Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 50 km/h in conditiile expuse de panselin e foarte bine. Si consumul din nou, e foarte bun. Nu am fost pe Transfagarasan cu Sandero al meu ca sa fac o comparatie, insa vreau sa ajung sa vad din nou ce poate (am fost pe TransRarau si s-a descurcat foarte bine).

    Comment


    • Originally posted by darksun View Post
      La o vmedie de 90 - 100, cam asta e consumul intre 6 si 6.5.
      Daca se mentine constant 130 km/h sare de 7.Hai sa nu ne imbatam cu apa rece!Ce turatie are la 130? Peste 3000?
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Originally posted by micutzu666 View Post
        Ce turatie are la 130? Peste 3000?
        4000 ture, iar consumul in jur de 7-7,5 litri

        Comment


        • Cred ca la 130Km/h ai in jur de 3500 rpm daca nu mai mult.

          Comment


          • 4000 de ture ai la 130 km/h. Am scris mai sus

            Comment


            • Vad, cred ca ai scris in timp ce scriam si eu

              Comment


              • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                4000 ture, iar consumul in jur de 7-7,5 litri
                Multumesc! Hai ca e bine totusi!
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Este ok cat timp intelegi scopul masinii. Si nu te imaginezi intr-o masina de F1 cu un consum de bicicleta. Cand intelegi ca masina asta a fost conceputa pt drumuri europene/nationale, cu un cost foarte decent si un cost de exploatare minim...si o conduci ca atare...are un consum si o fiabilitate mai mult decat decenta

                  Comment


                  • Originally posted by micutzu666 View Post
                    Multumesc! Hai ca e bine totusi!
                    Mersi! E ok, doar ca zgomotul, desi am paslele insonorizante de la motor, s-a mai atenuat, dar tot este prezent. Sa fi mers mai des pe autostrazi, nu cred ca m-as fi obisnuit. Pentru 2-3 drumuri pe an pe A2, 1.2 imi este suficient.

                    Comment


                    • Vibratia cupolei ar mai fi o sursa de zgomot-am vazut cum izoleaza FanLogan pe youtube. Daca izolezi si fetele de usi cu fonomin, poate obtii o reducere a zgomotului. Tabla este f subtire nu are intarituri, nervuri pe interior si vibreaza in contact cu, curentii de aer (asemanator, cum flutura un steag).
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Astăzi am parcurs un drum pana la tara, 3 persoane, bagaj, ac tot drumul, mers regulamentar afara și în localități, am prins și 2 bariere de tren, consum final 5,66 l/100 km.

                        Comment


                        • Hai sa fim sinceri, la capitolul antifonare sunt petarde. La peste 100-110km/h iti face capul dezastru ( si zgomotul de motor dar mai ales zgomotul de afara ). Un drum pana la mare si ajung cu sange curgand din urechi. De undeva trebuia sa taie costurile, e un dezastru masina la capitolul asta ( cel putin 1.2 ) ... Patetic

                          Comment


                          • GuGu21 hai sa-ti spun ce-i patetic: masina nu este facuta pentru viteze de peste 110-120 km/ora. Motorul este relativ slab. Dar asta nu pricepe lumea. Masina nu este facuta sa faci autostrada cu 180 km/ora. Masina este facuta pentru oras+drumuri nationale + autostrada ocazionala la viteze decente. Dar asta nu pricepe lumea.

                            Comment


                            • Consum Logan II 1.2 16v

                              Problema cu zgomotul este la motoarele 1.2 16V
                              Cel de 0.9 tce este mult mai tacut chiar si la 140-150 km/h


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • ehhh nu-i facuta, constructorul da o viteza maxima de 156 km/h.
                                E facuta, dar e facuta prost ... Daca mai puneau 200 EUR la pret dar o antifonau ca lumea, nu cred ca se supara cineva. Sper macar ca la urmatoarea generatie sa corecteze aceasta mare buba. Noi astia care le-am luat, asta e, suferim ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google