Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 3250 rpm la viteza de 180 km/h????

    Comment


    • La diesel da!

      Comment


      • Da, dar viteza maxima data de constructor e de 159 la diesel.
        sigpic

        Comment


        • 167 km/h am viteza maxima constructiva in carte la al meu Stepway dci 90cp.
          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

          Comment


          • Confirm, insa daca tragi de el duce si 180. In orice caz peste 150 nu-i place lui Dci90 fie el si resoftat, se simte ca se cam chinuie.
            Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

            Comment


            • Sa revenim la subiect si sa vb de consumuri la viteze legale, zic!
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by hasserro View Post
                14-16 daca ai gaura in rezervor, nici cu pedala la fund in a 5-a n-o sa manance vreodata atat. Nu mai exagerati.
                la 130 mananca cam 7.2, pe instant.
                Cel mai mare consum la drum intins, l am avut pe autostrada, vara, mers 160 pe vreo 50 de km, cu cateva decelerari cand se gasea cate unul sa se bage in fata, apoi iar accelerare, 11.4.
                Poate mai sunt si oameni care vor sa-si cumpere motorizarea asta si citesc forumul, dati date corecte, daca nu aveti, mai bine nu vorbiti, decat sa speriati lumea.
                La motor de 0.9 pe la la 150km/h cu pedala la fund pe instant 12-13L in viteza 5 si 20-22L in viteza 4

                Comment


                • E cilindree mai mica si putere mai mare, e normal sa consume mai mult.

                  Comment


                  • 100 de kilometri


                    Originally posted by MihaiiahiM View Post
                    Cati km ai facut pe sutostrada cu viteze de 140-150km/h de ai ajuns la concluzia ca ala e un consum real?
                    Originally posted by vitriol View Post
                    6.5 + o galeata...

                    Sau... 6.5l/35km
                    Nu aveam niciun interes sa intru pe forum sa scriu minciuni. Este adevarul gol golut, sa poata vedea si altii la ce consumuri sa se astepte daca isi cumpara acest motor.
                    Last edited by andreir23; 12 May 2016, 15:36. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by GuGu21 View Post
                      "Dragasani-Bucuresti, mers cu 140-150 km/h, consum 6,5."
                      Uauuu, asta da
                      Deci, ai facut 100km de la Dragasani la Bucuresti ( distanta pe harta ar fi fo' 200 km) cu viteza de 140-150km/h si eu ar trebui sa cred...

                      Eu nu contesc consumul de 6.5 l/100 km, contest doar viteza cu care zici ca ai mers.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Originally posted by cosming View Post
                        La motor de 0.9 pe la la 150km/h cu pedala la fund pe instant 12-13L in viteza 5 si 20-22L in viteza 4

                        La 130 in 4 bate tot spre 20. La 150 nu stiu pt ca la 150 limiteaza a 4a.

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post
                          Deci, ai facut 100km de la Dragasani la Bucuresti ( distanta pe harta ar fi fo' 200 km) cu viteza de 140-150km/h si eu ar trebui sa cred...

                          Eu nu contesc consumul de 6.5 l/100 km, contest doar viteza cu care zici ca ai mers.
                          Iti sugerez sa mai citesti odata ce am scris. M-ai intrebat cati km am mers cu 150 km/h si ti-am raspuns 100 km pe A1 nu pe ruta Dragasani-Bucuresti.

                          Comment


                          • Originally posted by hasserro View Post
                            La 130 in 4 bate tot spre 20. La 150 nu stiu pt ca la 150 limiteaza a 4a.
                            Trezeste-te si nu iti bate joc de masina aia! Parintii tai au muncit pentru ea. In rest...numai de bine...
                            sigpic

                            Comment


                            • Nu uitati, este vorba de consum Logan II 1.2 16V.
                              Ceilalti cu alte lighene treceti la locul vostru.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Originally posted by andreir23 View Post
                                Iti sugerez sa mai citesti odata ce am scris. M-ai intrebat cati km am mers cu 150 km/h si ti-am raspuns 100 km pe A1 nu pe ruta Dragasani-Bucuresti.
                                Si eu iti sugerez sa mai citesti o data ce ai scris.

                                Originally posted by andreir23 View Post
                                1.2 16V, 4 persoane, portbagaj full, bucuresti-dragasani, mers cu 100km/h pe A1 si 70km/h in rest, cateva serpentine si urcusuri, consum mediu 5.5l. eu zic ca se apropie foarte mult de un diesel.
                                Dragasani-Bucuresti, mers cu 140-150 km/h, consum 6,5.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google