Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu mai zic nimic, imi cer scuze daca am creat discutii.

    Comment


    • Tu mai bine fa teste in care sa vezi cat de putin poate consuma masina... Nici eu nu merg cu 120 in localitati desi am distanta de franare mult mai mica ca masina ta, si experienta in condus cat 80% din varsta ta. O sa vezi cand o sa-ti sara o baba beata sau vreun caine ori un cal in fata. Mergi pe blat ca asa esti smecher.
      Mafiotul de azi nu moare, nu are amenzi si nu isi pune viata in pericol!

      Comment


      • inseamna ca eu sunt un mare mafiot... 6 ani de condus, 79 de mii de km, 0 amenzi, 2 avertismente (aveam doar pozitiile aprinse nu si faza scurta acu 1 luna pe la sinaia, m-a oprit un echipaj, uitasem sa rotesc de 2x de maneta, iar acu vreo 3 ani uitasem acasa asigurarea rca dar m-au verificat in sistem si au vazut ca o am), 0 accidente produse din vina mea, stil de condus de mos in general )

        big like pt ultima propozitie a lui Cezar

        si eu zic ca 1.2-u asta de pe logan nu prea se preteaza la un stil rapid de mers...bine ca are numai 75 de cai aspirati, ca daca avea 100-110 de ex, eventual si turbo, nu mai vedeati viteze de 150 ci numai de la 180-190 in sus; cu varfuri de 230 probabil )

        acu lasand gluma la o parte, e mai fun si benefic sa mergi mai incet decat tare; asa, orice tampitel stie si poate sa bage picioru in podea la acceleratie, de ex acu vreo saptamana când ma întorceam de la sibiu, pe e68, aproape de sibiu, pe drum drept vad o Toyota rav 4 iesita in decor pe camp, cu rotile in sus.. ambulanta, descarcerare, etc, masina facuta praf, roata smulsa din planetara si aruncata la 20 de m de masina; in fine, am crezut ca sigur a murit soferu la cat de turtita era masina pe partea lui

        butonez de 2 ori pe net si aflu ca de fapt la volan era o tipa de 40 de ani alaturi de o pasagera de 63, a depasit, dar din cauza vitezei prea mari a pierdut controlul si a derapat si a iesit in decor: pe drum drept, afara 18 grade, drum perfect uscat...

        deci mai usurel cu vitezele astea, sfat prietenesc

        O mașină de teren s-a răsturnat în urmă cu puțin timp, pe marginea Drumului Național 1. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Accidentul a avut loc la ieșirea din localitatea Scoreiu,...
        Last edited by cristi....; 22 February 2016, 18:06.

        Comment


        • De fiecare data cand Hasserro posteaza, va legati de el, tot repetati, gata, omu stie ce face, este major, vaccinat. Mai periculosi sunt cei care merg cu 40 pe aleile dintre blocuri.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Eu tot nu inteles viteza medie de 114km/h
            Eu nu am reusit cu un s-class cu motor de 3.5L aproximativ 300 cp sa scot media asta de viteza in conditiile descrise de el
            Nu am cerut nimic altceva decât o poza cu viteza medie
            Nu am contestat consul
            sigpic

            Comment


            • Uite ce face viteza
              Ca prin minune soferul nu a ptit nimic
              Viteza a fost destul
              Attached Files
              Last edited by 77sky; 22 February 2016, 23:49.
              sigpic

              Comment


              • @stoicanu, uite iti promit ca la viitorul drum la Bucuresti o sa fac o poza la CB inainte sa cobor din masina.
                Acum depinde cum prinzi radarele, mie singurul radar pe care mi l-a aratat waze-ul a fost la Afumati, dar eu acolo nu am ajuns pt ca am facut stanga in Sindrilita, in rest drumul a fost fara niciun radar.

                Comment


                • bv stoicane, acuma mai rau l-ai facut sa-i dea in gura la urmatorul drum de-i sar tablele ca sa-ti arate tie viteza aia medie ... Il vezi ca-i teribilist si-i la varsta need for speed'ului in viata reala ...

                  Comment


                  • Originally posted by hasserro View Post
                    @stoicanu, uite iti promit ca la viitorul drum la Bucuresti o sa fac o poza la CB inainte sa cobor din masina.
                    Acum depinde cum prinzi radarele, mie singurul radar pe care mi l-a aratat waze-ul a fost la Afumati, dar eu acolo nu am ajuns pt ca am facut stanga in Sindrilita, in rest drumul a fost fara niciun radar.
                    Dar pe drumul asta sunt si radare mobile. Cate unul pe sens. Eu asa am vazut de fiecare data cand am mers pe acest traseu. Plus ca la Caldarusanca sta politia langa acel restaurant. Greu de crezut ca ai "zburat" pe langa ei Sau poate nu stau in zilele in care pleci tu cu masina

                    Iar consumul...este unul foarte bun!

