Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by GuGu21 View Post
    TIR'urile, autocarele sunt limitate la 90 km/h. Daca mergi cu 100km/h nu cred ca deranjezi pe cineva pe autostrada, cand iei un TIR o calci si tu unpic sa faci depasirea repede dupa ce te-ai asigurat ca nu vine nimic ...


    Autocarele merg cu 100 real, adica vreo 108 pe ceasurile loganului. Nud ai faliment daca mergi cu 110 in loc de 100 pe autostrada.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Originally posted by GuGu21 View Post
      sam, vitezele astea sunt si ele gandite. Pe autostrazile noastre nu sunt 4-5 benzi, avem doar 2, limitele de viteze sunt gandite. Daca esti pe banda 1 si te bagi sa depasesti un TIR care merge cu 90km/h ai timp sa te asiguri din spate daca vine un coleg cu 130km/h. Dar daca prietenul nostru din spate vine cu 200+ km/h te uiti in oglinda retrovizoare ( nu-l vezi ) te bagi in depasire si cand esti pe la jumatatea TIR'ului colegu cu 200 la ora e deja in spatele tau si-ti da claxoane ca nu stii sa conduci. Ca are el chef sa vina cu 200 ...
      In alte cuvinte, esti tanar, esti teribilist, esti genul care apare in stirile de la ora 5, las-o mai moale, e spre binele tau si al celorlalti participanti la trafic ... Hai sa revenim la consum 1.2 despre asta discutam aici ...
      Am vreo 9 ani de permis cu o singura dauna in valoare de 300 lei pentru o bara de vopsit la spark, mare teribilism am facut la viata mea, nu ?
      Pe banda 2 nu ai ce sa cauti cu viteza mai mica de 130 km/h, iar daca treci de pe 1 pe 2 ca sa depasesti, o calci nene sa faci depasirea sa eliberezi banda.
      Sunt diferite situatii in care idiotii depasesc cu 100 km/h pe banda 2.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Hai ba Gugule ca exagerezi! Pe autostrada ai vizibilitate fata-spate suficienta ca sa nu fie cazu' de scenarii fantasmagorice!


        Sent from mobile
        Keep walking...

        Comment


        • Consum mixt: 30 august - 30 noiembrie
          Attached Files

          Comment


          • Eu am un consum de 7.6 pe ultimii 1800 de km, masina o conduc eu doar in weekend, in rest in timpul saptamanii maicamea.
            Ati observat ca de cand cu aerul asta rece de afara se simte ceva mai fasneata masina?

            Comment


            • consum combinat pe 5802 km, destul de ok zic eu

              bucata aceea de metal gri deschis de pe volan, este parte din antifurt
              Attached Files

              Comment


              • Ai consum mixt dat de producator. Bravo!

                Comment


                • Ala e consum de diesel alergat) Desi am avut si 6.3 cu sandero dus-intors Berlin doar ca media a fost 124km/h,pe autostrada am tinut-o in 150 cu cruise control.
                  Sub 5.4 mixt nu reusesc cu diesel dar nu menanjez deloc
                  Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                  Comment


                  • corect, un consum de 5,9 pe ultimii 5800 km este aproape de diesel
                    si este consum combinat, si drum lung, si orase mai mici, dar si bucuresti la greu , inclusiv ore de varf si aglomeratie, gen piata sudului unde este nebunie perioada asta

                    acum m am uitat de km acestia, sunt parcursi in 3 luni de toamna plus o saptamana de decembrie
                    Last edited by panselin4; 6 December 2015, 13:28. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • @masinamica: motor alergat pe autostrada autostrada, ca în București, consuma destul de mult și dieselul.
                      @panselin ce viteza medie ai obtinut?

                      Comment


                      • 40.7 km/h , poza este facuta cu telefonul, si a iesit miscata, alta nu am
                        Attached Files

                        Comment


                        • Da, interesant. La 35 km/h consumul mixt este de 6,3 l/100 km.

                          Comment


                          • 12 % consumul pe benzina in conditiile actuale de temperatura / drumuri scurte in oras ...
                            sigpic

                            Comment


                            • drumuri scurte in oras, ala-i consumul

                              Comment


                              • Săptămâna aceasta am parcurs 135 km prin București în condiții de trafic aglomerat dimineață și seara, după amiaza o idee mai liber, am fost și la ITP și am consemnat un consum mediu de 9,3 l/100 km.
                                @Ampt ceasul de bord indica corect, am alimentat când a rămas o singura liniuta cu 11,56 l și cand am ajuns la același nivel consumul era de 11,6 l. Di nefericire mai sunt și stații care fura la pompa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google