Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jucării noi:
    L52
    -protecții zonă încărcare portbagaj și spate stopuri
    -"gene" stopuri și faruri (tip SL10)
    -protecție bară

    rubla
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Eu nu mai comentez asa ceva....,eu credeam ca le-ai vazut in targ Vitan.

      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

      Eu am pe cineva care merge des in Ucraina, se gasesc acolo accesorii?

      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
      Last edited by Oti; 29 September 2015, 09:05. Reason: Automerged Doublepost
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Faina treaba cu protectiile alea de prin portbagaj ... problema e taxele si vama[emoji3]
        Poate apare ceva si pe la noi. As fi incantat de asa ceva.

        By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Daca nu erau problemele din Ucraina, cu traficul mic din frontiera se puteau aduce multe chestii din Rusia, nu te intreaba de toate prostiile, ei se uita dupa tigari, alcool, droguri. Am pe cineva care face saptamanal drumul si mi-a spus ca nu sunt probleme la frontiera, poate aduce fara taxe. Numai ca trebiue sa-i dau o sursa de aprov, magazin, el este pensionar, cara cu o masina mica "lemne". Poate sa vorbesca cu o pesroana de contact din Ucraina sa faca rost de ce am nevoie.

          @T0rquemada - daca dai de o sursa de aprovizionare mai apropiata de noi avem sanse sa facem rost.
          Last edited by Oti; 29 September 2015, 09:58. Reason: Automerged Doublepost
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Am incercat sa cumpar si eu cand aveam sandero mk1 niste accesorii de la rusi. Problema sunt taxele vamale foarte mari. Dar, daca ne-am strange mai multi sa facem o comanda de grup....

            Comment


            • Originally posted by Tinuletz View Post
              Iti ei masina noua si te zgarcesti la 120 de lei ) asta inseamna sa fii COCALAR !
              iti iei masina noua si lipseste cateva chestii elementare pe care orice masina le are in mod normal ...
              sigpic

              Comment


              • As fi si eu interesat de protectia de portbagaj ( de pe spoiler ).
                Taxa la vama ar fi doar TVA-ul ?

                Comment


                • Pe mine ma intereseaza cam tot ce e pt Sandero, poate ne adunam mai multi. O sa fie greu cu Rusii. Eu as risca sa dau banii inainte la o persoana serioasa, pentru o comanda comuna. Acum depinde de rusi sa nu traga o teapa. Coletaria cred ca se face cu avionul, tot Bucurestiul este la inaintare. Daca aveam o sursa in Ucraina, poate ma descurcam cu bisnitarii.

                  Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                  Last edited by Oti; 1 October 2015, 08:29.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Pentru sandero 2 gasesti o gramada de accesorii pe site-urile din europa. Sunt mai scumpe decat la rusi dar e mult mai simplu de procurat.
                    Daca se pune problema unei comenzi de la rusi este foarte complicat. Taxele vamala pot depasi cu mult valoarea produselor. In plus nu oricine poate achita taxe vamale. E nevoie de o "autorizatie" in acest sens.
                    Concret am discutat eu cu TNT-ul la un moment dat pentru livrarea unui reper din Rusia. Produsul costa undeva la 30 de dolari iar pentru transport, taxe vamale si intermediere taxe vamale trebuia sa platesc aproape 100 de dolari.

                    By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • M-ai lamurit. Ma asteptam la asa ceva. Tot traficul mic de frontiera ramane, mai sap.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • - protectia mastii spate e chiar frumoasa si costa doar vreo 45 ron. Cat or fi taxele vamale?
                        - pe amazon.de am vauzt o protectie in genul, mai frumoasa dar costa vreo 100 de euro
                        sigpic

                        Comment


                        • ImageUploadedByTapatalk1443711350.049118.jpg
                          Eram dator cu o fotografie la ornamentul nichelat de la portbagaj


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by pilifida View Post
                            - protectia mastii spate e chiar frumoasa si costa doar vreo 45 ron. Cat or fi taxele vamale?
                            - pe amazon.de am vauzt o protectie in genul, mai frumoasa dar costa vreo 100 de euro
                            O gasesti si pe aliexpress pe la 30-40 USD.

                            By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Aveti idee daca deflectoarele de aer pentru geamurile fata, cumparate din reprezentata, sunt pana in dreptul oglinzi sau se termina pana in dreptul acesteia?
                              Pe mine m-ar interesa mai mult cele care sunt mai scurte, adica care se termina pana in dreptul oglinzi, si daca cele de fabrica nu sunt asa atunci poate ma puteti indruma cei care aveti de unde pot achizitiona si eu unele si la ce pret.

                              Multumesc frumos!

                              Ma scuzati de double-post.. m-am exprimat eu gresit, vroiam sa spun daca cele de fabrica sunt pana la baza geamului sau se termina in dreptul oglinzi.
                              Last edited by plasStik3; 3 October 2015, 16:08. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Se termina in dreptul oglinzii.
                                Insa te sfatuiesc sa te gandesti foarte bine daca le vei monta sau nu.
                                Probleme :
                                - zgarie geamul in partea de sus ( sau va zgaria folia, daca ai pe geamurile din fata )
                                - fortezi geamul la inchidere/deschidere ( deoarece va fi directionat spre interior ) => (posibil) sa iti crape geamul ( un coleg de munca a patit asta ). Deflectoarele au fost montate corect ( in reprezentanta, de catre "experti" ). Oricum, montajul este absolut banal
                                - pareri personale
                                + "vuiet" mai mare la rulaj - desi ai crede ca s-ar mai reduce din zgomot este total gresit. Zgomot mai mare la rulaj peste 70 - 80 km\h
                                + vizibilitate mai scazuta in dreptul stalpului. Culoarea lor mai "intunecata" - nu e complet intunecat, ci cam cum ar fi o folie la 20-30% pusa pe fata - reduce din vizibilitate in dreptul stalpului stanga fata

                                Le-am avut eu montate pe masina si le-am dat jos dupa 3-4 zile...
                                Daca tot vrei sa le cumperi, ti le dau eu pe ale mele ( sunt impecabile )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google