Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #sebibv, ma ingrozeste ce citesc. Cati km are masina? Chiar atat de incompetenti sunt mecanicii???


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comment


    • Originally posted by sebibv View Post
      Nu am mai făcut... Aștept sa sara de maxim...
      Cresterea de nivel ulei este prezenta indiferent de anotimp ? Ai constatat acest lucru si vara si iarna ?

      Comment


      • Și fara și iarna. Dacă sare un pic peste maxim nu mai scăpa asa de ușor ca data trecuta. Masina are vreo 13000

        Comment


        • Salut, la voi masina a venit cu functia de inchidere automata a usilor la plecarea de pe loc activata? Voi folositi aceasta functie sau o tineti dezactivata? Mersi.

          Comment


          • Eu o voi dezactiva cand voi lua masina in primire, nu am copii, iar adultii care merg cu mine zilnic nu au curiozitatea de a deschide usa in mers.

            Si nici nu fac taximetrie sa stau cu frica ca fuge clientul din masina la stop cum am vazut intr-o dimineata.

            Comment


            • Aceasta functie blocheaza usile doar la deschiderea lor din exterior (posibili hoti la semafor...etc). Din interior se pot deschide usile si daca au aceasta functie activata. Din cate stiu doar usile din spate au un buton mecanic pe usa de unde se blocheaza deschiderea si din interior (protectie copii).

              Aceasta functie se activeaza-dezactiveaza prin apasarea lunga a butonului de pe bord pentru inchis-deschis.

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                Ai continuat sa faci reclamatie?, la tine e caz de înlocuire motor. Se face comisie, sigilează motorul și după o perioada se verifica.
                cat este perioada si de ce? Daca reclami o problema in garantie, si este reala, atunci aceasta problema trebuie rezolvata in 15 zile, fara nici un cost pentru utilizator (indiferent daca e vorba de un telefon de 100 de lei sau o masina de 40k euro. Ei in 15 zile, trebuie sa identifice daca problema este reala sau nu, daca da, sa dispuna inlocuirea motorului, si sa il inlocuiasca. contravaloarea schimbarii in CIV a seriei motorului trebuie suportata tot de ei, mers la o firma care se ocupa, sa umble aia, iti dau factura si ei sa o deconteze. repet: asa ar fi normal, dar sunt convins ca nu se va intampla asta nici in 1000 de ani ...

                Comment


                • De aproximativ o ora caut pe forum discutiile despre niste "chestii" pentru prinsul presurilor astfel incat sa nu mai alunece (sub scaun sau sub bord). N-am reusit sa le descopar. Isi mai aduce aminte cineva pe unde si cand s-a discutat (am cautat si in "imbunatatiri")? Multumesc.

                  Comment


                  • @aris
                    Atunci cand voi vedea uleiul peste maxim fac o singura reclamatie iar in 48 de ore inca una la anpc.

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      De aproximativ o ora caut pe forum discutiile despre niste "chestii" pentru prinsul presurilor astfel incat sa nu mai alunece (sub scaun sau sub bord). N-am reusit sa le descopar. Isi mai aduce aminte cineva pe unde si cand s-a discutat (am cautat si in "imbunatatiri")? Multumesc.
                      Sper că ajută:





                      Comment


                      • Sper că ajută:
                        Exact ce cautam. Multumesc.

                        Comment


                        • Ptr cei care aveti aeratoare dreptunghiulare: ati reusit sa montati odorizante auto?
                          Eu am luat un odorizant (f ieftin ce-i drept din Jumbo) insa nu se poate monta.

                          Pe aceasta cale ii multumesc si lui dl_dr25 [tr sugestia cu suportul de telefon dar mie nu prea imi palce. Ii mai dau o singura sansa si apoi...cred ca il donez.

                          Comment


                          • Vezi ca am vazut frecvent aeratoare si plastice exfoliate de la odorizantele care au curs pe acolo. Chiar eu am avut la un VW mai vechi de la veciul proprietar o astfel de bucurie. Chimicala aia care contine aroma dizolva plastic. Si vad ca trimurile de la Dacia costa cat cele de la Bentley, nici nu zici ca sunt niste coji de plastic.
                            Poate ar fi o idee mai buna odorizantele pe care le poti pune prin masina fara sa le agati de bord sau oglinda.

                            Comment


                            • Eu tin odorizantul in scrumiera.
                              Logan 0.9 TCe 2018

                              Comment


                              • Care are tubulatură pasageri sub scaunele față poate poziționa odorizantul în fața lor, mai practic, mai ascuns
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google