                    Comment


                    • Originally posted by stoicanu View Post
                      Eu tot nu inteles viteza medie de 114km/h
                      Eu nu am reusit cu un s-class cu motor de 3.5L aproximativ 300 cp sa scot media asta de viteza in conditiile descrise de el
                      Nu am cerut nimic altceva decât o poza cu viteza medie
                      Nu am contestat consul
                      Poate este noul Schumaher si este mai bun decat tine. Daca spune cum a mers, sa-i dam crezare, ce-i al Cezarului, e al Cezarului.
                      Va luati de el, dar de cei care merg cu viteza pe stradute si tamponeaza trei masini dintr-un foc, sau iti loveste masina si dispare din parcare.

                      Comment


                      • 120 kmh prin localitati cum suna? Suna bine? Nu are legatura cu schumaher/reflexe si alte alea. E vorba de mersul in zone in care iti pot sari oameni/caini/oameni beti/babe/oameni cu carutul de butelii etc in fata masinii. Si la 120 kmh si 19 ani, ma indoiesc de faptul ca are reflexe de colin mcrae sa evite capurile de pod. Dar cereti poze de la el, ca poate face cateva din mers si poate se si filmeaza cand prinde cu 1.2-ul 180 kmh prin localitate.
                        19 ani sa-mi bag si mers cu 120 prin localitate. Si 150 la drum intins. Nebunie si cretinism la un loc. Sa nu fie atent si sa ia o groapa mai maricica la 150 kmh, asta in timp ce isi face poze la consum lol. Termina mai omule cu tampenile. Nu zice nimeni sa mergi ca o baba lesinata, da scuza-ma, ce descrii tu e exagerat. Si asta cam indiferent de varsta. Nu sunt drumurile din romania facute pt asa ceva
                        sigpic

                        Comment


                        • dar sa-i vezi pe aia care violeaza copii... Aia ar trebui sanctionati inainte. Ce-aveti cu astia care merg ca berbecii? Mai intai sa se rezolve problema cu violatorii si hotii tarii si apoi cu vitezomanii fara experienta ori creier.
                          Neam de traista ce suntem. Creier mic si lenes!

                          Si for za record, nea hassero are tulburari de comportament de tip narcisistic si antisocial. De aceea isi asuma riscuri, minte (infloreste), vrea sa fie primul, isi imagineaza ca-i la curse (desi se alearga doar cu vacile si caii satenilor), vorbeste ca un om mare (desi mai are de mancat ceva ovaz). Si asta din lunct de vedere medical.

                          Ps: sa fie mai bun pe circuit. De golani care se cres smecheri ne-am cam saturat. O sa fie smecher cand va dovedi pe circuit ceva! Nu pe drumuri publice cu un cotet cu frane ca de bicicleta.

                          Comment


                          • pe ce te bazezi cand zici ca are frane de bicicleta ? Chiar mi se pare ca franeaza foarte bine cascaracheta ...

                            Comment


                            • Comparativ cu alte marci are frane de bicicleta
                              Roti înguste, suspensie moale de multe ori placute de 2 lei
                              Toate aste la un loc se aduna
                              sigpic

                              Comment


                              • Dar de nenea cu 246 km/h, nu vad ca zice nimeni, va tot luati de el. Pana la urma, fiecare circula cum vrea, pe pielea lui cu riscurile de rigoare, sau doar cei cu mercedes au voie sa circule cu viteze mari. Prin Moldova, e regula generala sa se mearga tare prin localitati (nu inseamna ca sunt de acord). Ca fapt divers, ieri dimineata, pe Nicolae Balcescu intersectie cu str. Doamnei, unul a agatat un sofer in aripa stanga fata, acesta a derapat in stalpi, i-a rupt, si-a facut bara/aripa/cauciuc/janta dreapata praf si a fugit de la locul accidentului cu politist in intersectie. Politistul intreba trecatorii, daca i-au retinut numarul si la intrebarea proprietrului: ce face in aceasta situatie, i-a zis sa mearga sa declare accidentul. Apoi si este normal ce se intampla. Politistul a replicat: Dar ce mai mai merge normal in tara asta!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google