Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Darksun, n-as baga mana in foc. Eu am scos 55 km/ora...si am tras de masina cat am putut...pe defileul jiului. Pe partea cealanta...am mers la viena si am scos 105km/ viteza medie...mers la limita legii. Si sa faci transfagarasanul cu 50km/ora...este ok din cate imi aduc eu aminte

    Comment


    • Viteza medie de 50 km/h in Romania este destul de buna


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • @darksun, ce viteza medie obțineți pe Transfăgărășan? Sunteți vreun schumaher și nu știm? Cam ironic și arogant postul dvs. În general viteza medie comercială pe drumurile din România este sub 50 km/h, deoarece drumul nu este în panta și mai prinzi cate un tir/tractor/caruta pe drum.

        Comment


        • Nu stiu cum scoti tu / dvs (sa fim politicosi) 50 KM/H sau sub, eu oriunde am fost sub 70 de km/h nu am vazut. Pentru moment ma invart la 80 km/h media de mers in tara pentru ca avem acuma si cateva "urme" de autostrada.

          Am mers recent in Grecia, am scos media de viteza pe 2600 de KM, 96 KM/H

          Normal ca masina consuma 4 in conditii de 50 Km/h.

          Nu era nimica arogant, era doar o constatare ca viteza medie este EXTREM de mica.

          Comment


          • Chiar vreau sa vad viteza medie de 70 km/h dupa 500 km parcuri


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by stoicanu View Post
              Chiar vreau sa vad viteza medie de 70 km/h dupa 500 km parcuri


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Din fericire te pot ajuta chiar curand cu un screenshot stoicanu. O sa fac un drum pana la Oradea si o sa postez viteza medie.

              Comment


              • Timisoara-tg jiu am scos media 63 km/h in conditiile in care am mers lejer si n-am fortat. 60 km/h in localitati si 90-95 afara. Iar pe defileu am mers incet (deh...consoarta+semafoare).

                P.S. Eu sunt fraierul ala care respecta toare regulie de circulatie

                Comment


                • A scos cineva medie orara de 100 sau apropiat de 100,gen 94,95...Ce consum a avut la final?
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Daca la 1.4 vmediu 101 (sannicolau mare-viena) consum mediu 6.7%. Probabil 1.2 scoate 6.2-6.4

                    Comment


                    • Originally posted by micutzu666 View Post
                      A scos cineva medie orara de 100 sau apropiat de 100,gen 94,95...Ce consum a avut la final?
                      Navodari - Bucuresti: 235,5 km. Singur in masina
                      Timp total: 2h25 min, din care vreo 8 minute stat la Fetesti sa platesc taxa
                      Conform calculelor mele (nu am resetat computerul de vreo 1400 km), media orara este de 98,36 km/h, iar consumul de 6,92 l/100 km. Mers pe autostrada cu viteza cuprinsa intre 110 si 140 km/h, cu un varf de 175 km/h (pe A4, la vale ).

                      Comment


                      • Bun consumul, ai tras de mașină. Bravo . Cum a fost drumul?

                        Comment


                        • Mersi!
                          Avand in vedere ca am venit sambata, a fost destul de liber.

                          Comment


                          • Acum depinde si de conditiile de drum. Eu de exemplu, pe acelasi traseu tm-viena am scos si 6.4 si 7.5% consum mediu...la aprox aceasi viteza medie (din tm pana in viena iese cam 85km/h in conditiile in care am si 75 km de la tm pana in sannicolau). Iar recordul a fost de 8.1 intr-o toamna, am prins ploaie. Iar in zona budapesta am mers cu 40km/ora...si la cata apa era pe jos...abia tragea masina in panta

                            Asta doar ca o paranteza fata de 1.4. 1.2 este o evolutie vizibila fata de 1.4
                            Last edited by bolovan; 15 August 2016, 10:13. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • La o vmedie de 90 - 100, cam asta e consumul intre 6 si 6.5.

                              Comment


                              • Originally posted by darksun View Post
                                La 50 KM/H viteza medie cred ca au adormit si cei din spate si calculatorul masinii si nu a mai inregistrat.
                                Pe transfagarasan si alte drumuri de munte similare, cand esti in concediu si ai multe opriri pt poze and stuf, unde chiar pasagerii vroiau sa oprim,sa inteleg ca pt unii conteaza mai mult viteza decat frumusetea locurilor prin care trec, foarte tare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google