Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt set de 2 dar sunt 4 bucati in total
    Pretul trebuie sa fie pentru tot stg+dr


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • As pune si eu aceasta tubulatura pt pasagerii din spate, chiar este alta temperatura decat in fata, este cam scumpa totusi, poate gasesc mai ieftina
      dar de montat, se poate monta la reprezentanta?eu nu as prea sti cum,
      Si aveti idee de un pret pt montaj in service?

      Comment


      • Buna ziua!

        Costuri:

        Conducte tubulatura=140.00lei
        Manopera =60.00lei

        Preturile contin TVA.
        Piesele nu sunt pe stoc,se comanda pe baza unui avans,urmand sa soseasca
        in 3-4 zile de la uzina.


        asta este raspunsul pe care l-am primit de la Simpotrans Colentina
        My ride

        Comment


        • Am dat eu la meridian 112 lei. Manopera este scumpa deoarece necesita mult timp la demontat/montat
          My Ride sigpic

          Comment


          • Originally posted by panselin4 View Post
            As pune si eu aceasta tubulatura pt pasagerii din spate, chiar este alta temperatura decat in fata, este cam scumpa totusi, poate gasesc mai ieftina
            dar de montat, se poate monta la reprezentanta?eu nu as prea sti cum,
            Si aveti idee de un pret pt montaj in service?
            Montajul costa 200 ron deoarece include demontare/montare scaune sofer si pasager si montare tubulatura. Initial mi-au zis si mie de 60 ron, apoi a intrebat un mecanic si s-a lamurit de ce costa atat de mult cum i-am zis eu la receptionist.
            Eu le-am montat singur cu un prieten, in decembrie, cam frigut afara, am avut ceva de furca atunci cu cotiera ca numai reuseam sa desfacem un surub. Iarna asta am domnito, in masina s-a incalzit mai repede.

            Comment


            • Originally posted by Madutzu25 View Post
              Am dat eu la meridian 112 lei. Manopera este scumpa deoarece necesita mult timp la demontat/montat
              Multumesc frumos pt raspunsuri
              Madutzu25, 112 lei te a costat toata tubulatura necesara? Am inteles ca sunt 2 seturi,adica 4 bucati in total, asa este?

              Comment


              • Da, 4 bucati.

                Comment


                • 112 lei tubulatura completa. La manopera s-au pacalit, mi-au pus doar 22 sau 24 lei.l-am ajutat eu pe mecanic sa le monteze.
                  @ Aris se poate monta si fara sa scoti scaunele, eu asa le-am montat. Treaba de jumatate de ora maxim.
                  Last edited by Madutzu25; 4 March 2015, 00:35.
                  My Ride sigpic

                  Comment





                  • începând cu #308
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Eu nu am scos scaunele, am ridicat mocheta si le-am montat si aranjat, care dureaza cateva minute, dar am spus ca asa te taxeaza cei din service conform dialogis.

                      Comment


                      • Martor temperatura

                        De cateva zile, martorul meu de supra-temperatura (rosu) se aprinde SI albastru pana la ~70 grade C

                        Am luat temperatura de pe senzorul instalatie de GPL, dar mai mult ca sigur merge si cu cel al masinii.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Oho
                          Vrem si noi

                          Asta de imbunatatire.
                          Last edited by stoicanu; 4 March 2015, 16:00. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic

                          Comment


                          • Da loganul2 nu arata pana acum nimic legat de temperatra apei? Eu stiam ca nu are pavele cum este normal sa aibe, dar auzisem ca pana se incalzeste motorul apare un martor albastru, el de fapt nu este activ la nimeni?
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Are doar rosu
                              Adica atunci cand este prea incalzit
                              sigpic

                              Comment


                              • Am inteles.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google