Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Economia cu GPL-ul, o sa o dai mai târziu pe reparatii.

    Comment


    • Dar 1.2 nu cred ca e o masina de mers cu 130-140km/h constant mi de km, adic un 110 120km/h cred ca e ok, cu toate ca si acolo cred ca e destul de galagioasa masina. Si dieselul mai ales medele e5 scoti niste consumuri de 4 lejer la mers de 110 120m/h, deci n.ai cum sa scoti real 5 si ceva la 1.2, mai ales incarcata, un 6.5 cred ca ar fi un consum corect daca nu depasesti 120km/h.

      Comment


      • Merge si 1.2 la 130-140km\h fara sa tuseasca, am mers asa tot a3 si incarcat cu 4 pasageri plus soferul, si masina a dus fara probleme, dar consuma ceva, plus este ceva zgomot de la motor, la 140 daca scot pe liber este mult mai liniste, nu rulajul sau vantul deranjeaza, ci motorul la asemenea viteze
        De regula si eu prefer sa merg cu 110-120

        Comment


        • Originally posted by m3dic911 View Post
          Da, e cam putin. Am avut si 1.5, am si 1.2, acum, iar 5%, in conditiile de mai sus, e improbabil pentru 1.2. Eu pe A1, mers 100 km/h, doua persoane, cu bagaje, fara aer, am scos 5%-5,5%. La 150 km/h consuma 14-16%

          Sent from my SM-G901F using Tapatalk
          Cum sa consume 14 la 150? La 170 cu pedala la fund consuma intre 12.3 si 12.8.

          Comment


          • Am gresit eu putin, 5.5l/100km a fost consumul final. Am si pozele doveditoare, km parcursi, litri consumati, consumul mediu.
            Attached Files

            Comment


            • Originally posted by hasserro View Post
              Cum sa consume 14 la 150? La 170 cu pedala la fund consuma intre 12.3 si 12.8.
              Din pacate a mea asa consuma. Poate e si din cauza faptului ca are doar 2000 km. Iar de atins 170km/h, ma indoiesc ca va atinge vreodata, asa o simt, poate ma insel

              Sent from my SM-G901F using Tapatalk

              Comment


              • Atinge, de la Brasov la Sibiu, dar atinge, 175 pe bord, 172 pe gps.

                Comment


                • 1.2 16V, 4 persoane, portbagaj full, bucuresti-dragasani, mers cu 100km/h pe A1 si 70km/h in rest, cateva serpentine si urcusuri, consum mediu 5.5l. eu zic ca se apropie foarte mult de un diesel.
                  Dragasani-Bucuresti, mers cu 140-150 km/h, consum 6,5.

                  Comment


                  • La vitezele mentionate de tine dieselul ia max.4.
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Originally posted by andreir23 View Post
                      1.2 16V, 4 persoane, portbagaj full, bucuresti-dragasani, mers cu 100km/h pe A1 si 70km/h in rest, cateva serpentine si urcusuri, consum mediu 5.5l. eu zic ca se apropie foarte mult de un diesel.
                      Dragasani-Bucuresti, mers cu 140-150 km/h, consum 6,5.
                      "Dragasani-Bucuresti, mers cu 140-150 km/h, consum 6,5."
                      Uauuu, asta da

                      Comment


                      • 6.5 + o galeata...

                        Sau... 6.5l/35km
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Cred ca sub 8.5-9%nu exista! Adica e ciudat cand uni dau un consum de 5-5si ceva la un mers de 100km/h care este destul de normal, si vin altii care nu numai ca zboar cu 1.2 asta, dar mai consum si cat un diesel.

                          Comment


                          • Al meu 1.2, la 140-150km/h, doua persoane, clima oprita, regim autostrada, consuma undeva la 14-16%, cu cruise control. Mi-as dori un consum asa mic...... Poate e a mea stricata

                            Sent from my SM-G901F using Tapatalk

                            Comment


                            • Cati km ai facut pe sutostrada cu viteze de 140-150km/h de ai ajuns la concluzia ca ala e un consum real?
                              sigpic

                              Comment


                              • 30-35km, nu stiu exact

                                Sent from my SM-G901F using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google