Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare! Știe cineva ce cantitate de lichid de răcire întra în motorul de 0.9 TCe?

    Comment


    • 6 litri cred (3 antigel+3 apa distilata)

      Comment


      • Salut!
        Cei care folosiți Elf Evolution RN-TECH 5w40, de unde îl cumpărați? Peste tot scrie ,,stoc epuizat,,. Mulțumesc!

        Comment


        • Exista bujii cu electrod de aluminiu? Inelele sigur nu costa 25 de lei, ma gandesc ca e pretul unei bujii. Iar bujii cu electrozi de aluminiu n-am gasit de cumparat, singurul aluminiu in compozitia bujiilor e izolatorul, oxid de aluminiu.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • "Știe cineva ce cantitate de lichid de răcire întra în motorul de 0.9 TCe?"
            Știe cineva pe unde se extrage/scurge lichidul de răcire la 0.9 TCe? Sistemele auto mai vechi aveau un buson de scurgere.
            (scuze daca sunt offtopic!))

            Comment


            • Originally posted by Suiram16 View Post
              Salut!
              Cei care folosiți Elf Evolution RN-TECH 5w40, de unde îl cumpărați? Peste tot scrie ,,stoc epuizat,,. Mulțumesc!
              autoatu.ro

              Comment


              • Am incercat la ei, nu îl au pe stoc, deși pe site apare că este în stoc. Mulțumesc.

                Comment


                • Intreaba-l pe planetara in privat. Poate stie el.

                  Comment


                  • Originally posted by Suiram16 View Post
                    Salut!
                    Cei care folosiți Elf Evolution RN-TECH 5w40, de unde îl cumpărați? Peste tot scrie ,,stoc epuizat,,. Mulțumesc!
                    de obicei se gasea in dedeman acum vad ca l-au scos si de pa sait cred ca nu se mai fabrica alta ezplicatie nu ezista

                    eu completez (decit completez nu schimb niciiodata) cu 10w 40 din kaufland
                    Last edited by george.sce; 5 October 2020, 15:42.

                    Comment


                    • nu inteleg cu reusesc unii dintre noi doar sa completeze ueiul de motor, ca mie de exemplu de la schimb la schimb nu imi scade uleiul, trebuie sa-l inlocuiesc. ma rog, aia 100-200ml la 20000km din 4litrii, nu cred ca au vreo importanta daca bag ulei nou sau nu bag nimic.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Pentru următoarea revizie piese de 245 lei, filtre ulei, motor, 2 buc habitaclu, 5l ulei elf 900 sxr 5w40 și garnitura bușon ulei.
                        Sunt 2 filtre habitaclu pentru că le schimb mai des....
                        ​​​​Piesele sunt de origine, mai puțin filtrele de habitaclu care sunt Mann.
                        Logan 0.9 TCe 2018

                        Comment


                        • Fiecare dupa cum gandeste. Eu n-am completat niciodata nici la 1.4 nici la 1.2 ca n-a scazut nivelul. In cartea tehnica de 1.4 scria ca nu e problema daca scade nivelul cu un litru intre schimburi.Cand faci cartofi prajiti, mai schimbi uleiul chiar daca iti ajunge pentru inca un kg de cartofi. Dar daca vrei sa-l folosesti tot pe ala.... Asa si cu completarea fara schimb complet de ulei.

                          Comment


                          • Eu și majoritatea schimbam uleiul la 10k pentru fiabilitate, Dacia recomanda la 30k pentru marketing, cei care nu îl schimbă niciodată... Care e logica și/sau raționamentul? Daca există.

                            Comment


                            • Originally posted by Silica View Post
                              Știe cineva pe unde se extrage/scurge lichidul de răcire la 0.9 TCe? Sistemele auto mai vechi aveau un buson de scurgere.
                              Atasez doua capturi cu vederea explodata a circuitului de racire si procedura oficiala (este in engleza dar asta e programul pe care il am). Se destrang colierele, si se goleste prin furtunul de jos (iesire) de la radiator. Am atasat si o arhiva cu cele doua fisiere pdf complete (descriere, golire, curatare, umplere, etc). Verificarea cu ”scula” din reprezentante nu am mai pus-o.
                              Attached Files

                              Comment


                              • "Gil26"
                                Am dat like si multumesc pentru indicatii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google