cele doua agrafe, care vin perfect pe masina. Improvizatii de genul respectiv sunt un pic cam exagerate. Pretul este bun pentru cele doua piese, se putea apela la improvizatii daca acesta depasea bunul simt.

          Comment


          • Daca mai sapai ai fi vazut ca dupa improvizatie a trecut pe original.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Si eu sunt de aceeasi parere, cu conductele originale iese mult mai bine. Eu cred ca sectiunea este calculata a.î. debitul de aer sa fie unul corect, cu furtunul flexibil gabaritul este depasit....inestetic pana la urma.

              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • E vorba de zgomotul aerului ce trece prin ele, nu neapărat de debit.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Iti ei masina noua si te zgarcesti la 120 de lei ) asta inseamna sa fii COCALAR !

                  Comment


                  • Sau Mafiot )
                    My Ride sigpic

                    Comment


                    • Torquemada, capacul asta are brida de prindere de prezoane ?
                      ref=6001998811
                      Multumesc,
                      Attached Files

                      Comment


                      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                        Sau se poate plati 120-130 lei (sau cat o costa la reprezentanta) pe cele 2 conducte si gata.
                        Am comandat astazi tubulatura: 125 lei cele 2 conducte.
                        Last edited by Crs. Sandel; 9 September 2015, 11:43. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Imi cer scuze ca postez aici, acum ceva timp cineva urcase manualul de la Logan 2 in format PDF si caut de jumatate de ora pe forum si nu reusesc sa dau de el. Are cineva un link?

                          Comment


                          • Descarca de aici
                            versiunea in eng here
                            Last edited by Oti; 13 September 2015, 11:41.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Multumesc frumos!
                              In alta ordine de idei, am montat astazi tubulatura spate. Merge destul de repede, se merita investitia.

                              Comment


                              • Da, si eu zic ca tubulatura spate este o investitie buna, care merita, si care putea fi prezenta din fabrica macar pe versiunile superioare, dar este bine ca o avem macar ca si accesoriu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google