Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jonnie007 View Post
    Mai era treaba aia...garantia e buna pana apelezi la ea....atunci apare: nu e sefu azi...veniti maine...cutare...nu stiu ce...da sa vedeti ca o fi...ca o pati...

    Pai ce vrei shefu', sa se rezolve ca-n Jermania.
    Nu uita ca esti in Romanika, unde fara insistente, ridicat tonu' si amenintari, putine lucruri se rezolva.

    In alta (dez)ordine de idei:
    Raportul anual al organizaţiei TÜV SÜD din Germania a indicat o rată ridicată a defectelor pentru Dacia Logan, modelul având clasări slabe în categoria maşinilor cu o vechime cuprinsă între 3 şi 7 ani.
    Last edited by Kojak; 12 December 2013, 01:10.

    Comment


    • O gramada de Reno-uri
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Nu doar Reno-uri, ci si Peje-uri si Sitroen-uri sund destule...in g-ral frantuzestile.

        Comment


        • Cine a facut sondajul, francezii?, de sunt ei pe primul loc la belele! Totusi, sa nu uitam ca Loganul este prima masina realizata de francezi la uzinele Dacia. Suntem abia la Logan II, (vezi Golf II),când vom ajunge si noi la Logan 5 (vezi golf 5) cred ca lucrurile pot sta si altfel. Cert este ca mai e mult pana departe, dar nu imposibil.
          sigpic

          Comment


          • Da de unde. Daciile de acum sunt mai firave decat Logan 1.

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Momentan nu pot sustine agfirmatia ta. Am loganul 2 abia de un an. Loganul 1 l-am tinut 6 ani. Ramane de vazut. Oricum masinile noi sunt ceva mai "ecologice" decat cele vechi, adica mai multe plasticuri,... . Pe de alta parte reducerea greutatii masinii duce la economie de carburant, deci tabla mai subtire,..., si asta ca sa intre celelalte acareturi care atarna si ele, gen airbag-uri...., desi , per total kg nu scad.
              sigpic

              Comment


              • Deja ai schimbat caseta de direcție...

                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Da, la 3500km, dar asta nu ma face sa cred ca este o masina proasta. La cealalta nu am schimbat nimic, dar când mergeam pe la revizii vedeam oameni cu destule belele pe la ele. La cealalta am fost norocos, la asta mai putin, dar o sa vad la general peste inca 1-2 ani. Avantajul cel mai mare la asta este consumul foarte mic.
                  sigpic

                  Comment


                  • Revizie de 1 an
                    Attached Files
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Un filtru de habitaclu 157 lei ?!
                      Mai scump decât uleiul motor ?!

                      Comment


                      • revizie un an sau 20000 km, 1.5 dci 90 cp

                        2 ore manopera : 138 lei
                        garnitura buson ulei: 7,38 lei
                        filtru motorina : 149 lei
                        cartus filtru aer: 73 lei
                        colectie filtru habitaclu 98 lei
                        lichid racire glaceol rxtype d 26 lei
                        dacia oil plus DPF 5w30 5l 174,33 lei
                        filtru ulei 32,56
                        TOTAL FARA TVA: 698 LEI
                        TOTAL CU TVA : 852 LEI
                        revizie facuta la AUTO EUROPA Timisoara

                        Comment


                        • a costat destul revizia ta gutu1,sint si eu programat maine la apan galati,sa vad de citi bani ma jupoaie baietii

                          Comment


                          • Daca ne uitam la factura lui T0rquemada, care a facut revizia in Bucuresti, o sa " scapi" cu 600 lei.

                            Comment


                            • sa spram ca nu depasesc 600,iar la tine acum am vazut ca ai filtru motorina care ridica destul,asta e,sa mearga ele fara probleme

                              Comment


                              • Eu am schimbat doar cartusul de la filtrul de motorina si a costat ~70 lei.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google