Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @IancuMic la ulei ma refeream. Pentru ca arata extrem de urat si filtru si uleiul.
    Clar la ce regim merg eu se pare ca nu-i ok la 20k....am sa vad pe la 12-13k (atunci intentionez sa-l schimb...nu mai rar)

    Comment


    • Ulei motor Renault EVOLUTION RN-TECH 5W40 5L 7711584308 este acelasi- are aceleasi proprietati cu EVOLUTION 900 SXR 5W-40 5l

      Renault EVOLUTION RN-TECH 5W40 http://www.lubadmin.com/upload/produ...ng_44/8993.pdf

      EVOLUTION 900 SXR 5W-40 http://www4.total.fr/asia-oceania/au...5W40%20TDS.pdf

      Intrebare: a bagat cineva Mobil One New Life 0w-40? https://www.mobil.com/english-GB/Pas...-New-Life-0W40

      PS: in maxim 2 luni vine prima revizie si parca as mai incerca MO si la 0.9, din norme pare OK.
      Last edited by McDan; 7 May 2017, 21:39.

      Comment


      • Atunci care naiba mai este spiru ? cu acel RN-Tech ? sa fi impacat cu inima doar ca are emblema renault pe el ? cu toate ca ambele au aprobarea RN0700 / RN0710.
        Last edited by prometheus; 7 May 2017, 21:38.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Si atunci de ce are pret dublu?

          Comment


          • Tech-ul e creat pentru un interval de pana la 30 de mii; SXR ul nu. Uitati-va mai atent.
            In mod sigur e o diferenta in ceea ce priveste calitatea aditivilor.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Vizionand ambele fise , specificatiile tehnice sunt fix la fel (foarte posibil cum scrie nenea Iancu sa fie diferenta la aditivi DAR din moment ce pe document nu se specifica), cel mai probabil in cazul flaconului cu emblema de "Renault aka RN-Tech" platesti tocmai aceasta "imagine" pusa pe abtibild.Sti cum e vorba aia cu masinile nemtesti: platesti "emblema" asta nu insemna ca este si mereu adevarat
              Last edited by prometheus; 7 May 2017, 21:52.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Nici Coca Cola nu spune exact ce contine "doar arome naturale "
                sigpic

                Comment


                • Uite un pret bun ...pachet revizie 0.9 TCe
                  Filtru ulei Original Dacia 152095084R ,
                  Filtru Aer Original Dacia 165467674R ,
                  7703062062 Saiba buson golire baie ulei,
                  7711584308 Ulei ORIGINAL Renault EVOLUTION RN-TECH 5W40 API SN/CF ACEEA A3/B4, ambalaj 5 litri.

                  http://www.emag.ro/pachet-revizie-da.../pd/D8J3G3BBM/

                  Comment


                  • Lipseste filtru de polen

                    Si din cate stiu majoritatea 0.9 tce cam au aer conditionat
                    Last edited by stoicanu; 7 May 2017, 22:58. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • Azi am facut revizia de 2 ani la Loganul meu II 1.2 16V. Am dus eu ulei ELF SXR 900 (100 de lei bidonul de 4 litri), au schimbat ei filtre MANN. Costul platit in reprezentanta a fost de 223 lei.
                      Adunat totul (adica si ciubucul plus spalatul masinii dinainte), am iesit sub 400 de lei. Rezonabil, cred eu!

                      PS. Filtrul care se pune in masina, ala nou este alb ca laptele, ala scos era gri intunecat spre negru.

                      Comment


                      • Vezi sa nu fi fost modelul cu Carbon activ
                        Am patit si eu asta initial m-am speriat
                        Dar la o analiza mai atenta am observat ca a venit de la mama lui mai negru
                        sigpic

                        Comment


                        • Logan09, aproape 60.000km, 4 ani, cineva (lucrează la reprezentantă) mi-a promis un kit de accesorii original la 650 lei, urmând ca eu să-i plătesc manopera , este un preț corect? Mulțumesc!
                          Last edited by bestiuta2007; 8 May 2017, 14:52.

                          Comment


                          • Cat, cat? 650 de lei poate.
                            Bun pretul.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • mai invirte cite ceva baietii din reprezentanta, peste tot fac la fel
                              sint platiti prost si fac ciubucuri de furat

                              Comment


                              • Sunt curios ce face clientul prostit de kitul ala. Poate are noroc si tine kitul vechi inca o tura.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google